WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українознавство у республіці Казахстан - Реферат

Українознавство у республіці Казахстан - Реферат


Реферат
не тему:
Українознавство у республіці Казахстан
Український навчальний комплекс було засновано 1994 року. Проектна густина 150 учнів. На 1 грудня 2002 р. кількість учнів становить 168 дітей (148 учнів загальноосвітньої школи і 20 дошкільнят групи "Надія"). У комплексі 9 класів комплектів. Режим роботи - двозмінний.
Щаблі пізнання в комплексі:
1. Дитячий садок (діти 5 - 7 років).
2. Навчальна школа (1 - 4 класи).
3. Основна школа (5 - 9 класи).
4. Середня школа (10 - 11 класи).
До навчального плану комплексу ввійшли дисципліни з українською мовою навчання:
1) українська мова і література;
2) українознавство;
3) фізичне виховання;
4) музика і співи;
5) трудове навчання.
Комплекс здійснює програми додаткова освіта:
1) хореографія;
2) інформатика;
3) англійська мова.
Кількісний склад педагогічного персоналу - 2 особи. У тому числі 1 психолог, 1 соціальний педагог, 1 бібліотекар, 1 вихователь, 1 музичний керівник. 10 чоловік з вищою категорією, 7 - з першою, 3 - з другою. Заслужений учитель України - 1.
Український навчальний комплекс було відкрито з метою удосконалення освіти. Орієнтована безпосередньо на навчання із дисциплін гуманітарних. Вибір профілю гімназії пов'язаний з певним досвідом роботи в царині пропаганди української культури і просвіти. Завдання експерименту і змісту навчання є орієнтування на формування інтелектуальної особистості з високим культурним рівнем, адаптованої до життя в соціумі будь-якої країни, здатної до свідомого вибору й опанування професійних освітніх програм.
У Республіці Казахстан багатоетнічність склалася історично. Саме вона визначила багатомовність. Вже з першого класу наші діти вивчають чотири мови: казахську, російську, українську, англійську. Звичайно, оволодіння чотирма мовами в початкових класах - це серйозна робота. Але більшість мов вживаються в тім оточенні, де діти ростуть. Тому не потрібно боятися вводити кілька мов з перших років навчання, тим більше, що значною частиною школярів, особливо молодших, мови вивчаються краще, ніж поглиблений курс математики. Навчання мови має практичну спрямованість, здійснюється значною мірою в грі і спирається на великі можливості дитини імітувати, запам'ятовувати.
У доповіді міжнародної комісії ЮНЕСКО про глобальні стратегії розвитку освіти в 21 столітті підкреслюється, що одна з найважливіших функцій школи - навчити людей жити разом. Тому освіта повинна сприяти тому, щоб, з одного боку, людина усвідомила свої корені і тим самим могла визначити своє місце, яке вона займає у світі, і з іншого боку - прищепити їй повагу до інших культур і виховати толерантні відносини між людьми, що належать до різних етносів, конфесій, рас. Саме цей аспект освіти прийнято називати полікультурною освітою. І тому наша школа працює над темою: "Виховання полікультурної особистості в умовах національної освіти Казахстану".
Протягом ряду років комплекс здійснював інновації в двох напрямах:
1) реалізація моделі навчально-виховного комплексу;
2) практична перевірка й обробка моделі навчального закладу з українським гуманітарним ухилом.
Істотну допомогу в створенні умов для адаптації, становлення, розвитку і саморозвитку педагогічних працівників на основі виявлення їхніх індивідуальних особливостей надає методична служба. Головними ланками в структурі методичної служби є творчі методичні об'єднання. У школі їх три:
1. МО вчителів початкових класів і вихователів групи д/с, що працює над темою: "Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках".
2. МО вчителів математики, географії, історії, технології і креслення, що працює над темою: "Поглиблення міжпредметних зв'язків і виділення складних питань у методиці викладання предметів".
3. МО учителів філологічних наук, що працює над темою "Полікультурна освіта в підвищенні інтересу у вивченні мовних наук".
Виховна робота в гімназії ведеться по декількох напрямках: морально-правовий, емоційний, навальний, естетичний, трудовий, полікультурний, громадянський, робота з батьками, здоровий спосіб життя. Культура будь-якого народу включає крім специфічних національних, полікультурних, загальнолюдські аспекти. Звернення до національної культури, народної творчості формує національну свідомість школярів. У комплексі вчаться діти різних національностей, а наше завдання зберегти мир і взаєморозуміння між ними. Вчителі комплексу виховують культуру міжнаціонального спілкування за допомогою вияву інтересу й поваги до духовних цінностей та звичаїв різних народів, готовність прийти на допомогу кожному незалежно від національної приналежності. Класні керівники проводять виховні заходи, що сприяють розв'язанню проблем української етнопедагогіки. Це - інсценовані народні свята календарного циклу: "Веснянки", "Обжинки", "Святий Миколай" та інші. Крім українських свят, ми проводимо заходи щодо підтримки і розвитку мов народів Казахстану. Щороку, беручи участь у "Тижні мов", діти бачать звичаї різних народів. Це сприяє їхньому збагаченню. В умовах комплексу полікультурна освіта працює на гармонізацію відносин корінного етносу й інших етносів. Об'єднуючим є вивчення державної мови, культури, історії Казахстану як спільної Батьківщини.
У школі діють такі гуртки: ляльковий театр "Вулик", драматичний гурток, комп'ютерний гурток, вокально-хореографічний ансамбль "Мальви".
Учні беруть активну участь у міських заходах, що проводять Департамент освіти м.Астани, Департамент Інформації та суспільної згоди, Акіматами міста.
Департамент освіти надає допомогу у відновленні навчально-методичної бази комплексу. Обладнано навчальні кабінети: державної мови, комп'ютерний клас на 16 робочих місць. Книжковий фонд бібліотеки налічує більше 11000 екземплярів. Це художня, науково-популярна, методична і навчальна література українською, російською, казахською мовами. Бібліотека працює за наміченим планом, виходячи з основних завдань: це виховання в дітей інформаційної культури, любові до книги, культури читання.
Але не все ще добре в .нашій школі. Бракує

 
 

Цікаве

Загрузка...