WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Акварель: основи живопису, фарби пензлі, папір, техніки - Курсова робота

Акварель: основи живопису, фарби пензлі, папір, техніки - Курсова робота


Курсова робота
Акварель: основи живопису, фарби пензлі, папір, техніки
?
План
1. Вступ.
2. Основи живопису акварельними фарбами.
3. Акварельні фарби, пензлі, папір.
4. Техніки лисування і "а-ля пріма".
5. Завдання для роботи з аквареллю.
6. Плановість в пейзажі.
Вступ
Щоб збагнути характер народу, слід пізнати його історію, матеріальні та духовні скрби, які постали внаслідок творчої діяльносі. Проте між між матеріальними й духовними проявами культури немає чіткої межі. Якщо народ має високорозвиненину літературну мову, то це означає, що він зумів подолати неминучу в історії кожної нації економічну і політичну роз'єднаність. Якщо народ має високорозвинуту літературну мову, то це означає, що він зумів подолати неминучу в історії кожної нації економічну і політичну роз'єднаність. Якщо народ пране пізнати сутність людського буття, то це так и інакше знаходить відбиток в архітектурі, орнаментиці, в різних видах декоративного мистецтва. Мистецтво відображає не окремі сторони дійсності, а життя в цілому, не окремі сторони людської осоистості, а людину як цілісність. І таке відтворення життя і людини в мистецтві допомагає розумінню, сприяє встановленню тих людських контактів без яких не можлива нормальна життєдіяльність.
У мистецтва багато призначень: дати людині знання, навчити правильно оцінювати те, що відтворено в художньому творфі, а через це - правильно оцінити саме життя. Мистецтво активізує творчі сили людини, виховує його ідейно, сприяє формуванню активної життєвої позиції, дає відпочинок, виховує морально, розвиває розум і почутя людини, в тому числі і естетичні, здатність до співпереживання.
Багатогранність відображення мистецтвом дійсності - одна з причин, що пояснює потребу людей в мистецтві, які намагаються розібратися в самоу житті. Саме це багатогранне відображення дійсності робить мистецтво важливим фактором пізнання людиною світу.
Мистецтво розкриває людині істини більш глибокі, ніж його повсякденна життєва практика. Воно може піднімати, породжувати і розвивати людину, знаходити в ній творчі сили. Можливості, енергію, спонукати людину протистояти злу і творити прекрасне.
Виховуюча сила мистецтва заключається в тому, що воно говорить з людиною про вічні духовні цінності завжди новою мовою. Мистецтво прислухається і придивляється до кожного відчуття, воно хоче "зупинити мить", щоб зрозуміти її причину. Розкрити таємницю її краси і існування, дати їй можливість більш глибоко проникнути в людську душу.
ОСНОВИ ЖИВОПИСУ АКВАРЕЛЛЮ
Навчання живопису, у тому числі і живопис, аквареллю, повинне слідувати паралельно із заняттями малюнком і припускає знання основ образотворчої грамоти. В мистецтві, як і у всякій справі, шлях до вдосконалення - нелегкий шлях. Навіть художні учбові заклади, що розташовують всім необхідним для професійної освіти і перш за все забезпечуючі повсякденне спостереження і керівництво розвитком учня, не гарантують ще всесторонньої підготовки художника; постійне вдосконалення своєї майстерності є справа всього життя істинного художника.
Тим важче припустити, що поради, які пропонуються в цій статті, можуть вичерпати необхідні знання в такому питанні, як живопис, аквареллю. Вони адресовані починає. Їх і слід розглядати тільки як поради, які дадуть деяке орієнтування в самостійній роботі і, можливо, позбавлять від зайвих елементарних помилок.
Основними знаннями початківець буде опановувати на практиці, отримуючи досвід в наполегливій праці, спостерігаючи і пізнаючи життя у всіх його багатообразних виявах. Отже, навчання живопису не зводиться до отримання тільки технічного досвіду.
Більше того, передусім необхідно навчити учня бачити природу, кожне конкретне явище в ній особливо гострозоро і проникливо, як то кажуть, "оком художника", з тим щоб зображення разом з правдивістю, щирістю містило в собі і красу, приковувало увагу своїми художніми чеснотами. Тому і в нашій статті у відомій послідовності - від простого до складного, разом з технічними питаннями піде мова про "настройку ока", про "систему порівнянь", про конкретно визначених закономірностях сприйняття світла і кольору, про розкриття змісту прийнятих в художній практиці естетичних категорій: колірної насиченості і яскравості, тональної і колірної гармонії, цілісності форми і т. п., іншими словами - про живописне сприйняття світу.
Робота з натури повинна неодмінно підкріплюватися вивченням кращих витворів мистецтва. Тоді ми не тільки збагачуємо себе духовно, розвиваємо свій розум і естетичний смак, але одночасно осягаємо і основи професійних знань.
Кожний початківець має звичайно свого улюбленого художника, якому він прагне наслідувати в прийомах, в техніці виконання, у виборі мотивів. Це цілком природно. Але тільки необхідно при цьому пам'ятати, що майстерність художника є результатом його багаторічного творчого досвіду, обумовлено його творчим даруванням і темпераментом. За технічними прийомами, як то кажуть, за манерою майстра, коштують довгі роки навчання і пильного вивчання натури. І, якщо ми порівняємо учнівські роботи улюбленого майстра з його зрілими творами, ми неодмінно це помітимо.
Учнівські роботи не тільки більш боязкі, менш довершені по виконанню. Вони, як правило, бувають протокольними, схожими між собою по технічних прийомах; вони не розкривають ще творчого вигляду майбутнього художника - властивого майстру індивідуального сприйняття миру і властивих його даруванню засобів виразу.
Зрілий художник, озброєний знаннями і досвідом, вирішує задачу упевнено, віртуозне, знаючи кінцеву ціль, бачить і передає більш істотне і характерне в натурі. Образотворчі засоби мають свої, властиві даному майстру індивідуальні риси.
Учень вивчає предмет, накопичує знання про предмет, зображає предмет зі всіма його подробицями, а тому учнівська робота буває надмірно "замучена", "засушена", іноді роздроблена, недостатньо зібрана, як би більш фотографічна і позбавлена індивідуальній виразності. І це цілком природно, тут немає нічого негожого. "Буде просто, як переробиш раз із сто" - любив повторювати відомий російський художник П. А. Федотов. Тому наслідувати зовнішнім технічним прийомам, "почерку" майстрів не слідує.
Починаючий вчитися живопису хай не спокушає себе надією на швидкий успіх, не поспішає переходити від одного завдання до іншого і не розчаровується при невдачах. Особливо важливо зрозуміти початкові положення, що лежать в основі

 
 

Цікаве

Загрузка...