WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Акварель: основи живопису, фарби пензлі, папір, техніки - Курсова робота

Акварель: основи живопису, фарби пензлі, папір, техніки - Курсова робота

професійної грамоти, з тим щоб, послідовно опановувавши знаннями і отримуючи навики, йти в своїй роботі від простого до складного.
На шляху до вдосконалення немає легких або важких вправ, цікавих або не цікавих завдань, важливих або не важливих проблем. А тому кожна вправа, яка буде рекомендуватися, повинна виконуватися з можливою ретельністю і любов'ю.
Живопис аквареллю в сучасному її уявленні виникла порівняно недавно: в кінці XVIII - початку XIX століття. До цього часу були вироблені певні методи і технічніприйоми, що забезпечили її розквіт і широке визнання.
Акварельний живопис першої половини XIX століття одержує розповсюдження як мініатюра на папері, зберігаючи якості, властиві мініатюрі на кістці і емалі: тонкий малюнок, ретельне моделювання форми і деталей дрібними штрихами і крапками, чистоту фарб. На початку XIX століття крупні майстри акварелі працювали в Англії. Це - В. Тернер, Р. Бонінгтон, Дж. Констебл і інші. У Франції аквареллю писали Про. Домье, Т. Жеріко і Е. Делакруа. Прекрасні зразки мистецтва акварелі і в жанровому живописі, і в портреті в той період залишили російські художники: До. П. Брюллов, П. Ф. Соколів, П. А. Федотов і інші.
В кінці XIX століття акварель отримує нові якості в творах І. Е. Ріпина, В. А. Серова, М. А. Врубеля. В роботах цих майстрів техніка виконання стає більш вільною і темпераментній.
Майстри радянського мистецтва - А. М. Герасимов, З. В. Герасимов, Про. Г. Верейській, Кукриникси, Ю. І. Піменов, Д. А. Дубінській, Н. Н. Вовків, Ю. М. Непрінцев і багато інших - дали цікаві зразки акварельного живопису, особливе в області книжкової ілюстрації і в пейзажі.
На прикладах робіт росіян, радянських і зарубіжних художників ми можемо бачити не тільки можливості, які містить в собі акварель як матеріал живопису, але і різноманітність вживаних художниками технічних прийомів. В одних розкриваються особливості художньої манери, що отримала в історії живопису найменування техніки мініатюри. Тут чіткий класичний малюнок, ретельне опрацьовування деталей, тонке моделювання фактури предметів і тканин. Інші, як "Італійський пейзаж" (мал. 1) А. А. Іванова, виконані більш вільно. А. А. Іванов досягає досконалості в передачі природного освітлення, легкості, глибини простору.
Часто аквареллю працюють в широкій манері, будують композицію крупними об'ємами, фарби бувають хоча й прозорі, але в той же час глибокі, бархатисті по тону.
Чорна акварель М. А. Врубеля "Демон і Тамара", виконана як ілюстрація до поеми М. Ю. Лермонтова "Демон" (мал. 2), показує, що при умілому використовуванні навіть одного кольору можна досягти великої виразності чинів, багатства тону, різноманіття в трактуванні форм і фактури предметів.
Як видно, можливості і засоби технічного використовування акварелі безмежні. Що не майстер, то своя художня мова, свої прийоми: вони учать бути уважним до передачі правди життя, до точного рисунку, до матеріальних властивостей предметів, умов середовища і характеру освітлення.
АКВАРЕЛЬНІ ФАРБИ, ПЕНЗЛІ, ПАПІР
Назва акварельних фарб походить від латинського слова aqva - вода. Їх іноді так і називають - водяні фарби. Практично ж вода служить тільки розчинником. Самі фарби готуються з світлостійких пігментів (фарбників) і зв'язуючих.
При виготовленні зв'язуючих застосовують рослинні клеї, гущавині всього гуміарабік, і для деяких фарб через їхні физико-хімічні властивості - картопляний декстрин. Цукор і гліцерин додаються для додання фарбі еластичності.
Фарби, що вживаються в акварельному живописі, ті ж, що і в інших видах живопису. Для акварелі характерний лише застосування таких фарб, які мають велику прозорість, тому сильно криючі фарби, такі, як неаполітанські жовті, окисел хрому і ним подібні, в наборах акварельних фарб цілком законно відсутні.
Для всіх, хто цікавиться технологією живописних матеріалів можна вказати на цілий ряд праць, присвячених даному питанню. Праці ці вельми численні, оскільки питання міцності фарб, а отже, і збереженню художніх творів завжди хвилювало художників і продовжує хвилювати їх зараз.
Починає займатися живописом немає потреби знайомитися зі всім цим обширним матеріалом, де, до речі сказати, є багато суперечностей, особливе відносно стійких і нестійких сумішей фарб. Достатнім буде на перших порах знайомство з такою відомою працею, як "Техніка живопису" професора Академії мистецтв Д. І. Кипліка, де в II випуску є матеріал по технології і техніці акварелі. Багато що потім, в процесі роботи, отримується особистим досвідом, тим більше що наявні у продажу акварельні фарби нашого вітчизняного виробництва в значній мірі відповідають технологічним вимогам, що пред'являються до акварелі.
В даний час радянська художня промисловість цілком забезпечує художніми фарбами і любителів, і художників-професіоналів. В Ленінграді завод художніх фарб випускає акварель двох видів: фарби "Ленінград" в кюветах з пластмаси та фарби "Нева" в тюбах. Фарби "Ленінград" у свою чергу мають два набори: "Ленінград 1", що складається з 24 кольорів, і "Ленінград 2" - з 16 кольорів. Акварельні фарби високої якості, що випускаються московською фабрикою, відомі під назвою "Москва".
Фарби, що виготовляються нашою промисловістю, як масляні, так і акварельні, отримали визнання не тільки в нашій країні, але і за кордоном: в Чехословакії, Німеччини, Румунії, Болгарії і в країнах Сходу.
Ось перелік назв палітри фарб "Ленінград 1", що випускаються ленінградським заводом художніх фарб.
1. Кадмій лимонний. 2. Кадмій жовтий. 3. Охра світла. 4. Сієна натуральна. 5. Золотисто-жовта ЖХ. 6. Кадмій оранжевий. 7. Охра червона. 8. Сієна палена. 9. Залізна червона. 10. Яскраво-червона. 11. Краплак червоний. 12. Кармін. 13. Краплак фіолетовий. 14. Ультрамарин. 15. Кобальт синій. 16. Голуба ФЦ. 17. Смарагдова зелена. 18. Перманент зелений. 19. Трав'яна зелена. 20. Умбра натуральна. 21. Марс коричневий. 22. Умбра палена. 23. Сепія. 24. Нейтральна чорна.
Відзначимо найбільш найбільш істотні відмінності фарб названої палітри.
Вище ми говорили, що уживані в акварелі барвисті пігменти ті ж, що і в інших живописних техніках, з тією лише різницею, що в акварелі застосовуються фарби, що володіють більшою прозорістю. Але і в акварелі одні з них, як кармін, яскраво-червона, голуба, смарагдова зелена, більш прозорі, вони повніше розчиняються, а отже, рівніша і глибше вбираються папером (цим, власне, і пояснюється властивість

 
 

Цікаве

Загрузка...