WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Писанки. Символіка красок. Технології писанкарства. Ікони - Реферат

Писанки. Символіка красок. Технології писанкарства. Ікони - Реферат

форму закінченої картини досягається за допомогою композиції, тобто такого організованого об'єднання всіх елементів картини, яке забезпечує дохідливе і впливове сприйняття глядачем її змісту.
Робота над композицією картини - складний процес, що вимагає творчої ініціативи, живої уяви, фантазії і художнього смаку. Важливими засобами композиції є колір, освітлення. Враховуючи великий вплив кольору на глядача, художник повинен використати цей могутній засіб ля найбільш повного розкриття свого ідейного задуму.
Ритм, - чергування того чи іншого руху, жесту, лінії, кольорової чи світлової плями, формат і розмір площини полотна, вибір точки зору в розробчі композиції картини мають також суттєве значення і можуть бути використані для підсилення виразності сюжету.
Велику увагу слід звертати на співвідношення загального і особливо, головних деталей, під час розробки композиції. Іноді незначні деталі можуть спотворити задум художника.
Технологічна частина, виготовлення проекту.
Полотно, як основа для живопису в наш час набуло великого поширення.
Воно достатньо міцне, легке, міцне, має добру фактуру. Для своїх робіт, я вибирав полотно з такими якостями - міцне, густе, зіткане із рівних довгих ниток без вузлів і потовщень, з ясно вираженою зернистістю поверхні.
Від якості виконання підрамника, його матеріалу, а також натяжки полотна залежить збереженість картини. Підрамник я робив міцним і водночас легким, без дефектів - тріщин, червоточин, плісняви. Бруски, з яких я робив підрамник, мають фаски-скоси (7-9 ) на лицьовій поверхні в глибину, щоб полотно не торкалося до бруска, а утримувалося його гранями.
Натяжка полотна на підрамник робиться наступним чином. Нове негрунтовне полотно промиваю в гарячій воді. Натягую полотно в чуть зволоженому стані. Підрамник ставлю на стіл, потім зверху кладу і вирівнюю полотно, злегка натягуючи його по діагоналі і закріплюючи цвяхами по кутам. Цвяхи забиваю не по прямій, а розкидано, змійкою, щоб не розколоти підрамник.
Для виготовлення проклейки я брав желатин, заливав кип'яченою водою кімнатної температури (в пропорції 1-20) в скляний посуд і тримав добу до повного набухання. Потім розбухший клей перемішую і біля 40 хв. Варю на водяній бані наслабкому вогні, до однорідної сметаноподібної маси. Не доводжу до кипіння. На літру води даю 50 грам желатину і 15 грам гліцерину. Після застивання клею наношу його флейцом на полотно швидко, в вигляді дуже тонкої, еластичної, рівномірної плівки. Проклейку я робив 4 рази. Масляний грунт роблю з спеціально приготованої фарби. Масляний грунт виготовляю по рецепту Прокопіва П.М. На півлітру дистильованої води додаю 25 грам желатину і 7,5 грам гліцерину. Потім чекаю 1 день, щоб набухло, потім на водяну баню, але не варю. Лляну олію (35 гр), нашатирний спирт (15 гр) і 8 жовтків розвожу окремо, доливаючи в кінці по чуть-чуть, також додаю крейди (85 гр) і цинквайсу (65 гр). Грунт легкими рухами наношу на полотно флейцом.
Вже на підготовчій стадії у мене появляється певна образна уява про майбутній об'єкт проектування. Паралельно з аналітичною роботою у мене почали складатися перші можливі варіанти проектних ідей, які грунтуються в першу чергу на зробленому дизайнерському дослідженні.
Справжнім початком проектування я вважаю той період, коли думка починає втілюватись в графіці і об'ємі.
Роль цієї первинної стадії, досить неоднозначна, вона особливо важлива і відповідальна для об'єкту зі складними взаємодіями окремих блоків будівлі, та інших елементів. В основу перших ескізів, виконуваних ще не в масштабі повинні бути закладені деякі компоновані параметри. Ці основні параметри є ніби скелетом майбутньої композиції. Це означає, що проектувальник співставляє різні варіанти і переходячи від синтезу до аналізу зрівнює їх. Вибираючи оптимальне рішення для даного етапу проектувальник може його змінити, бо назавжди можна на цій ранній стадії проекту вибрати найкращий варіант, тому не рекомендується знищувати початкові варіанти ескізів до тих пір поки робота небуде закінчена. Вони мають відповідну цінність. Оскільки засвідчують про те, як велась ця робота, які варіанти були викинуті, а які стали основою проекту. Вся робота над проектом поєднує в собі раціональні і естетичні основи. Колір допомагає визначити жанр твору, належність до того чи іншого середовища. В загальному підсумку дизайнерський проект дає нам уяву не тільки про ідею, а про об'єкт, як предмет закінчення джерела інформації. Загальний об'єм проекту залежить від характеру об'єкту і його реальної величини.
Список використаних джерел
1. В.М. Полевой, В.Ф. Маркузон, Д.В.Сарабьянов. Популярная художественная энциклопедия. М.,1986 книга ІІ.
2. Г.В. Беда. Основы изобразительной грамоты. М. "Просвещение", 1981.
3. А.А. Жаборюк "Український живопис останньої третини XIX - початку XX століття" К.-О. Либідь", 1990.
4. Е.В. Шорохов. Композиція. М.: "Просвещение", 1986.
5. Г.В. Беда. Живопись. Издательство "Просвещение", 1986.
6. Д.Н. Гоберман. "По Гуцульщине" Л. "Искуство", 1979.
7. Я.Затенацький. Українське мистецтво першої половини XXI століття. "Мистецтво". К.,1965.
8. "Український живопис" 100 вибраних творів. Альбом. К., "Мистецтво", 1989.
9. А.П. Яшухин. Живопись М. "Просвещение", 1985.
10. Ю.Г. Аксьонова, М.М. Меридова. Цвет и линия. М.: Советский художник, 1986.
11. Андреев А.Л. Место искуства в познании мира. М.: Политиздат, 1980.
12. Волков М.М. Цвет в живописи. М.: "Искуство", 1984.
13. Беда Г.В. Живопись и его изобразительные средства. М.: "Просвещение", 1977.
14. І.В. Долгополов Майстри і шедеври: Образотворче мистецтво, 1986-1987.
15. Рисунок. Живопись. Композиция: Хрестоматия: Учебно пособие для студентов худож. - граф. фак. пединститутов.-М.: Просвещение, 1989.-С.78-133.
16. Рисунок и живопись. Руководство для самодеятельных художников. 3-е (сокр)изд.- М.: Искуство, 1976.
17. Ковалев Ф.В. Золотые сечение в живописи: Учебное пособие.К.:Высшая шк. Главное изд-во,1989.
18. И.Ф. Смольников. Природа в системе єстетического воспитания. МД984.
19. В.В. Андреева "Что такое искусство?" М.Сов.худ.,1973.
20. Киплик Д.И. "Техника живописи"
21. "Художники Прикарпаття". К.Мистецтво 1989.
22. Алексеев С.С. О колорите. - М.: Изобразительное искусство", 1974.

 
 

Цікаве

Загрузка...