WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українська школа імені Цьопи Паліїв у Канаді - Реферат

Українська школа імені Цьопи Паліїв у Канаді - Реферат

батьків у школі та на шкільному подвір'ї - це українська мова. Просимо всіх батьків пригадувати про це учням та собі взаємно" [2].
Навчання в Українській школі ім.Цьопи Паліїв проводиться щосуботи з 8.55 до 13.00. Шкільний рік триває з початку вересня до кінця травня.
У документах школи перед її працівниками поставлені наступні завдання:
- дати учням загальні знання з українознавчих предметів;
- ознайомити учнів з різноманітними видами занять в українському середовищі, але в канадському контексті;
- прищепити любов до народу;
- виховати пошану й бажання вивчати українознавчі предмети;
- спонукати учнів думати й працювати українською мовою [2].
З метою формування національної свідомості в Українській школі ім. Ц.Паліїв велику увагу приділено проведенню традиційних українських свят і відзначенню пам'ятних дат української історії та культури: Різдва, Великодня, свята Миколая, концертів на пошану Т.Г.Шевченка, відзначення Дня пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 рр., свята мами та інших [2].
Програми для всіх класів побудовані за вказівками СКВОР (Світової координаційної виховно-освітньої ради) та на підставі матеріалів, вибраних чи виготовлених управою та вчителями Школи ім. Ц. Паліїв. Вона частково підлягає Торонтській католицькій раді, від 9-го до 11-го класів перебуває під Програмою міжнародних мов (International Languages Programme). Учні цих класів мають змогу здобути 3 кредити в середній школі - Level 1, Level 2 і OAC. Фінансово школі допомагає українська торонтська Шкільна рада.
Зупинимось докладніше на розгляді завдань, поставлених перед учнями різних класів школи.
У садочку та молодшому дошкіллі діти набувають знання з мови, знайомляться з буквами, граються та готуються до старших класів за допомогою методики цікавих занять.
У підготовчому класі вони під час ігор вивчають абетку, починають друкувати букви і склади. Діти, які вже готові до навчання, повинні вміти на заняттях з творчої мови диктувати вчительці оповідання, а потім разом із викладачем перечитувати їх у класі або вдома з батьками.
У першому класі діти вчаться читати та друкувати. У другому класі вони закріплюють навички із читання та друкування, починають писати. У цей період особливо необхідно, щоб батьки приділяли увагу читанню з дітьми.
У третьому класі найбільше увагу приділено навчанню письма, й це вміння вони повинні відпрацьовувати вдома. У перших трьох класах програма розроблена тематично: урокиторкаються тем, присвячених життю та довкіллю дитини, світу фантазії та української казки.
Упродовж навчання в четвертому класі учні знайомляться із сучасним життям українців у Канаді. Велику увагу працівники школи приділяють тому, щоб діти розмовляли тільки українською мовою.
Програми п'ятого та шостого класів діляться на предмети, які намагаються охопити спільними темами (життя слов'ян, археологія) та цікавими проектами. Учні вивчають мову, історію, географію, релігію, читають оповідання та вчаться писати листи, оповідання і короткі твори.
Сьомий клас - це перший курс. У сьомому та восьмому класах кожний предмет викладає інший учитель: мову, літературу, історію, історію українців у Канаді, географію та українські сучасні події.
У дев'ятому, десятому та одинадцятому класах учні вивчають курс культури замість географії, а також продовжують розгляд вищезгаданих дисциплін. У десятому класі додається курс про українців у світі. У цих класах учні мають також змогу здобути Level 1, Level 2 і OAC-кредити [2].
Під час закінчення одинадцятого класу учні здають випускні письмові та усні іспити. Потім у них відбувається в червні випускний вечір, після якого вони одержують дипломи.
Оцінка учнів визначається на підставі перевірки домашніх завдань, роботи в класі, а також контрольних робіт та іспитів. У молодших класах результати оцінюються за допомогою оцінок: дуже добре, добре, задовільно. У старших - вони подані у відсотках (%). Діти передшкілля при закінченні року одержують грамоту та свідоцтво, а діти садочка - грамоту. Учні отримують у грудні свідоцтва за перше півріччя, а в червні - за шкільний рік. Учні, які вписані на Level 1, 2 чи OAC-кредит, дістають оцінки офіційним листом [2].
У статті було розглянуто життя та діяльність Келикії (Цьопи) Паліїв, яка присвятила себе роботі на благо розвитку та патріотичного виховання молоді як в Україні, так і за її межами - брала активну участь у розбудові Пласту, займалася освітньо-виховною та педагогічною діяльністю у сферах навчання та українського шкільництва. За життя вона прагнула реалізувати створену нею систему національної педагогіки, яку вбачала у поєднанні виховання і просвіти української молоді.
Належно оцінивши освітянську та педагогічну спадщину Ц.Паліїв, через три роки після її смерті українська громадськість Канади заснувала школу, названу її ім'ям, основним завданням якої стало втілення в життя її ідей та продовження національної традиції розвитку шкільництва за кордоном. Адже саме національна школа, окрім того, що дає знання про рідну мову, історію, культуру та ін., забезпечує національне виховання молоді, закладає світоглядні засади і є засобом збереження української ідентичності українців за кордоном. Саме таке місце і займає тепер у м. Торонто (штат Онтаріо, Канада) Українська школа ім.Цьопи Паліїв.
Література
1. http://plast-scouting.org/history/uaplast/famousplastuns/index_html/history/uaplast/famousplastuns/KorenetsPalijiv
2. http://www.tsiopa-shkola.ca/about.htm
3. http://www.tsiopa-shkola.ca/about.htm
4. Енциклопедія українознавства. - Львів, 1993. - Т. 1.
5. Енциклопедія українознавства. - Львів, 1996. - Т.5.
6. Енциклопедія українознавства. - - Львів, 1994. - Т.3.
7. http://www.plast-scouting.org/history/uaplast/oseredky1920s/index_html/history/uaplast/oseredky1920s/HotskzjPlast/document_view
8. Божук Л. Концептуальні засади розвитку української освіти в діаспорі: Український вимір. Міжнародний збірник інформаційних, освітніх, наукових, методичних статей і матеріалів з України та діаспори. - Ніжин: Видавництво НДІ ім. М.Гоголя, 2005. - Ч. 4. - Кн. 2.

 
 

Цікаве

Загрузка...