WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Декоративно-прикладне мистецтво в школі. Огляд центрів народного декоративно-прикладного та художнього мистецтва - Курсова робота

Декоративно-прикладне мистецтво в школі. Огляд центрів народного декоративно-прикладного та художнього мистецтва - Курсова робота

веселого і гарного змагання в малюнках на асфальті, щоб хоровод був нарядним та гарним.
8. Жостово - центр народного художнього промислу.
Розписні жовті підноси, які радують око своєю грою яскравих фарб, благородним блиском лакованої поверхні, виразністю вільного кістевого розпису, по праву відносяться до числа найцікавіших виробів декоративно-прикладного мистецтва. Талант народних майстрів перетворює скромні вироби домашнього побуту в нарядні прикраси житла. Батьківщина цих подносів- село Жостево.
Сьогодні високо оцінюється вклад майстрів Жостово в розвиток і збереження декоративної системи письма, заснованної на поетичному відчутті природи. Творчість різних майстрів збагачує єдиний стиль жостоковського мистецтва ( див.мал.9).3мінився характер письма , але техніка та технологія виробництва в багатьом збереглася.
Живопис на підносах масляними фарбами починається з підмальовка. Слідуючими шарами фарб митець виділяє темні та світлі місця розпису , будує об'єм , уточнює форми зображення. Всі форми оконтуріваються тугою линією креслення .Розписаний піднос сушать,потім його борти прикрашають мілким орнаментом (уборною).
Жостовські підноси прикрашаються вільно та декоративно написаними квітковими зображеннями- барвистими 6укетами,вінками та гирляндами, широко покладеними на чорний або кольоровий фон.Крупні квіти окружаються більш меншими і зв'язуються між собою гнучкими стеблями та листям.
Розпис підносів являється також відображенням цього цікавого і своєрідного квіткового стилю. На його формування, мабуть, впливав і розпис фарфора, і квіткові узори в прикрашанні тканин . Зображення квітів та фруктів отримали більшу узагальненість, лаконізм та яскраву красочність.
Дітям, для більш емоційного сприйняття,потрібно
розповідати і показувати на прикладі порівняння ( наприклад Хохлому та Жостов); а також використовувати схематичну таблицю ритмічного рішення композиції в колі.
Після такого пояснення діти захоплено пишуть свої ескізи підносів .На партах у всіх затоніровані підноси.К цьому уроку учні повинні вільно володіти пензлем (за допомогою системи завдань на основі народного мистецтва).Спочатку вони малюють замальовки, після- визначають композицію у вигляді кольорових плям; і лише потім починають промальовувати деталі.
9. Золота Хохлома.
Твори Хохломи дуже полюбляють Прості по формі дерев'яні чашки,миски радують око багатим узором. То по золотому фону в'ється орнамент із трав та ягід, то на чорному або червоному полі, наче виходячи з глибини, мерехтять золоті листя кудріни. Хох-ломськой орнамент існує не одну сотню років; розвиваючись, він зберігає свої традиційні основи.Хохлома- один із древніх російських художніх промислів,який несе в собі характерні риси народної культури.
Хохломський розпис називають пламенним та золотим. В цьому є конкретна характеристика та переказигполум'яна тому,що основний в розпису червоний колір і тлму, що розфарбований посуд гартується у полум'ї гарячої пічки.А золота вона від того,що проста по матеріалу посуда блищить,як золота. Для Хохломи характерні дві різновидності орнамента:розпис верховий та під фон.Малюнки верхового розпису наносяться мазками пензля на поверхню фона,утворюючи легкий ажурний узор.К їх числу відносяться:трав*яний розпис з червоними та чорними травками,гілочками та кустиками.Розпис під фон має золотистий силуетний малюнок,оточений чорним або червоним фоном. Його виконування починається з нанесіння контурних обрисів мотивів,а потім зафарбовується навколишній фон.В роботу з дітьми,інколи,по навчанню традиційним прийомам письма включаються самі майстри художньгопромисла.Таку турботу про естетичне виховання дітей трудно переоцінити. Від уважних дитячих очей не вислизне і те,як тримає майстер пензель,яким буває нажим в пензлі,коли пишеться листок,і коли наноситься штриховка в розпису кудріна.В учнів виховуваються дивні почуття об'ємної форми та почуття композиційних схем розташування на ній орнамента.В таких умовах природньо і прсто відбувається передача досвіду та знань, діти починають розуміти,що мистецтво та праця невіддільні одне від одного.
10. Палєх - центр народного художнього мистецтва.
Чарівне мистецтво палєшан виникло на основі древньоросійського живопису.Умовність кольору,ювелірна оздоба деталей твореним золотом,казковий характер розпису та орнаментальна її трактовка типові для древньоросійського живопису .Виблискуючи,немов дорогоцінне каміння,вироби із чорного лака не можна сплутати ні з чим.Кольорові плями зображення,сплавлені в дивну гармонію,мерцають із глибин чорного оксамитового фону. Палехська мініатюра відрізняється різномаїттям сюжетів на фольклорні,історичні і сучасні теми.
Майстри лакової мініатюри успішно розробляють композиції на теми російських народних казок, легенд.
Працюючи з вчителями у школі, автор неодноразово був присутній на уроках,коли учням демонстрували слайди,які розкривали красоту творів образотворчого мистецтва. Кожен раз вражає сила естетичного впливу світлових картин на учнів. Так було і на уроці,який знайомив учнів другого класу з творчістю палєшан. На екрані,спалахуя яскравими барвами,заміщували одна одну казкові картини:" Пушкінські казки"," Садко " та багато інших.
Кожен учень-глядач залишається в класі неначе наодинці з виникненним зненацька перед ним чарівним зображенням.Нічого не заважає уважно роздивитися яскраву картинку .Вчитель не квапить дітей, учні самі захочуть розповісти, що особливо їх вразило в художньому рішенні відомих казок.Коли улягуться перші враження учнів,вчитель може повідомити невеличкі відомості із художнього життя палєшан.
11. Петриківський розпис з книжки.
Така ж економічність засобів, що дозволяє при найменшій затраті сил і часу досягти найбільшої виразності, найяскравішої декоративності, притаманна й праці майстрів традиційного настінного народного розпису, що був дуже поширений у центральних і південних районах України, на Поділлі, Буковині й Галичині.
Хати розписували здебільшого дівчата. Кожний новий розпис викликав у селі жваве зацікавлення. Малювальниці обов'язково бігали на нього подивитись і таким чином вчилися одна#в одної. Найздібніших жінок запрошували розписувати ті хати, де не було власних малювальниць. У деяких майстринь дозвільне малювання поступово почало обертатися на ремесло. Попит на розписи був величезний, і малювальниці розпочали виконувати розписи на папері: на довгих вузьких смугах у вигляді лиштви, на паперових

 
 

Цікаве

Загрузка...