WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Використання різних технік - Курсова робота

Використання різних технік - Курсова робота

побудови малюнків. Разом з тим, малюючи з натури, учні повинні володіти такими вміннями і навичками:
малювати з натури, з пам'яті та за уявою окремі предмети та нескладні натюрморти; передавати об'єм та просторове розміщення предметів на основі спостережуваної перспективи: аналізувати зображувані предмети, звертати перспективне скорочення форм, розподілення світлотіні, зміну локального кольору у просторі; малювати птахів і риб, з рухомих моделей, зображати фігуру людини з натури, з пам'яті, за уявою передаючи будову, пропорції, об'єм фігури, її рухи.
Пропонуємо такі орієнтовні завдання:
1) зображення окремих предметів: напіврозкритої книжки, куба, призми, ящика, овочів, листя дерев;
2) виконання з натури натюрморту з кількох предметів, наприклад емальованої кварти і яблук;
3) виконання начерків з натури тварин і птахів у русі;
4) виконання з натури начерків і замальовок іграшкових тролейбуса, автомобіля, літака, корабля, тощо.
Малювання з натури поділяється на тематичне, ілюстративне та декоративне.
Тематичне малювання
Методика проведення занять з тематичного малювання.
Малювання на теми - цезображення явищ навколишнього життя та ілюстрування. На тематичних малюнках учні зображають життя дітей і дорослих та явища природи на уроках ілюстративного малювання учні виконують малюнки до відомих їм дитячих творів (казки, байки, оповідання).
Тематичне малювання дає учням можливість примножити вміння передавати свої думки і уявлення засобами образотворчого мистецтва.
Малювання та тему розвиває творчі здібності, привчає дітей до самостійності в роботі, дає можливість відобразити свої думки і чуття, В малюнках-композиціях учні відображають свої враження свій спосіб сприйняття навколишнього світу. Але і цей вид роботи учня повинен проходити під керівництвом вчителя.
Вчитель повинен провести вступну бесіду, використати уривки літературних творів, показати приклади з творів видатних художників.
Зображення сюжетів навколишньої дійсності треба будувати таким чином щоб вони були пов'язані з малюванням з натури. На заняттях тематичного малювання вчитель повідомляє закони побудови людини в стані спокою і в русі пропорції частин тіла людини.
Для зображення здорового сприйняття учнів додаються завдання по замальовках окремих предметів і об'єктів з натури - все це допоміжний матеріал для композиції.
Тематичне малювання має велике значення і для вчителя воно дає можливість ближче познайомитись з духовним світом учнів, дізнатись про особливості характеру кожного учня.
Під час тематичного малювання учні удосконалюють малювання за спостереженням, з пам'яті, з уяви також пояснює дітям послідовність виконання ескізу за етапами уроку.
1) розміщення (за компонування)
2) використання допоміжних ліній
3) загальний ескіз малюнка
4) розробка деталей малюнка
5) тональне пророблення малюнка
Ці методичні рекомендації допомагають учням зрозуміти процес і послідовність роботи, їх можна виконувати крейдою на дошці, а також на окремих листках паперу олівцем або фломастером. Малюнки на теми та всі його різновидності закладають основи творчого зображення навколишнього світу і основи реалістичного малюнка.
Ілюстративне малювання
Методика проведення занять з ілюстративного малювання.
Ілюстративне малювання є частиною тематичного малювання - це виконання малюнків до літературних творів, тобто малюнків що пояснюють певний текст. У початкових класах літературними творами є оповідання. казки, байки, вірші, півсні, загадки. Твір для ілюстрування повинне бути добре знайомим усім дітям. Ознайомлення з ним можна провести в позаурочний час, або на уроці читання. З короткими творами корисно ознайомлювати на уроці бо вони не займають багато часу.
На уроці діти пригадують прочитаний твір чи переглянутий діафільм. Найчастіше це роблять за допомогою питань, діти відповідають на них, пригадують послідовність подій, найцікавіші моменти твору.
Добре замість питань показати кілька ілюстрацій в тій послідовності в якій відбуваються події.
Вони відтворюють в пам'яті дітей зміст твору, допомагають знайти найбільш характерні моменти ілюстрування. Велике значення мають репродукції з ілюстрацій чи казкових картинок, але треба вчителю пам'ятати, о залишати їх під час малювання перед очима дітей не можна, бо ілюстрування зведеться до звичайного змальовування, не дасть дітям обдумати і створити свою власну композицію. Репродукції і ілюстрації, які є в книжках треба аналізувати, розкривати їх цінність в доступній для дітей формі.
Для того щоб продемонструвати як виглядають звірі можна використовувати зоологічні таблиці чучила звірів, птахів. В ході демонстрації наочності вчитель з учнями обговорюють будову, форму, пропорції тіла тварин і птахів.
Вчителю необхідно робити малюнок тварин на дошці щоб діти краще зрозуміли будову тіла, послідовність малюнка.
При ілюструванні казок чи байок вчителю необхідно звертати увагу на те, що тварини наділені людськими якостями, вони розмовляють, ходять один до одного в гості, їдять, тобто виконують всі дії, які виконують люди і переживають ті самі почуття, які переживають люди. Тобто, серед казкових героїв є хороші (позитивні) і погані (негативні) герої. Вчитель в ході аналізу твору обговорює з дітьми як зображаються позитивні герої (яскравими кольорами, усміхненими, ніжними) і як змальовуються негативні (темними кольорами, великі зуби, кісті).
Звертається увага на автора казки, якщо це народна, то який народ створив її. В залежності від цього визначається одяг в якому будуть одягнені казкові герої, наприклад українська народна казка "колобок". Герої казок одягнені в український одяг (шаровари, вишиванка...). Російська народна казка "Снігуронька" (головні герої в сарафані, корона).
Вчитель може пропонувати якийсь епізод з твору, а може дозволити дітям самим вибрати цікаві епізоди для ілюстрування. Головним завданням вчителя на уроці ілюстративного малювання є те, щоб учні могли самостійно вирішити композицію. Щоб в них вироблялися творча уява, фантазія, оригінальне вирішення теми.
Декоративне малювання
Методика проведення занять з декоративного малювання.
Декоративне малювання - це створення орнаменту, візерунків чи груп елементів, які декорують предмети побуту підкреслюють їх форму, цей вид роботи виробляє в учнів просторове та об'ємне сприйняття навколишнього світу. Ознайомлення з декоративно-прикладним мистецтвом в школі проходить з першого класу. В першому класі діти ознайомлюються з керамікою та художнім розписом. У

 
 

Цікаве

Загрузка...