WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Декоративне панно - Дипломна робота

Декоративне панно - Дипломна робота

Виконати ще п'ять фрагментів.
3. Виконати два ланцюжка з одинарних плоских вузлів довжиною по 30 см.
4. Виконати сім рядів сітки - "шах матки". Щільно до сітки виконати горизонтальну бриду. Роз приділити нитки по чотири і з подвійних плоских вузлів виконати сім ланцюжків. Кінці від ланцюжків і бордюра зав'язати репсовими вузлами на металічну спицю.
5. Роз приділити нитки по дванадцять на сім груп. Виконати з них сім вузлів з діагональних брид. Між кожним кутом сплести ланцюжок з подвійних плоских вузлів. Нижче виконати сім декоративних ромбів з одинарних діагональних брид. Для цього спершу слід виконати верхні сторони ромба, потім нитки, крім вузликових, переплести і закінчити нижні сторони ромба. Між кожним ромбом виконати ланцюжок з повійних плоских вузлів. Нижче ще раз виконати сім кутів з діагональних брид. Щільно до кожного кута виконати горизонтальну бриду.
6. Роз приділити нитки на три частити: 1-ша частина 24 нитки, 2-га - 52 нитки, 3-тя - 8 ниток. Першу частину роз приділити на три групи по вісім ниток. Виконати ромби з одинарних діагональних брид. Нижче з чотирьох ниток виконати шишку, ще нижче другу шишку з шести ниток. Так само ще два фрагменти.
7. Нитки другої частини роз приділити по чотири і виконати сітку з подвійних плоских вузлів. З решти восьми ниток третьої частини виконати ще дві шишки.
8. Щільно до сітки з ланцюжків виконатигоризонтальну бриду. Роз приділити нитки на три частини: 1-ша 28 ниток; 2-га і 3-тя 12 ниток.
9. Виконати сім рядів сітки-"шахматки". Знизу виконати горизонтальну бриду.
10. Виконати два ланцюжки з одинарних плоских вузлів довжиною по 20см.
11. Кінці ниток, що залишилися від сітки і ланцюжків зібрати у пучок і обвити навколо ниткою.
12. Виплести два фрагменти бордюра, як у другому пункті. Кінці ниток зібрати у пучок.
Розділ 4
Тема: Історія виникнення макраме. Інструменти та обладнання. Техніка кріплення ниток. Репсові вузли.
Мета:
- навчальна: сформувати в учнів поняття про мистецтво плетіння макраме, ознайомити з основними групами вузлів, навчити працювати з найпростішими матеріалами - нитками та мотузками, закріпити знання з історії виникнення та розвитку макраме;
- розвиваюча: розвивати в учнів фантазію, художній смак, логічне мислення, творче становлення до праці;
- виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої праці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Обладнання: ножиці, шпильки, голки, гачок, нитки, зошит.
Дидактичне забезпечення уроку: інструкційні картки, послідовності виконання вузлів, колекція плетених виробів із макраме.
Міжпредметні зв'язки: образотворче мистецтво, математика, історія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина: (привітання, перевірка наявності учнів в класі, готовності їх до уроку, правильної організації робочого місця).
ІІ. Мотивація навчання:
Макраме, або ж вузликове плетіння, є одним з видів рукоділля, який сьогодні завоював неабияку популярність. Цим мистецтвом в однаковій мірі захоплюються і дорослі і діти.
Макраме своїм корінням сягає сивої давнини. Це рукоділля, як і багато інших, було поширене на Сході уже в ІХ ст. до н е. Як свідчать археологічні знахідки, вузликове плетіння знали в різних країнах: в Стародавньому Єгипті, Китаї, Перу, Греції. Використовували техніку плетіння для прикрас житла та одягу.
Звідки ж походить макраме?
Вважають, що першими, хто почав займатись вузликовим плетінням, були моряки. Перебуваючи в далекому плаванні, вони плели риболовецькі сіті, канати, різноманітні прикраси, які дарували близьким на згадку. Відомо близько чотирьох тисяч морських вузлів. Багато з них перейшло в художнє ремесло - макраме.
Вузликове плетіння в різний час називали по-різному: квадратне плетіння, вузликове мереживо, вузликова бахрома і т.д. І лише в ХІХ ст. це плетіння стали називати макраме. Походить це слово від турецького "макрама", що означає шарф чи серветка з каймою.
За свою історію мистецтво макраме не раз занепадало і знову відроджувалося. Змінювалося призначення виробів, їх стиль і художнє оформлення, але техніка виконання залишилась незмінною.
В нашій країні цей вид рукоділля з'явився наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Наші бабусі прикрашали торочками весільні рушники, білосніжні скатертини та серветки. Складовою частиною народного вбрання були ажурні шалі та хустки, прикрашені каймою і китицями.
У наш час можливості використання макраме стали надзвичайно широкими. Дедалі частіше зустрічаються вироби, виконані цією технікою, в споряджені сучасних приміщень, в оформленні одягу. Це елегантні ознаки, ремінці, мережані комірці, кашпо, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо. Можливості для творчості в цьому виді рукоділля необмежені.
ІІІ. Активізація опорних знань (повторення вивченого матеріалу).
1. Звідки походить слово "макраме"?
2. Яка історія походження макраме?
3. Які ви знаєте види вузликового плетіння?
4. Які техніки виконання вузлів вам відомі?
5. Які інструменти використовують для виконання макраме?
6. Для чого використовували вузликове плетіння в давнину?
7. Яке значення має макраме для нас сьогодні?
IV. Пояснення нового матеріалу.
1. Вступний інструктаж.
Перед тим як виконувати роботу, давайте повторимо правила безпечної праці при користуванні ножицями, голками та шпильками:
1. Ножиці повинні лежати на парті із зімкнутими кінцями.
2. Передавати ножиці слід кільцями вперед.
3. Голки та шпильки повинні знаходитися у спеціальній подушечці.
4. Брати голки можна тільки для роботи.
5. Не гратися голками та шпильками.
Для занять макраме потрібні такі інструменти: ножиці, сантиметр, шпильки, голки, гачок.
Для зручності роботи з нитками бажано приготувати таке обладнання. Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм'яка подушечка розміром 100х200 мм, яку можна пошити з цупкої тканини і наповнити тирсою або піском. До неї зручно прикріплювати голками або шпильками нитки для плетіння.
Щоб добре і зручно працювалося, треба правильно організувати робоче місце. При плетінні невеликих виробів на подушечці краще працювати за столом, тримаючи подушечку на колінах. Верхньою частиною вона повинна опиратись на край стола.
Зразок, малюнок чи схема повинні лежати на столі зліва, а інструменти краще поставити справа, щоб зручніше було ними користуватися.
Матеріалом для плетіння можуть бути різноманітні нитки: шнур, тасьма, лляна мотузка, джут, конопляний шпагат та ін.

 
 

Цікаве

Загрузка...