WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОбразотворче мистецтво → Квіти лотоса (Ікебана) - Курсова робота

Квіти лотоса (Ікебана) - Курсова робота

якщо ж вінок потоне - її чекає нещастя. Пізніше цей звичай став однієї з особливостей свята Івана Купала, коли прийнято було сплітати вінки із дванадцяти трав. Той факт, що плетиво вінків підкорялося правилам, можна вважати однієї з передумов виникнення флористики.
Мистецтво пожвавлювати квіти
І все-таки батьківщиною флористики вважається Японія - країна, у якій квіти й уміння становити з них вишукані композиції (ікебана) уважаються невід'ємною частиною культури. Багато століть назад у Кіото буддійські ченці навчилися "пожвавлювати квіти", створюючи з них і інших природних матеріалів дивні композиції. Із цією традицією зв'язана така легенда. Один раз, після особливо жорстокої грози, що знищила багато квітучих садів, ченці призвали до милосердя Будди, поклавши до підніжжя його статуї зламані квіти й гілки дерев. Ченці благали Будду воскресити те, що знищила непогода. І незабаром сади оправилися від руйнувань - дерева знову стали плодоносити, розпустилися квіти. З тих пор у буддистських храмах стали спеціально встановлювати ефектні асиметричні композиції, які одержали назву "ікебана", що переводиться як "пожвавлення квітів".
Що важливіше - пелюстки або бутони?
У деяких народів миру цінується й використається в обрядових цілях тільки частина квітки - пелюстки або бутони. Приміром, жителі Південної Азії не визнають квітів на стеблах - вони відокремлюють бутони, які потім продаються на вагу. Квіткові голівки складаються у вигадливі піраміди, кріпляться до вузьких стрічок, якими декоруються приміщення, костюми.
Поява букета
У Європі історія використання букета як декоративний засіб сходить до XIV-XV століття. Саме слово "букет" у перекладі із французького означає "красиво складена група квітів". Французів можна вважати не тільки родоначальниками моди, але й мистецтва складання букета - саме у Франції зародилися правила оформлення букетів.
Ці правила пропонували використати тільки віночки квітів. Відділені від стебла, вони "всідалися" на дріт, декорувалися стрічечками, мереживами, щедро вмощувалися пахощами й складалися в букети. У центрі - віночки певних кольорів, а навколо них колами розміщали бутони інших відтінків, залежно від того символічного значення, що букет повинен був виражати, відповідно до мови квітів. композицію, Що Вийшла, упаковували в спеціальний порцеляновий чехольчик або ж просто поміщали в накрохмалену мереживну розетку. Традиція використати тільки квіткові голівки, прикріплені до дротика, була переглянута тільки в 1900 році. Флористи відкрили для себе й для всього миру, що листочки і стебельці квітів здатні стати повноправними учасниками аранжировки
відтінюючи красу й пишність квіткових бутонів. Флористика сьогодні
У наші дні мистецтво квіткових аранжувань дуже популярно - будь те площинні картини, виконані із квітів і природних матеріалів або букети. Прийнято виділяти чотири стилі флористики: вегетативний, декоративний, форм-лінійний і паралельний.
Вегетативний стиль припускає аранжування, виконані зі зрізаних квітів і зелені, підібраних з обліком їхніх індивідуальних особливостей, середовища перебування, форми росту. Такі композиції виглядають дуже гармонійно, природно й вражають природним зачаруванням використовуваних компонентів і майстерністю флориста, що зумів уловити й передати це зачарування.
Декоративний стиль спрямований на створення з великої кількості різних квітів, єдиної композиції, що буде дивитися як ціле, увібравши в себе індивідуальність компонентів і виявивши миру щось нове, незвичайне.
Форм-лінійний стиль проповідує, як правило, асиметричне розміщення. На відміну від декоративного стилю, форм-лінійний ставить в основу особливості всіх використовуваних матеріалів, причому їхня кількість мінімально. Що стосується форм, використовуваних при створенні форм-лінійних композицій, то тут має місце й площина аркуша, і різні геометричні фігури (куля, куб).
Паралельний стиль припускає створення композицій зі зрізаних квітів і трав, розташованих рядами (горизонтально або вертикально). Кожний з рядів складається з рослин певного виду й кольори. Композиції, виконані в паралельному стилі, дуже ефектно виглядають у високих декоративних вазонах або плошках.
Виділяють також такі напрямки як бізнес-, весільна, ритуальна флористика. Квіти супроводжують все життя людини - і так буде доти, поки вони ростуть на Землі.
ФЛОРИСТИКА - ДЛЯ ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ ПРЕКРАСНЕ!
Ви обожнюєте квіти й жадаєте навчитися управляти їх тендітною й неповторною красою? Тоді ласкаво просимо в професію флориста!
Як і більшість сфер діяльності, де головна мета - створення прекрасного, флористику можна по праву назвати мистецтвом. А професія флориста, безумовно, творча. Складання букетів, рослинних композицій і декорацій, прикраса стола або приміщення - все це вимагає багатої фантазії, бездоганного смаку й, звичайно, любові до квітів. У повсякденному житті ніщо краще квітів не може створити святкового настрою. Грамотно підібраний букет сам по собі вважається прекрасним подарунком, а будь-який самий скромний інтер'єр перетворює завдяки квітам. Навіть сучасні офісні приміщення важко представити без квіткових композицій.
Спеціалізації й навчання
Розмаїтість сфер діяльності флориста привело до того, що в цій професії виділяють трохи спеціалізацій: флориста-декоратора, фітодизайнера, дизайнера квіткових композицій, флориста-дизайнера, художника-оформителя в області флористики. Ці напрямки користуються великою популярністю. Правда, зараз, коли професія флориста вже вважається дизайнерською (а флористика і є квітковий дизайн), до кандидатів пред'являють усе більше широкі вимоги. Флорист повинен уміти не тільки становити букети, але й створювати концепції оформлення приміщень під час різних заходів (банкетів, свят, презентацій, показів і т.д.), робити ескізи квіткових композицій, працювати над проектом разом із клієнтом.
У Росії подання про флористику сформовано в основному завдяки різним європейським флористичним школам, у кожної з яких є своє вчення про стилі й принципи складання квіткових композицій. Більшість навчальних допомога із флористики також написано європейськими авторами. Однак останнім часом з'явився величезний інтерес до ікебани - японському мистецтву, у якого дуже довга історія й особливітрадиції.
Навчатися флористиці можна в спеціалізованих школах, студіях, багатопрофільних навчальних центрах. Стандартні вступні курси тривають від 20 до 64 годин, половина з них - теорія, а інша половина - практика - самостійне складання букетів і композицій. Як правило, це інтенсивні курси, займатися потрібно три-чотири разу в тиждень по четверта година. Бувають різні групи: ранкові, вечірні, денні. Багато шкіл організують групи вихідного дня. І хоча на якийсь час повністю прийде присвятити себе флористиці, результат порадує: усього за кілька тижнів ви придбаєте повноцінну професію й довідаєтеся багато цікавого про світ квітів.
У теоретичному курсі слухачам розповідають про те, що таке квітковий дизайн і аранжування квітів, які стилі бувають у флористиці, як вибирати рослинний матеріал і які потрібні інструменти для створення композиції. Ви навчитеся розбиратися у квіткових аксесуарах (мохи, камені, шишки й т.д.) і вазах. Більша частина теоретичного курсу спрямована на те, щоб ви потім змогли застосувати отримані

 
 

Цікаве

Загрузка...