WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Створення інтер'єру як вид мистецтва - Реферат

Створення інтер'єру як вид мистецтва - Реферат

контрасних співвідношень, так і нюансних зближень кольорів. При співвідношенні декількох кольорів в інтер'єрі повинен переважати який-небудь один колір. На вибір кольору впливає також об'єм приміщень - у великих приміщеннях кольори можуть бути більш насиченими. Домінуючий колір в обробці приміщень звичайно сприймається малонасиченим, а кольори окремих деталей повинні бути йому контрасні. Одноколірність у рішенні інтер'єрів призводить до монотонності, а безпорядкове використання великої кількості кольорів створює враження переживання.
Але поскільки "інтер'єр" це невід'ємна частка архітектури, то роль кольору тут не обмежується створенням комфортних умов, а й багаточисельністю певних факторів.
Зокрема це: 1) структура, форма і величина приміщення;
2) ступінь освітленості природнім світлом;
3) характер джерела штучного освітлення;
4) кольорове оточення;
5) відстань до стіни де є присутні елементи оформлення (в даному випадку інформаційні стенди);
6) загальна композиційна ідея;
7) мікроклімат приміщень;
8) розмір і матеріал огороджуючих поверхонь;
9) сторона світу з якого знаходиться приміщення.
Із множини засобів необхідно вміти вибрати більш ефективні для конкретного інтер'єру, бо кожна ідея вимагає власних засобів вираження. Але вибір не можливий без знань закономірностей, які керують цими засобами:
1. Відношення.
2. Пропорції.
3. Ритм.
4. Контраст.
5. Нюанс.
6. Масштабність.
7. Співрозмірність.
8. Співпідлеглість.
і головними принципами: художній образ, тектоніка, гармонія.
При використанні принципу нюансності твір майже не виділяється на фоні, а, значить, не несе в собі сильного емоційного впливу. Така трактовка буває викликана призначенням приміщення. Часто необхідний ефект отримують за рахунок фактур, одинаково замальованих.
Світловий контраст вносить в нюансне вирішення деяку декоративність і ілюзорність. Він часто досягається за рахунок бокового освітлення, що дає тіні, контрастуючи з світлою частиною декору, і підкреслюють рельєф його поверхні. При збереженні загального принципу нюансності вдалми буває введення незначного контрасту.
При складанні кольору необхідно врахувати відбиваючу властивість кольору. В залежності від призначення приміщення, його кубатуру, кількість проникаючого денного світла, характеру вечірнього освітлення, визначається ступінь насиченості того чи іншого кольору. Щоб завчасно розрахувати насиченість і відтінок фарбування по цих ознаках, слід керуватися коефіцієнтами відбивання світла поверхнями пофарбованими у різні кольори. В приведеній нижче таблиці вказані коефіцієнти відбивання деяких із них.
Білий 85 %
Світло-коричневий 35 %
Світло-жовтий 75 %
Світло-зелений 65 %
Світло-синій 63 %
Жовтий, середній 65 %
Сірий, середній 55 %
Зелений, середній 52 %
Синій, середній 35 %
Темно-червоний 13 %
Темно-синій 8 %
При зображуванні на стендах малюнків і при виконанні самих стендів слід враховувати дані коефіцієнти, щоб приміщення - в даному випадку клас - здавався світлішим чи темнішим, коли це потрібно, в залежності від того, яке ми ставимо перед собою завдання.
Крім наведених основних особливостей кольору в інтер'єрі хотілось би зазначити і його психологчіний вплив на людей.
Відомо, що різні кольори і їх співвідношення призводить на людей різні враження, по-різному діє на її свідомість, кожен колір має в собі певний психологічний зміст, вносить певний ідейно-естетичний підтекст у суть зображуваного.
Розглянемо деякі символи кольорів:
кольори символи геральдичні символи
Білий чистота, невинність, світло, прохолодний, сліпучий, блискучий. срібло, правдивість, християнство, Європа.
Жовтий сонце, світло, радість, ревнощі, свіжий, юний, легкий, світлий, звеселяючий. золото, сміливість, багатство, Азія, буддизм.
Оранжевий спека, енергія, радість, злість, сухий, схвильований.
Червоний вогонь, енергія, радість, любов, боротьба, гнів, близький. сила, революція, Америка.
Фіолетовий старість, віра, смиренність, похмурий, важкий, задумливий. сум, лихо.
Синій космос, сум, холод, вірність, серйозність, свіжий, віддаляючий. мудрість.
Зелений природа, спокій, молодість, скромність. плодючість, розквіт, Австралія, Іслам.
Чорний темрява, морок, важкість. смерть, жалоба, Африка.
Блакитний холод, вода, лід, стомлений. невинність
Пурпурний пишність, гідність, влада, держава, зрілість, багатство, урочистість, розжареність.
Використовуючи дані таблиці кольорової символіки, можна створити певний настрій, що потрібен для даного інтер'єру. Наприклад:
Встановлено, що деякі кольори сонячного спектру, так звані теплі тони
- червоні, оранжеві, жовті - діють на людину збуджуючи, розширюють зіниці і навіть прискорюють пульс, викликають загальну втому.
Інші, так звані холодні тони - сині, голубі, зелені - заспокоюють, зменшують втому очей. Враховуючи цю обставину, що людське око краще сприймає цю гаму, то можна з впевненістю сказати, що стіни учбових закладів краще зафарбовувати (оформлювати) в цій гамі. Загальна кольорова гама в світлих тонах сприяє збільшенню освітлення. Взаємопоєднані холодні і теплі кольори у приміщенні створюють робочий настрій.
Як правило, кількість кольорів робочого місця повинно обмежуватись трьома-чотирьма, бо велика кількість кольорів може призвести до розсіяння уваги. Із всіх кольорів один повинен бути головним і визначати основний колорит.
6.
Шрифт - комплект літер, який відтворює будь-який алфавіт (латинський, український, арабський, грецький), а також цифри і знаки.
Шрифт - носій інформації, і при виконанні його, треба враховувати, що він виконує не тільки естетичну (передає настрій, закладений в ньому, містить в собі характер і деколи має національний колорит).
Для інформаційних стендів найчастіше використовують такі види шрифтів: рукописний шрифт, мальований, шрифт під трафарет.
Всі рукописні шрифти виконуються від руки різними інструментами: пензликами, плакатними перами, палочками, тушю або водяними фарбами в один захід.
Мальований шрифт на відміну від рукописного виконується не в один захід, з використанням таких інструментів, як рейсфедер, циркуль, лінійка, а також різноманітні пера і пензлики.
Мальований шрифт виконується послідовно: спочатку олівцем малюєтьсяконтур кожної літери, потім обводять контур кожної літери фарбою з допомогою креслярських інструментів, а потім заповнюють площину літери фарбою.
Мальовані шрифти найчастіше використовують в стендах для написання заголовків.
В шрифтових роботах широко застосовують трафарети.
Трафарет являє собою аркуш цупкого паперу, картону з вирізаними літерами даного шрифта. Щоб виготовити трафарет, на аркуші цупкого паперу розмічають і викреслюють олівцем увесь алфавіт, після чого літери витинають. По трафарету можна працювати і олійними фарбами, що розширює сферу застосування шрифтів. Друкувати трафаретний шрифт зручно зрізаним пензлем, або паралоном.
????Література
1. В.П.Уренев. Архитектура предприятий общественного питания. - К.: "Будівельник", 1981.
2. В.Н.Кропотов ???
3. Н.В. Мажура. Отделочные материалы в интерьере. - К.:"Вища школа", 1981.

 
 

Цікаве

Загрузка...