WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Колекція жіночого одягу під девізом: “Сучасна ділова жінка” - Дипломна робота

Колекція жіночого одягу під девізом: “Сучасна ділова жінка” - Дипломна робота

костюмів самих різних народів світую
Але при цьому мова йде не про пряме копіювання. Кредо нового стилю: все повинно бути традиційним і разом з тим сексуальним і сучасним!
В епоху конкордів і Інтернету світ перетворився в одне велике село. Тяга до глобалізації - прикмета нашого часу. Мода також зробила ставку на взаємопроникнення різних культур. В результаті на світ і з'явився новий фольклорний стиль.
Ця життєрадісна альтернатива строгому пуризму ввібрала в себе все найбільш декоративне, що є в фольклорі народів світу, найефектніші форми і форби. Тут все цілком вільно змішується, по-новому інтерпретується.
Новий фольклорний стиль - це спарвжній калейдоскоп стилів, від старовинних до кльтрасучасних. Його девіз: комбіування без меж! Топ-дизайнери по-різному розкривають цю тему. Наприклад, доповнюють вишиваний піджак пастуха спідницею з багатоярусними оборками а-ля Кармен, або ж поєднюють слов'янську вишивану сорочку з спідницею креш і панківською зачіскою. Але зустрічаються і композиції, вражаючі своєю скромністю - з класичними моделями, яких їх фольклорні комбі-партнери перетворюють в супермодні новинки. Наприклад, вузький блейзер поєднаний з щиро вишиваною спідницею-сонце.
Особливо цікавим цей напрямок в моді роблять багаточислення контрасти - і творчі особистості! сучасні "жінки-селянки", які живуть в великих містах, по своїй суті індивідуалістки, і кожна з них вміло відбирає ля себе тільки те, що підходить саме їй.
Своєрідність фольклорного стилю багато в чому визначається новими матеріалами. Сьогодні веселий етнічний стиль завдячує своїй привабливості перш за все обновленими і ставшими більш комфортабельними вівчині, жаккарду, каймам і вишивкам, різним хутрам.
Фольклорний стиль дозволяє комбінувати все, що можна. Він змішує найрозкішніші деталі, які прикрашають костюми всіх народів світу. Модна багатослойність, яка прийшла зі сходу, дозволяє закрити недоліки фігури і продемонструвати нові матеріали. Ні довге, ні коротке - нічого не залишається без уваги цього стилю. Крикливе і елегантне - в ньому є все і він задовільняє всі бажання. І приносить в моду радісні фарби.
Для тих, хто шиє або вчиться шити, фольклорний стиль представляє особливий інтерс, він допомагає творити, придумувати моделі самому. Приктично в кожному національному костюмі багато елементів ручної роботи: прості і складні вишивки, мережки, нашиті стрічки, в'язані вставки і т.д. Фольклорний стиль - це не копіювання етнографічного костюму, це свобода в виборі нових ідей і рішень.
Творчість - заключне слово для актуального фольклорого стилю. Нарешті в моді з'явився напрямок, який дає фантазії неохідний простір.
Вишивка в сучасному жіночому одязі
Декоративна вишивка - по-селянськи яскрава і кольорова або елегантна однотонна - найбільш простий і швидкий спосіб надати улюбленим речам ультрамодний вигляд.
Українська народна вишивка є одним з найбільш поширених і доступних видів народної художньої творчості. Вона удосконалювалась на протязі багатьох століть і до нас дійшла у вигляді чудових різноманітних орнаментів, швів, якими вони виконані, цікавих кольорових поєднань ниток.
Старовинна народна вишивка вражає нас простотою і лаконічністю, різноманітністю і художньою майстерністю.
З глибокої давнини ручною вишивкою оформляли різноманітні вироби, необхідні людям в побуті. Популярна вишивка і сьогодні. Красиві і оригінальні сучасні вироби, оформлені українською народною вишивкою: серветки, скатертини, рушники, блузки, чоловічі сорочки та інші моделі одягу.
В сучасній українській вишивці поступово змінюються колорит і шви, якими виконані візерунки. Традиційні орнаменти збагачуються новими елементами і цікавими композиційними рішеннями. Оформлюючи вироби за народними мотивами, сучасні майстри зберігають багатовікові традиції народної вишивки, використовують кольорові рішення,, орнаменти, техніку виконання, характерні для окремих областей України.
Створюючи ораменти для вишивки, художники в усі часи зверталися до природи, але не просто копіювали її, а переробляли, стилізуючи спрощували, зберігаючи найхарактерніше.
В українській народній вишивці зустрічаються рослинні, геометричні, рослинно-геометричні орнаменти, орнаменти з зображенням тварин і т. д.
Рослинні орнаменти скаладаються з стилізованих (спрощених) квітів, листків, пуп'янків.
Геометричні орнаменти складаються з різноманітних геометричних фігур: трикутників, ромбів, квадратів, зірок і ін.
Рослинно-геометричні орнаменти складаються з геометризованих, спрощених квітів, листків і т. д.
Шви українських вишивок діляться на основні і доповнюючі. Основні шви в свою чергу діляться на рахівні і декоративні. Рахівними називаються такі шви, для виконання кожного стібка яких необхідно рахувати нитки тканини. Рахівними швами виконуються геометричні або рослинно-геометричні орнаменти.
До рахівних швів відносяться: пряма гладь, коса гладь, занизування, набір,хрестик, зерновий вивід, виколювання, вирізування, різноманітні види мережок.
Різноманітність орнаментів одержується поєднанням декількох видів швів в одному узорі.
В декоративних швах (їх ще називають "вільними") стібки вишивки виконують по мальованому контуру орнамента. Отже, до декоративних відносяться шви: строчка, стебельний шов, ланцюжок або тамбурний шов, а також гладдєвий шов качалочки, яким виконують геометричні орнаменти.
До доповнюючих швів відносяться: краєві шви, якими оформляються краї серветок, рушників; з'єднювальні шви, якими можна з'єднювати окремі деталі таких виробів, як блузки, плаття, спідниці та ін.; зубцювання - шви, якими оформляють краї манжетів, рукавів, комірців в виробах.
Композиція зародження костюму. Вибір теми
Композиція - складання, об'єднання всіх елементів форми художнього твору в органічне єдине ціле, виражаюче образний, ідейно-художній зміст.
Композиційно-організована форма (одягу, взуття, сумки або в цілому костюму) обов'язково має свою головну частину, або композиційний центр, якому підпорядковуються інші залежні частини. Головна частина - це місце зосередження основних, важливих зв'язків між всіма елементами, акцент, домінант в цілісній композиції.Композиційним центром може бути елемент, участок форми. Композиційний ценр можна виділити по-різному: кількісно, центральним розміщенням, якісно. В складних виглядах композиції можлива наявність декількох композиційних центрів взаємозв'язаних між собою.
Композиційним центром в костюмі може бути взуття, сумка.
Злагодженість композиційного центру і інших частин композиції досягається засобами єдності і зв'язку всіх елементів костюму, на основі виконання ряду умов: гармонічної мпіврозмірності частин між собою, пропорцій масштабності, пластичності, ритмічних зв'язків, кольорового і фактурног вирішення, органічного ведення декору. За допомогою цих засобів копозиції досягається гармонія і виразність виробу.
Одяг, в тій чи іншій мірі, відображає складну конфігурацію тіла людини і не має правильної геометричної форми.
Розгорткою поверхні одягу, взуття і ін. на поверхні тканини, з якої вонавиконується, займається наука "Констроювання". Основні конструкції виробів визначаються їх асортименто - пальто, плаття, піджак, спідниця, туфлі, чоботи і т. д.
Основна конструкція виробівбудь-якої групи (одягу, взуття) передбачає найменшу кількість

 
 

Цікаве

Загрузка...