WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Шкрібляк Петро Васильович - Реферат

Шкрібляк Петро Васильович - Реферат

промислів у національному вихованні учнів. Учасниками цього семінару було дано добру оцінку роботи колективу цієї школи-інтернату і багато чого ними було запозичено й впроваджено в практику у себе, на місцях.
У серпні 1993 р. П. ШКРІБЛЯК очолив новостворену наукову установу в Карпатах - філію "Гуцульщина" Інституту українознавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (нині філія "Гуцульщина" Наукового-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України) та забезпечує організацію, її роботи. Понад півторадесятирічна праця в наукових структурах НАН, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а сьогодні Міністерства освіти і науки України, стала позитивною для його наукового зростання. Як науковець, П. Шкрібляк веде науково-дослідницьку роботу з етнічно-національних, освітянсько-культурних, природо-економічних проблем регіону Гуцульщини, впровадження вивчення українознавства ігуцульщинознавства в навчально-виховних закладах Гуцульського краю тощо. Він є членом Міжнародної науково-координаційної ради з проблем українознавства, бере активну участь у міжнародних, Всеукраїнських і регіональних наукових заходах (конференціях, семінарах, круглих столах та ін.), систематично публікує наукові та науково-популярні статті з досліджуваних проблем, виступає в засобах масової інформації, намагається налагоджувати співпрацю з іншими науковими закладами, державними органами влади, суспільно-громадськими інституціями.
За роки роботи у філії "Гуцульщина" Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України Шкрібляком П.В. зроблено понад 100 доповідей і наукових повідомлень на конференціях та інших наукових заходах, з них більше 30 на міжнародних, опубліковано майже 60 статей в наукових збірниках і журналах та 75 - у центральній, регіональній і місцевій пресі, зроблено ряд виступів по українському, регіональному і місцевому радіомовленню тощо.
Тематика основних його доповідей на міжнародних наукових конференціях: "Гуцульщина в контексті загальнонаціональних процесів України (Крим - Алушта, вересень 1995 р.), "Іван Крип'якевич - дослідник історико-національних процесів на Гуцульщині ХІV - ХVІІІ ст. (м. Кіровоград, 25 жовтня 1996 р.), "Формування екологічної свідомості - один з важливих напрямів збереження природного середовища в умовах Карпат" (Закарпатська область, Рахів, 25 - 27 вересня 1997 р.), "Українознавство в загальноосвітній школі: наукове та організаційне забезпечення навчального процесу" (м. Київ, 26 жовтня 2000 р.), "Матеріальна і духовна культура гуцулів у загальноукраїнському контексті: підсумки, сучасний стан, перспективи" (Верховина 7 вересня 2001 р.), "Українознавство - науково-теоретична основа розбудови Української незалежної держави" (Київ, 20 жовтня 2001), "Стан, тенденції та перспективи розвитку освіти в регіоні Гуцульщини" (Косів, 12 вересня 2002 р.), "Природо-екологічна свідомість як важливий чинник збереження природного середовища в умовах Карпат: історія, сучасний стан, проблеми і перспективи" (Рахів, 14 - 16 жовтня 2002 р.) та ін.
Петро Шкрібляк - автор ряду проектів, рекомендацій наукових конференцій, круглих столів та ін. наукових заходів, що проводились у регіоні Гуцульщини з етнічно-національних, мовних, культурно-освітянських, природо-екологічних проблем краю. З його ініціативи створено Асоціацію керівників органів місцевого самоврядування Гуцульського регіону, вивчено й узагальнено досвід освітян Черняхівської області з питань впровадження та вдосконалення вивчення українознавства.
Як керівник наукової установи Петро Шкрібляк особливу увагу приділяє активізації науковців, видавничій справі, впровадженню науково-теоретичних напрацювань в практику тощо. Внаслідок цього невеликим колективом очолюваної ним наукової установи, філії "Гуцульщина", підготовлено і опубліковано понад 30 книг і брошур, 250 статей у наукових збірниках і журналах, близько 400 у центральній, регіональній і місцевій пресі, зроблено близько 300 доповідей на конференціях та інших наукових заходах, понад 400 виступів по всеукраїнському, регіональному та місцевому радіомовленню, спільно з Всеукраїнським об'єднаним товариством "Гуцульський календар", журнал "Гуцульщина", перевидано 5-томну монографію Володимира Шухевича "Гуцульщина", організовано роботу експериментальних майданчиків з питань реалізації концепції Інституту українознавства про школу-родину в Яблунецькій школі-садку, одному з початкових класів Верховинської школи-інтернату, Верховинського району Івано-Франківської області, Підзахаричському навчально-виховному комплексі Путильського району Чернівецької області та з питань написання і захисту випускних творчих робіт у Криворівнянській ЗОШ 1 - 111 ступеня ім. М.Грушевського.
Характерними рисами в науковій, педагогічній, суспільно-громадській роботі Петра Шкрібляка є високопрофесійне та патріотичне ставлення до виконання своїх обов'язків, всебічність інтересів висока культура та скромність. Це і є важливим чинником позитивних результатів його роботи та адекватності їх оцінки й винагород. У 1971 р. Петро Шкрібляк нагороджений медаллю "За трудову відзнаку", у 1983 р. - медаллю "Ветеран праці", у 1991 р. і 2001 р. значками "Відмінник освіти України". Неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства освіти, правління товариства "Знання" України, Івано-Франківської обласної адміністрації, Верховинської райдержадміністрації та районної ради.
І водночас - особлива нагорода: повага й любов колег по роботі, освітяни, науковців, широкої громадськості України та зарубіжжя.
Високий лет Петра Шкрібляка, то ж є всі підстави сподіватися на його нові здобутки в ім'я розквіту рідного краю, всієї України.
Одна з найхарактерніших рис Петра Шкрібляка - винятково дбайливе ставлення до виховання кадрів інтелігенції нового покоління, до проблеми координації діяльності українознавчих центрів.
Тому по всій Україні у нього багато однодумців, а опорою філії "Гуцульщина" є справжні реформатори освіти й науки України.

 
 

Цікаве

Загрузка...