WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Серія пейзажів “Моє місто” - Дипломна робота

Серія пейзажів “Моє місто” - Дипломна робота

зване "введення в композицію", у вигляді направленої або другому плані часто даю так зване "введення в композицію" у вигляді направленої в глибину доріжка, декількох, йдучи на другий план дерев, невисоких і високих ялин і сосен. "Введення в композицію" допомагає направити увагу глядача на головний об'єкт зображення, на композиційний центр пейзажу. В моїх пейзажах композиційним центром є споруди: церкви, будинки гуцулів.
Перед початком роботи над пейзажем з натури на тему "Мальовничі куточки Прикарпаття", потрібно було вибрати гарні краєвиди для замальовки етюдів.
Наш край дуже багатий на мальовничі та різнопланові краєвиди, тому я вибрав гарні місця у Ворохті, де в пейзажах поєднуються окремі маленькі споруди, дерева різних порід, гори, небо.
Для етюдів я вибирав найбільш вдалі точки зору для малювання.
Велике значення при виборі точки зору має розприділення великих тональних мас. Силуети темних дерев на світлому небі, різні за тоном. Важливу роль при цьому відіграє освітлення.
Пошуки композиційного рішення, визначення пропорції, побудова, перспективи, знаходження тональних відношень - все це необхідні елементи в роботі над пейзажем. На мою думку, важливо весь час тримати в пам'яті те, що вразило в перший момент, або намітивши все це на папері олівцем та фарбами.
Одразу старався знайти співідношення кольорів на композиційному етюді тавизначив палітру фарб з якими в подальшому буду працювати.
Якщо на першому плані вибраного мотиву є церква, стовбур дерева чи інший великий об'єкт, то я брав відношення передннього плану до землі і неба, але в кожному конкретному випадку потрібно вирішити з чого почати визначення живописного рішення.
На колорит великий вплив дає колірнеба, особливо тих частин, на які потрапляють його рефлекси чи відображення.
Велике місце в пейзажі займає зображення хмар, форми яких дуже різноманітні.
І перш ніж писати треба добре вивчити їх стркутуру. Хмари можуть мати вертикальний і горизонтальний розвиток, розміщуватись у верхньому, середньому чи нижньому ярусі.
Треба звернути увагу й на те,що кожне дерево повинно мати свою кольорову і тональну характеристику, необхідно передати деталі, деякі гілки, пучки трави на землі.
В останній стадії роботи основну увагу зосреджую на кінцевому узагальненню тонових і кольорових відношень.
Мої роботи передають гірську таємницю і запрошують перейнятися нею. Стежки в горах то звивисто біжать поміж деревамми, то круто здіймаються вгору. Самем такі стежки кличуть нас у Карпати, щоб відчути дихання природи зблизька, глянути в очі на самоті з нею. Ось замислено стоїть серед гір декілька хат. Про що думають вони, споглядаюи на високі стрункі горді деерва? Мабуть, про красу полонини, що її оточує, про зелень гір, голубінь неба, тишу.
Майже непомітні, сповиті голубим серпанком, вершини далеко на обрії підпирають край неба. Я прагнув передати велич гір. Бачив перед собою синю стіну лісу.
Різноманітність відтінків зеленого кольору створює неповторний колорит робіт, відчувається п'янкий аромат хвої.
Робота в основному велась на пленері, малював етюди. В дома лише підправлялися окремі місця, елементи пейзажу.
2.3. Художнє вирішення та композиція.
В самому терміні "композиція", яка походить від лат. слова compositio (побудова) і інші componiere (складатися), і яке має деколи широке значення, заложений основний і загальний задум - єдність частин із яких складене ціле.
Композицією ніби "веду" процес зорового сприйняття змісту картини: від загального враження, від головного до засвоєння деталей і частин, до підсумку і співставлення окремих елементів .а в результаті - до гармонійної цільності образу ву всіій її життєвості і повноті.
В своїх картинах я використовував 3 закономірності композиції: життєвість, виразність і цільність.
Життєвість відноситься скоріш за ве до категорії мого світобачення, життєвим повинен бути любий витвір мистецтва.
Ця істина характерна не тільки для композиції, але і ддля начерка, етюду, екскіза.
Друга закономірність композиції - виразність, у кожного художника це поняття суб'єктивне: якщо для одного цей витвір мистецтва виразний, то зовсім невиразним може бути для іншого. Головним признаком виразності я вважаю контрасти. Контрастами можна рахувати всі протиставлення, наприклад, світла й тіні.
Меньше ніж в любому іншому виді живопису в виконанні пейзажу нас цікавить степінь закінченості. Зато на перший план, більше ніж в чому-небудь, виступає мотив, і ми знаємо яке значення знаходження вдалого мотиву надавали такі майстри пейзажу, як Левітан або Куїнджі. Різні по своєму духовному змісту, вони були однаково вимогливі до новизни мотивів своїх творів.
Композиція має свої якісні признаки.
Меньше ніж в любому іншому виді живопису в виконанні пейзажу нас цікавить степінь закінченості. Зато на перший план, більш ніж в чому-небудь, виступає мотив, і ми знаємо, яке значення знаходження вдалого мотиву надвали такі майстри пеейзажу, як Левітан або Куїнджі. Різні по своєму духовному змісту, вони були однаково вимогливі до новизни мотивіів своїх творів.
Композиція має свої якісні признаки.
Перша її якість: вона повинна бути побудована і виконана таким чином, щоб зразу, без назви, без коментарів доходила ідея художника.
Центральною частиною свого триптиха я обрав Ворохтянську церкву яка стоїть на невеликому пагорбі і є пірамідальна у своїй формі. ЇЇ купола ніби врізаються в небо і є вищими за гори, які розміщені на задньому плані. Дорога, яка на передньому плані ніби запрошує глядача до церкви.
Зліва дорога нас проводить біля гірської криниці, потім піднімається до хатини попри оборог. В долині ми бачимо вид села і ліс.
Зправа дорога з воринням веде нас вниз попри високі смереки від яких віє холодом, бо туди не доходить сонячне світло. За ними видно великий простір. Як і за хатиною розміщеною зліва від дороги. Дальше, на пагорбі видно віддалені сільські хати, які знаходяться майже в лісі, після якого синіють гори.
Всі частини триптиху підкоряються центру і дивляться як в цілому такі поодинці.
2.4. Технологічна частина, виготовлення проекту.
Полотно, як основа для живопису в наш час набуло великого поширення.
Воно достатньо міцне, легке, міцне, має добру фактуру. Для своїх робіт, я вибирав полотно з такими якостями - міцне, густе, зіткане із рівних довгих ниток без вузлів і потвощень, з ясно вираженою зернистістю поверхні.
Від якості виконання підрамника, його матеріалу, а також натяжки полотна залежить збереженість картини. Підрамник я робив міцним і водночас легким, без дефектів - тріщин, червоточин, плісняви. Бруски, з яких я робив підрамник, мають фаски-скоси (7-9 ) на лицьовій поверхні в глибину, щоб полотно не торкалося до бруска, а утримувалося його гранями.
Натяжка полотна на підрамник робиться наступним чином. Нове негрунтоване полотно промиваю в гарячій воді. Натягую полотно в чуть зволоженому стані. Підрамник ставлю на стіл, потім зверху кладу і вирівнюю полотно, злегка натягуючи його по діагоналі і закріплюючи цвяхами по кутам. Цвяхи забиваю не по прямій, а

 
 

Цікаве

Загрузка...