WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Варення М.Р. - заслужений художник і педагог Прикарпаття - Курсова робота

Варення М.Р. - заслужений художник і педагог Прикарпаття - Курсова робота

рисунку.
Якось журналістка запитала М.Варенню про те, чи не відштовхує його педагогічна діяльність, яка часто невдячна й нелегка. Педагог на це відповів:
- Ця робота не відштовхувала мене ніколи. Я люблю студентів і мені дуже цікаво з ними працювати і спілкуватись. Студент - паросток, який потрібно постійно підтримувати, щоб з нього виросло велике розкішне дерево. Мені дуже приємно бачити, що студент постійно росте, здобуває навики у виконанні практичних завдань, що в остаточному результаті є основою його подальшої самостійної творчості.
М.Р.Варення завжди повністю віддавався роботі. Ним була створена і спеціально розроблена серія наочних робіт академічного характеру для студентів художніх вузів.Він намагався допомогти усім студентам, привчав їх до охайності у виконанні навчальних робіт, вимагав старанності, працьовитості і сам подавав такий приклад. У вільні хвилини вчитель завжди малював ескізи, зарисовки, переглядав альбоми відомих художників і цим показував, що вчитись потрібно весь час, навіть якщо ти й заслужений художник.
Микола Романович був тактовною людиною, ніколи не кричав на студентів, завжди їх вислуховував і давав цінні поради. Він поважав кожного як особистість, ніколи не нав'язував свої погляди і думки. У навчальному процесі вчитель застосовував індивідуальний підхід під час оцінювання завдань. Якщо студент працює, старається, прислухається до порад, то для заохочення педагаг міг підвищити оцінку, тобто завжди оцінював своїх вихованців відповідно до здібностей і наполегливості. Перед тим як виставити оцінку, Микола Романович перед всіма аналізував роботу, вказував на недоліки і покращення, і кожен студент знав, за що отримав ту чи іншу оцінку.
У творчих роботах педагог ніколи не нав'язував своїм учням композиційних рішень, лише підказував, як краще втілити задумане ними. Він міг роз'яснити своє розуміня теми, засобів зображення, вказати на промахи, але ніколи не диктував молодому художнику щось всупереч його творчій індивідуальності, образному мисленню. Отже, найкращим засобом впливу вчителя було доброзичливе ставлення до творчості молодих, без дріб'язкового опікування.
"Бути художником - означає не тільки мати від природи дар бачити все разом і кожне зокрема передати на полотні. Крім цього, необхідно вперто працювати, добиватись чіткого відтворення задуманого. Саме цьому вчить Микола Романович своїх студентів."
Протягом багатьох довгих років він уміло поєднував творчу діяльність з педагогічною практикою. Художник наділений вмінням навчати і передавати все, чим багата його дзвінка палітра.
До останніх днів свого життя М.Варення продовжував творити і навчати. Але час не зупиниш. В результаті важкої хвороби у червні 2001 року художник помер. На протязі усієї творчої діяльності майстер намагався творити красу, прославляти чудовий Прикарпатський край і його людей.
Висновки
Микола Романович Варення - яскравий представник міцної академічної школи. Його реалістичне мистецтво багатопланове за своїм композиційним і колористичним вирішенням. Картинам художника властиві глибокий гуманізм і народність. Вони свідчать про прекрасне знання майстром гуцульського народу, вміння бачити і передавати красу і поезію його життя.
Творчості художника притаманні соціальна насиченість і чітка ідейна спрямованість. Погляд його допитливий, доброзичливий, розумний. В кожній роботі залишилась частка душі, щедрої, доброї, врівноваженої і мрійливої.
Велику увагу М.Р.Варення приділяв вивченню народного мистецтва та побуту гуцулів і відтворював у багатофігурних масштабних полотнах. Герої його сюжетних картин - люди працьовиті, мужні, чисті душею і помислами. В їх спокійних позах - впевненість і гордість за свою справу. Історичні твори - це пристрасна розповідь про минуле Прикарпатського краю, яке хвилює його серце і уяву. Художник вміє відчувати гострі моменти життя, конкретизувати їх у яскравих художніх образах, піднести до високого рівня узагальнення, переконливо показати внутрішні переживання героїв.
У своїх портретах М.Р.Варення прагне відтворити образи людей з філософським складом розуму, багатим внутрішнім світом, глибоким життєвим досвідом. Понад усе приваблює його їх духовна піднесеність. Художник вміє виявляти в портретах такі виразні риси, які б дозволили побачити найпотаємнішу суть натури.
Натюрморти митця привертають увагу високими художніми якостями, вони матеріальні, барвисті і дзвінкі. Автор майстерно знаходить найбільш цікавий ракурс зображення предметів, гармонійно компонує їх у просторі. Велике значення має те, що натюрморти здебільшого складаються з характерних традиційних речей побуту гуцулів, що насичує твори національними рисами.
Любов до природи, насолодження її багатством і красою передані у творах пейзажного жанру. Насичений кольорами живопис розмаїтий, яскравий. Автор у пейзажах намагається відтворити і підкреслити тісний зв'язок людини і навколишнього середовища.
Всі живописні твори різних жанрів мистецтва М.Р.Варення виконував у власній, характерній тільки для нього пластичній манері письма. Його живопис пастозний, рельєфний.В останні роки творчості автор використовує вже не широкий, великий мазок пензля, а дрібний, що допомагає створювати враження мерехтіння тьмяного освітлення.
М.Р.Варення працював і в графіці. Але як графік він менш відомий, оскільки його творча спадщина в основному насичена творами живопису.Щодо графічних творів, то виконані вони в більшості олівцем, тушшю, гуашшю. Є декілька ліногравюр.
Хоч художника не цікавили новації у мистецтві, і сам він не експериментував у своїй живописній творчості, та майстер вніс певний внесок у мистецтво Прикарпаття. Він залишив у нашій пам'яті образи талановитих, творчих людей, майстрів народного мистецтва Карпат, зберіг на полотнах зображення найрізноманітніших куточків неповторної природи Гуцульщини. Художник прославив Прикарпатський край, його традиції, звичаї і обряди.
Підсумовуючи здобутки художньої творчості М.Варенні, слід згадати про його педагогічну діяльність, яку художник не полишав до останніх днів життя. В пам'яті своїх вихованців він залишився тактовною, розумною, справедливою людиною.
Педагогом була створена та спеціально розроблена серія наочних робіт академічного характеру для студентів художніх вузів.
Література
1. Баран В. Шлях юнацької мрії // Жовтень. - 1977. - № 10. - С. 155-156.
2. Беда В. Основы изобразительной грамоты: Рисунок, живопись, композиция. - М.: Просвещение, 1981. - С. 3, 7, 181, 186, 197, 199.
3. Білецький П. Мова образотворчих мистецтв. - К.: Радянська школа, 1973. - С. 40-45, 59-60.
4. Варення М. Усю наснагу Батьківщині // Прикарпатська правда. - 1981. - 6 листопада. - С. 4.
5. Варення М. Як розуміти картину? //Ленінська правда. - 1960. - 16 червня. - С.3.
6. Виставка творів живопису і графіки Миколи Варенні. Упорядник каталогу та автор вступної статті М.Федорак. - Івано-Франківськ: Облполіграфвидав, 1979. -С. 3-5.
7. Гордиця Є. Сімнадцять миттєвостей далекої війни // Галичина. - 2000. - 6 травня. - С. 7.
8.

 
 

Цікаве

Загрузка...