WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Квіти лотоса (Ікебана) - Курсова робота

Квіти лотоса (Ікебана) - Курсова робота

знання на практиці. Крім складання традиційного букета
(а це всього лише невелика частина роботи флориста) ви навчитеся створювати композиції із сухоцвітів, настільки популярні зараз зимові сади, зможете займатися квітковим оформленням весіль і прикрашати інтер'єри різних приміщень. На курсах вам також
відкриють професійні секрети: наприклад, як продовжити життя зрізаним рослинам. Звичайно, особливу увагу приділяють сполученню квітів рослин і їхніх форм. Крім того, багато курсів навчають і японському аранжуванню (школи Согэцу, Охара, Корго). Дуже часто окремо вивчають весільну флористику як напрямок у квітковому мистецтві, що користується великою популярністю, і як бізнес, що приносить гарний дохід. Як залік по закінченні курсів вам має бути самостійно зібрати букет.
Багато шкіл флористики мають кілька програм, розрахованих на ту або іншу спеціалізацію. На окремих курсах учать складанню різних видів букетів і композицій, флористичних колажів, витринистике, упакуванню й квітковому оформленню подарунків, ікебані й бвгвтому іншому. Ці програми можуть тривати від 20 до 120 годин залежно від складності. Для іногородніх слухачів особливий інтерес представляють курси підготовки продавців-флористів.
Курси за рубежем
Міжнародні школи флористики не тільки навчають професії, але й організують конференції, семінари й поїздки в країни, де найбільш розвинене мистецтво флористики: у Францію, Голландію, Швейцарію, Німеччину... Закордонні викладачі також дають майстрів-класи й проводять заняття в міжнародних школах флористики, які є й у Москві, і в Петербурзі. У великих шкіл існують і виїзні курси, які дозволяють організовувати заняття в інших містах Росії.
Більшість курсів флористики орієнтовано саме на те, щоб дати повноцінну професію. Студентів навчають комерційним секретам флористичного бізнесу. Багато випускників відкривають потім власні квіткові салони або магазини. Однак ті, для кого флористика - хоббі, також довідаються для себе багато цікавого й одержують можливість повною мірою поринути в мир квітів. Ну а знання й практичні навички ніколи не перешкодять.
Слід зазначити, що деякі школи пропонують тривалі курси, розраховані на рік і навіть два. По закінченні слухачі одержують спеціальність дизайнера-флориста, і рівень їхньої кваліфікації дуже високий. Вони можуть реалізовувати великі проекти по квітковому оформленню серйозних заходів і фешенебельних приміщень, а диплом дворічних курсів неодмінно буде оцінений роботодавцем.
Вивчивши основи професії флориста, ви обов'язково повинні вдосконалюватися, як удосконалюються у своєму мистецтві художники, поети, дизайнери... Освоївши ази, не зупиняйтеся на цьому, відвідуйте флористичні виставки, ходите на майстрів-класи, беріть участь у конкурсах і семінарах. Можливо, курси флористики допоможуть вам розширити коло інтересів і зайнятися, наприклад, ландшафтним дизайном - не менш захоплюючим професійним напрямком, родинним флористиці.
Вибираємо...
При виборі курсів або школи особлива увага варто звернути на чисельність груп. Оптимальна кількість - п'ять-сім чоловік. Якщо народу багато, під час практичних занять дуже складно навчитися майстерності складання композицій.
Вартість стандартних (вступних) курсів - від 7 до 11 тис. руб. У цю суму, як правило, включають видаткові матеріали: квіти, тканини, обгортки, прикраси.
Перевага варто віддати тим курсам, де заняття ведуть різні викладачі й кожний спеціалізується в певній області - композиції, квітковедення, європейському або східному аранжуванню, історії стилів і т.д. Історію флористики й стилів повинні читати мистецтвознавці, а вчити безпосередньо роботі з рослинами - практикуючі флористи. Бажано, щоб вони мали сертифікати міжнародного зразка, були членами Союзу дизайнерів Росії або Гільдії флористів, мали досвід співробітництва з міжнародними асоціаціями й союзами флористів. Однієї з найбільш авторитетних є Європейська федерація асоціацій професійних флористів (РЕ11РР). Дуже важливо, який професійний досвід викладача, які великі проекти він реалізував. Не перешкодить ознайомитися й з його портфоліо - фотографіями робіт. Треба, однак, ураховувати, що навіть самий професійний майстер працює у власному стилі й передає винятково особистий досвід. А флористика - це величезне поле для творчості.
Перспективи
Професійні флористи, особливо фахівці широкого профілю, дуже затребувані на ринку праці. Заробітна плата укладача букетів - від 500 дол. А от робота флориста-дизайнера оплачується набагато вище. Дохід флориста багато в чому залежить від його кваліфікації й зайнятості. На першому місці серед вимог, пропонованих до здобувача, коштує досвід роботи. Спеціалізоване утворення (диплом флориста) далеко не завжди є обов'язковою вимогою для звичайного флориста, однак його наявність, звичайно, вітається. У кожному разі при прийманні на роботу прийде продемонструвати своє вміння, тобто виконати тестове завдання - зробити букет. Такий фахівець повинен бути дуже акуратним. Великий плюс - гарні пізнання в ботаніку. В обов'язку флориста крім властиво складання квіткових композицій часто входить прийом квітів, догляд за рослинами, планування й організація закупівель, робота з технічним матеріалом. Претендента на вакансію в гарному квітковому салоні обов'язково будуть оцінювати з погляду презентабельності, уміння спілкуватися із клієнтами.
Квіти в історії людства
Мистецтво прикрашати живими квітами, листами, гілками, плодами й іншим декоративним матеріалом святкові процесії, одяг, інтер'єри має багатовікову історію. Про це свідчать зразки, що дійшли до нас, прикладного й декоративного мистецтва, архітектури, живопису, поезії.
Мистецтво прикрашати живими квітами, листами, гілками, плодами й іншим декоративним матеріалом святкові процесії, одяг, інтер'єри має багатовікову історію. Про це свідчать зразки, що дійшли до нас, прикладного й декоративного мистецтва, архітектури, живопису, поезії.
Археологічні на ходки, що підтверджують використання людиною квітів, ставляться ще до бронзового століття. Один з найдавніших посудин, що цілком міг використатися для квітів, ставиться до середини бронзового століття. Його масивна ніжка завершується шістьома горловинами витонченої форми, у кожну з яких могли вставлятися квіти. Форми використання рослин були дуже різноманітними. Спочатку, коли для прикраси широко застосовували різний природний матеріал (рога, пір'я, раковини, зуби тварин), нерідко використали окремі гілки, квіти, листи. Так, скіфські й мідійські жерці при жертвоприносинах тримали в руках гілки тамариксу.
У Древньому Єгипті квіти широко застосовувалися для прикраси палаців, храмів, при відправленні культових обрядів. Галузями різних рослин прикрашали в стародавності й статуї богів. Спочатку прикрасою служили тільки окремі квіти. Перед зображенням божества клали, наприклад, квіти лотоса. Цей звичай і дотепер зберігся в буддійських храмах. На більших святах жінки несли квіти в руках. Навіть у вазах, що прикрашала житла єгиптян, був не один отвір для букета, як тепер, а багато маленьких дірочок, куди вставляли окремі квіти. Згодом їх стали поєднувати у вінки, букети, гірлянди з мальви, шафрану, пелюстків лотоса. Іноді рослини прекрасно зберігалися, деякі з них знаходили через тисячоріччя.
Коли англійський археолог X. Картер в 1929 р. виявив

 
 

Цікаве

Загрузка...