WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українознавство у республіці Казахстан - Реферат

Українознавство у республіці Казахстан - Реферат

навчально-методичного забезпечення, без якого навчання не може бути якісним. Не вистачає підручників, посібників, різного дидактичного матеріалу. Нема системи підготовки кадрів. Але ми розуміємо, що відродження національної культури вимагає великих зусиль. І хто ж, як не педагог, повинен рішуче підтримати цю справу?!
"Борг кожної нації - виявити
перед світом свою національну
сутність. Якщо ж нація нічого не
дала світу, то це гірше, ніж
смерть, і ніколи не прощається
людською історією.
Нація зобов'язана зробити
загальним надбанням те, що в неї є.
Шляхетний дух і є багатство
нації. А її надбання в умінні,
переборюючи власні інтереси,
відправити усьому світу запрошення
взяти участь у її духовній культурі".
Р. Тагор
З відходом XX століття людство завершило технократичний розвиток і переходить до етапугуманітарної культури, тому що на грані століть необхідні зміни в нас самих.
Етнопедагогіка, чи етнодидактика, - це одна зі складових частин народної педагогіки, створених кожним народом протягом багатьох століть і перевірених практикою. Народна дидактика відбиває знахідки народу в сфері розумового, розвиваючого і світоглядного виховання дітей. Реалізується вона, в основному, через рідну (материнську) мову, загадки і прислів'я, приказки, скоромовки, розповіді; а також через участь у посильній праці, через дитячі ігри і забави.
Ціль цієї частини народного виховання - поставити заслін бездуховності, прийняти любов до своєї землі, дати дитині можливість відчути себе представником нації, досягнення гармонії природно-біологічного, соціального і духовного в розвитку людства.
У наш динамічний час кожному важливо зрозуміти, що одним з дивних подарунків культури, до якого історія вела людей далекими і важкими шляхами, є сама цінність людини, сходження до цінностей дитинства, що є свідченням гуманізму народної педагогіки.
Український народ - народ християнський, і його духовність базується на ідеї, що основою усього є любов. Справа в тім, що, живучи в матеріальному світі, народ утрачає життя духовне. У кожній людині присутні два початки: позитивне й негативне. Тому виховання повинне бути спрямоване на розкриття позитивного потенціалу людини.
Перше завдання християнського виховання (а воно через етнопедагогіку проникає в душі наших дітей) - це розкриття тих Божественних дарунків, що можуть допомогти виявленню божественного образу в людині.
Сфера духовних цінностей включає сенс життя, любові, добра і зла теж, тобто складає синтез загальних моральних (цінностей) категорій.
У нашому, дуже складному світі діти повинні знати основи релігії, де завжди є любов в образі Бога, і зло в образі Сатани, казки, де завжди добро перемагає зло.
Потрібно, щоб діти знали свою національну культуру, народну і християнську мораль. Народ, що має добре поставлену національну школу, досягає високих успіхів у сфері науки, національної культури, економіки, раціональної організації громадського життя. З утратою національної школи народ утрачає свої самобутні етнічні властивості і зникає як нація. Успіхи можливі тільки завдяки правильно організованій системі вивчення національних ідеалів, традицій, звичаїв, а ця система може формуватися тільки з національної філософії, національного світогляду.
У нашій школі етновиховання нерозривно вплетено в процес викладання. Коли наші діти надягають національні костюми, коли їхні серця наповнюються народною музикою, а душа вчуває українські пісні, коли вони вбирають гімн України і вимовляють молитви, коли вони вивчають мову своїх бабусь і дідусів - це і є етнопедагогіка.
"Червона калина" й інші символи народу України через "українознавство", українську літературу дають дітям відчути себе на історичній батьківщині.
В українській гімназії вивчаються всі предмети. Звичайно, немає окремо національної хімії, математики, біології. Але національними є ті науки, що стосуються окремої країни та її народу, будь-то Казахстан, чи Україна. Історія України, українська мова, народознавство, фольклористика - це стосується України. Педагогіка - це і наука, і мистецтво. Мистецтво, як правило, має своє національне вираження (пісня, музика, живопис, хореографія, архітектура, фольклор). Через пісні, танці, працю - сучасний народ читає книгу життя, де закладені універсальні знання про світобудову, закони космосу, що дійшли до нас у колядках і щедрівках, казках, легендах і міфах, писанках і вишиванні, з настінних розписів. Технічна революція відірвала людину від геніально простої мудрості предків, забуваючи, що найбільш непізнаним об'єктом є душа дитини.
Досвід показує, що ефективність навчально-виховної роботи чимало залежить від розумного використання педагогічних традицій народу, у яких, дуже важливо, навчання і виховання здійснюється в гармонійній єдності.
Через прислів'я, приказки, ігри, вірші діти довідаються про хоробрий і роботящий народ, про великі й малі ріки, про "рідні лани, замріяні, білостінні хатки у вишняках, про барвисті вишиванки, на яких вишиті людські долі, про високі-високі небеса з рідними зорями". З усього цього виростає образ історичної батьківщини, єдиної у світі України.
Діти повинні знати, що кожний з них - як зерно на пшеничному полі народу. Кожний несе у своїй душі те, що виділяє українців із усіх націй у світі незалежно від того, що всіх національностей у педагогіці Добро є переважаючим елементом.
Різдво, День Святого Миколи, Свято Матері, зустріч весни і проводи зими, малюнок українського танцю, іскрометний номер - усе це входить у душі наших дітей завдяки старанням учителів молодших класів, української мови і літератури, музики і хореографії.
І нехай наші діти, не всі, але деякі, хоч раз зуміли подивитися на Україну, її образ вони завжди будуть нести у своєму серці і ділитися спогадами зі своїми однокласниками.
Нині срібні дзенькоти відроджених Храмів оповіщають Україну про воскресіння духовності, подолання прірви між поколіннями спадкоємців і славних народів великих. Повноцінну національне свідому особистість, з почуттям власної гідності, з

 
 

Цікаве

Загрузка...