WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Декоративне панно “Квіти” (макраме) - Курсова робота

Декоративне панно “Квіти” (макраме) - Курсова робота

петля, в яку протягується кінець нитки. Те саме робимо і з лівою ниткою.
Вчитися в'язати краще на товстих нитках ф 5..6 мм, бо на них краще видно утворення вузлів. Перші роботи теж краще плести з товстих ниток - ними легше плести. Пізніше, засвоївши техніку плетіння, можна використовувати тонкі нитки.
?
РОЗДІЛ 3
Методика і послідовність виготовлення виробу.
Для роботи потрібно 570 м мотузки товщиною 2,5 мм і планку довжиною 1 м.
1. Нарізати 95 ниток довжиною 6 м. Скласти кожну нитку пополам і навішати на планку способом 3.
2. Роз приділити нитки на три частини: по 15 крайніх для плетення бордюрів, всі інші для середньої частини панно.
3. Крайні бордюри виконуються мережкою з вузлів "фріваліте" та подвійних плоских вузлів. Мережку плести довжиною 1,5 м.
4. В середній частині роз приділити нитки по 5 і сплести 32 ланцюжки з подвійного плоского вузла довжиною 3 см.
Під ланцюжками виконати горизонтальну бриду.
5. Роз приділити нитки на 6 груп (по 28). Зав'язати репсовим вузлом 14-у і 15-у нитку в кожній групі, направити їх в протилежні сторони під кутом 45о і виконати на них як на вузликових, по одній бриді. Вузликові нитки сусідніх брид зв'язати репсовим вузлом. Получиться зигдагоподібна лінія з брид. Другий зигзаг сплести щільно до першого. Під зигзаг ом на всіх нитках виконати горизонтальну бриду.
6. Роз приділити нитку по 5 і виконати 32 ланцюжки з подвійних плоских вузлів довжиною 3 см.
Під ланцюжками виконати дві горизонтальні бриди.
7. Роз приділити нитки на 5 груп по 16 для плетення центральної частини узору "чотирипелюсткової квітки".
Кожний пелюсток квітки виконується на 16 кінців. Крайню ліву нитку (вузликова) нахилити вправо під кутом 45о і нав'язати на неї слідуючи 15 ниток репсовими вузлами. Знову взяти крайню ліву нитку (вузликової) і розмістити її зі згином в середній частині на відстані 1 см від верхньої бриди наплести на неї всі робочі кінці. Получиться пелюсток з нахилом вліво.
На слідуючи 16 кінцях виконати пелюсток з нахилом вправо. Потім на 6 середніх ниток виконати "горошину" із 5 подвійних плоских вузлів.
8. В центрі між верхніми сусідами пелюстками квітів виконати узір "полотнянка". Для цього потрібно переплести між собою нитки від пелюстків, попередньо роз приділивши їх по дві.
9. Тепер плетуться нижні пелюстки. Лівий пелюсток виконується так: нахилити із середини "горошини" вліво під кутом 45о ліву вузликову нитку і наплести на неї 5 ниток від верхнього лівого пелюстка. Потім взяти крайній правий кінець від одержаної бриди і зігнути його вліво, виконати другу бриду. Відстань між ними в середній частині 1 см. Правий пелюсток виконати з нахилом із середини вправо.
10. Виконавши квіти, з'єднати "горошиною" 2 нижніх пелюстка від правої і лівої квітки. Між пелюстками виконати узір "полотнянка".
11. В наступному ряді виконати 4 квітки, в слідую чому 3, потім 2 і в останньому одну квітку.
12. Далі виконуються кути із похилих брид. Нитки діляться порівну. Нахилити під кутом 45о до середини крайню ліву нитку і сплести на ній бриду. Така ж саму бриду зробити на крайній правій нитці. Паралельно до брид виконати ще один кут з брид.
13. З вершини кута роприділити по 18 ниток зліва і справа і виконати по 2 пожилих брид. Між бридами виконати "горошину". З середини "горошини" вліво і вправо виконати ще по 2 бриди.
14. В лівій і првій частині панно роз приділити нитки по 6 і 4 для плетення ланцюжків.
15. З центральної частини вліво і вправо виконати ще по 2 похилі бриди на всіх кінцях ниток.
16. Симетрично до верхньої частини панно виконати нижню узором з "чотирипелюсткових квітів".
Під узором виконати дві горизонтальні бриди.
17. Роз приділити нитки по і виконати 32 ланцюжки довжиною 5 см.
18. Роз приділити нитки на 5 груп (по 16) і виконати фігурні ромби із брид, заповнивши їх узором "полотнянка".
На кінцях ниток зав'язати вузли "капуцин" на різній відстані один від одного.
?
РОЗДІЛ 4
Тема: Історія виникнення макраме. Інструменти та обладнання, Техніка кріплення ниток. Репсові вузли.
Мета:
- Навчальна: - сформувати в учнів поняття про мистецтво плетіння макраме, ознайомити з основними групами вузлів, навчити працювати з найпростішими матеріалами - нитками та мотузками, закріпити знання з історія виникнення та розвитку макраме;
- Розвиваюча: розвивати в учнів фантазію, художній смак, логічне мислення, творче ставлення до правці;
- Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці формувати в учнів художній смак та естетичний підхід до творчої праці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Обладнання: ножиці, шпильки. Голки, гачок, нитки, зошит.
Дидактичне забезпечення уроку: інструкційнікартки, послідовність виконання вузлів, колекцій, плетених виробів із макраме.
Міжпредметні зв'язки: образотворче мистецтво, математика, історія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
І. Організаційна частина: (привітання, перевірка наявності учнів в класі, готовності їх до уроку, правильної організації робочого місця).
ІІ. Мотивація навчання:
Макраме, або ж вузликове плетіння, є одним з видів рукоділля, який сьогодні завоював неабияку популярність. Цим мистецтвом в однаковій мірі захоплюються і дорослі і діти.
Макраме своїм корінням сягає давнини. Це рукоділля, як і багато інших, було поширене на Сході уже до н.е. Як свідчить археологічні знахідки, вузликове плетіння знали в різних країнах: в Стародавньому Єгипті, Китаї, Перу, Греції. Використовували техніку плетіння для прикрас житла та одягу.
Звідки ж походить макраме?
Вважають, що першими, хто почав займатись вузликовим плетінням, були моряки. Перебуваючи в далекому плаванні, вони плели риболовецькі сіті, канати, різноманітні прикраси. Які дарували близьким на згадку. Відомо близько чотирьох тисяч морських вузлів. Багато з них перейшло в художнє ремесло - макраме.
Вузликове плетіння в різний час називали по-різному: квадратне плетіння, вузликове мереживо, вузликова бахрома і т.д. І лише в ХІХ ст. це плетіння стали називати макраме. Походить це слово від турецького "макрама", що означає шарф чи серветка з каймою.
За свою історію мистецтв макраме не раз занепадало і знову відроджувалося. Змінювалося призначення виробів, їх стиль і художнє оформлення, але техніка виконання залишалась незмінною.
В нашій країні цей вид рукоділля з'явився наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Наші бабусі прикрашали торочками весільні рушники, білосніжні скатертини та серветки. Складовою частиною народного вбрання були ажурні шалі та хустки, прикрашені каймою і китицями.
У наш час можливості використання макраме стали надзвичайно широкими. Дедалі частіше зустрічаються вироби, виконані цією технікою, в опорядженні сучасних приміщень, в оформленні одягу. Це елегантні сумки, ремінці, мережані комірці, кашпо, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо. Можливості для творчості в цьому виді рукоділля необмежені.
ІІІ. Активізація опорних знань (повторення вивченого матеріалу).
1. Звідки походить слово "макраме"?
2. Яка історія походження макраме?
3. Які ви знаєте види вузликового плетіння?
4. Які техніки виконання вузлів вам відомі?
5. Які інструменти використовують для виконання макраме?
6. Для чого використовували вузликове плетіння в давнину?
7. Яке значення має макраме для нас сьогодні?
ІV. Пояснення нового матеріалу.
1. Вступний інструктаж:
Перед тим як виконувати роботу, давайте повторимо правила безпечної праці при користуванні ножицями, голками та шпильками:
1. Ножиці повинні лежати на парті із зімкнутими кінцями.
2. Передавати ножиці слід кільцями

 
 

Цікаве

Загрузка...