WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Колекція дитячих ансамблів за мотивами гуцульського костюма - Курсова робота

Колекція дитячих ансамблів за мотивами гуцульського костюма - Курсова робота

фігурними акцентами по кілька одиниць. Кожна група формується на основі контрастівкольору та форми, а між собою вони контрастують за величиною зображення. Таким чином досягається ефект накладання однієї картинки ан іншу, що надає проекту елементу гри, певної недбалості, яка ознак є виправданною, бо підсилює моменти дитинства у цій роботі.
На передній план виступає група з трьох фігур, що знаходиться у лівій верхній частині проекту. Її виразність обумовлена тональним контрастом зображень фігур і тла. Ця група накладається на іншу, що складається з двох фігур значно більшого розміру, частково ховаючи зображеня. Проте це не перешкоджає чіткому прочитанню та виразності цих моделей.
"Обрамлюють" загальну композицію дві фігури різних розмірів,що знаходяться по краях проекту. Домінанта у них білого кольору та контрасність до фігурних груп, що знаходяться поряд, дозволяє створити ефект другого плану і підсилити виразність центральної частини композиції.
Таким чином уся побудова проектної частини здійснена на основі внутрішніх та зовнішніх контрастів, підсилених моментами грайливості, які зумовлює тема моєї дипломної роботи.
Конструкторсько-технологічна частина
У своїй одяговій колекції я намагаюся довести актуальність та сучасність народного костюму як джерела для творчості в плані моделювання, використати та узагальнити досвід і традиції, що склалися протягом віків. Це проявляється зокрема у підборі матеріалу для виготовлення цієї колекції. Моїм задумом було використати тканину "компаньйон", що містить у своєму складі льон з віскозою і є надзвичайно практичною у вжитку, адже зовні нагадує лляну тканину, проте не зминається, що є значною перевагою над чистим льоном, традиційним в народному вбранні. Також я використовую трикотаж, фактура якого нагадує смугасте ткання. Ультрасучасності та святкові колекції надає тканина джинс-стрейч з люрексом.
Із запропонованих семи моделей у матеріалі буде виготовлено чотири, що складаються з одиниць одягу. У технологічному плані вони відносяться до промислових зразків і можуть виготовлятися на виробничих підприємствах.
Створення конструкції моделей здійснюється в два етапи. Спочатку йде виготовлення конструктивно-силуетної основи, що базується на точному розрахунку за знятими мірками, а наступни етап полягає у моделюванні на силуетній основі ліній у відповідності із задумом.
Моделі розроблені на основах:
- блузи прямого силуету;
- куртки прямого силуету;
- штанів прямих.
Нижче подано характеристики крою окремих моделей.
Модель №1 (куртка - безрукавка): у пошитті цієї моделі використано джинс-стрейч. Довжина її см, вона має прямий силует; пройма понижена, фігурна, має форму так званого "крильця". Горловина має вигляд цільнокроєної стійки.
Застібка являє собою замок "блискавку" роз'ємну так званого "тракторного" типу. Пілочка асиметрична, передбачає можливість застібки як на праву, так і на ліву сторону.
Модель №2 (куртка-безрукавка): модель виготовлена також з джинсу-стрейч. Силует-прямий, пройма і горловина аналогічні моделі №1. Пілочка і спинка мають мають різну довжину. Застібка - симетрична, на замок "блискавку". "Блискавка", вкладена у рельєфні шви представляє собою, як оздоблюючий елемент, так і абсолютно функціональний, що передбачає зміну конструкції і утворення нового силуету моделі. Нижній край пілочки і спинки, а також проймаа оздоблені різнокольоровими шнурами у вигляді бахроми.
Модель №3 (куртка-безрукавка): модель пошита із джинсу-стерйч. Довжина її см. Пройма і горловина аналогічні моделям №1 і №2. Пілочка асиметрична, має застібку на замок "блискавку", що розміщена по діагоналі. Низ курточки оздоблений різнокольоровими шнурами.
Модель №3 (куртка): виготовлена з джинсу-стрейч. Довжина см. Горловина має виріз - так званий човник. Застібка - контактна стрічка (т.зв. "липучка"), розміщена по середній лінії пилочки. Рукав - прямий, одношовний.
Модель №4 (безрукавка): у пошитті цієї моедлі використано трикотажне полотно з фактурною поверхнею. Модель має прямий силует. Довжина см. Горловина і пройма аналогічні моделі №1. Застібка - замок "блискавка" довжиною 30 см. Безрукавка має розрізи по бокам. По нижньому краю прикріплені шнурівки, що при закріпелні між собою та закладанні на лінії плеча передбачають зміну довжини та силуету виробу; при цьому з'являються накладні кишені, що пришиті з внутрішнього боку безрукавки.
Модель №1 (блуза): уя модель виготовлена також із трикотажного полотна з фактурною поверхнею. Вон має пярмий силует та прямий крій рукава. З боків розміщені розрізи. Горловина має круглий виріз, лінія пелча дещо понижена.
Модель №2 9сорочка): ця модель пошита з тканини "компаньойон". Має прямий силует. Довжина см. Пройма трохи понижена, горловина має виріз "човник". По середній лінії пілочки запроектовано декоративні складки, вони також присутну по середній лінії рукава. По центру грудей розміщений декоративний елемент-аплікація з джинсу-стрейч.
Модель №3 (сорочка-безрукавка): також використано тканину "компаньйон". Силует-прямий. Горловина аналогічна моделі №1, прома має глибокий виріз від горловини. По середній лінії розміщені складки паралельно всій довжині виробу. По центру грудей розміщений декоративний елемент із джинсу-стрейч.
Модель №4 (сорочка): виготовлена з тканини "компаньйон". Має прямий силует, крій рукава також прямий. Обробка горловини аналогічно моделі №2 (сорочка-безрукавка).
По середній лінії виробу розіщені складки паралельно всій довжині виробу. По центру грудей знаходиться декоративний елемент з джинсу-стрейч.
Модель №1 (штани): модель виготовлена з джинсу-стрейч. Штани мають силует злегка розширений донизу. По среедині розміщенно замок "блискавку" та гудзик.
Крім того в колекції передбачено головні убори-хустинки з трикотажного полотна, а також панчохи із зрізаними носками теж з трикотажу.
Загалом усі елементи колекції ають прямий силует, що максимально наближує їх до джерела - гуцульського костюма, а також є умовою практичного застосування та свободи рухів, а це є надзвичайно важливим, коли мова йде про дитячий одяг.
ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА
Академія мистецтв як і інші виробничі підприємства належить до
сфери суспільного виробництва. А тому вона виробляє свої затрати на
виробництво, які слід відмежовувати від суспільних затрат, що і формують ринок. Оскільки випускники Академії, що є виробниками художньої продукції, ввійдуть у систему суспільного виробництва то вопи повинні вміти визначити рівень затрат на виготовлену ними продукцію, що увійде у структуру суспільних затрат. Це необхідно для визначення рівня необхідності для суспільства тієї чи іншої продукції, що дозволяє корелювати її випуск. Затрати будь-якого підприємства, в тому числі Академії

 
 

Цікаве

Загрузка...