WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

театролізовані імпровізації, творча рухова діяльність і ті види діяльності, які пов'язані з фізичними навантаженнями. Для них бажано відвідувати басейни, гімнастичні зали, спортивні та ігрові майданчики, долати смуги перешкод на стадіонах, здійснювати подорожі. Дозвольте їм ремонтувати автомобілі, конструювати моделі, брати участь у всіх видах діяльності, які пов'язані з творенням чогось своїми руками (різьбити по дереву, ліпити з глини). В колі сім'ї організовуйте спільні рухливі ігри, беріть участь у діяльності, яка дає можливість більше рухатись, відвідуйте спортивні заходи.
5. Навчання з опорою на музичні здібності
Музично обдаровані діти тонко відчувають ритм і мелодію. Вони можуть набагато легше засвоїти текст, якщо його проспівати чи ритмічно простукати. Щоб легше опанувати новий матеріал, варто користуватись метрономом, ударними інструментами або музичними комп'ютерними програмами. Не забороняйте дітям виконувати завдання під їх улюблену музику, якщо це допомагає їм у навчанні. Дайте їм можливість слухати музичні записи на компакт-дисках, касетах, грати на музичних інструментах і вчитись умузичній школі, якщо в них виникає така потреба. В колі сім'ї співайте, обговорюйте улюблені пісні, відвідуйте місця, де цінують і розуміють музику, включаючи оперні театри, концертні зали, музичні вистави.
6. Навчання з опорою на міжособистісні здібності
Діти, обдаровані цими здібностями, краще за все навчаються в колективі, у процесі динамічного спілкування з іншими людьми. Дайте їм можливість навчати інших дітей, забезпечте їх різноманітними іграми, щоб вони могли гратися зі своїми друзями. Сприяйте тому, щоб вони брали участь у громадській діяльності, в роботі клубів, комітетів, у позакласних заходах і добровільних організаціях. Частіше влаштовуйте сімейні дискусії, разом обговорюйте різні проблеми, працюйте над груповими проектами, влаштовуйте спільний сімейний відпочинок, всією сім'єю відвідуйте різні політичні, культурні або громадські заходи.
7. Навчання з опорою на внутріособистісні здібності
Діти, які проявляють ці здібності, краще навчаються, коли можуть ставити собі мету, вибирати вид діяльності, пов'язаний з індивідуальними заняттями, займатися цікавою для них справою, при цьому самостійно задавати собі темп роботи. Такі учні володіють даром самомотивації. Дайте їм можливість проводити незалежні дослідження, самостійно освоювати певні навики, працювати над індивідуальними проектами, займатись ігровою діяльністю. Їм дуже важливо мати особистий простір для своїх улюблених справ, спокійного самопізнання, щоб їх ніхто не турбував. Ставтеся з повагою до їх усамітнення, дайте їм відчути, що бути незалежним - це добре. Забезпечте їх ресурсами для улюблених занять. В колі сім'ї читайте книги, виділяйте час для спільних медитацій або молитв, спокійних прогулянок на природі.
8. Навчання з опорою на здібності відчувати і розуміти природу
Діти, в яких проявляється щира любов до природи, до всього живого, почувають себе добре, коли займаються чимось на лоні природи. Дайте їм можливість частіше бувати в лісі, в горах, біля річок, озер, на полях, де вони зможуть зайнятись спостереженнями за рослинним і тваринним світом. Щоб допомогти їм у пізнанні природи, забезпечте їх інструментами для натуралістів (такими, як бінокль, мікроскоп, окуляри для підводного плавання, сумка для збирання зразків мінералів). Бажано, щоб у них вдома був акваріум або домашні тварини, за якими вони доглядали б. Ходіть всією сім'єю на прогулянки, розмовляйте з дітьми про живі істоти, які ви бачите і чуєте, прищеплюйте їм бережливе ставлення до оточуючого середовища. Віддавайте перевагу телепередачам про природу, відвідуйте музеї природи, зоопарки та інші місця, де можна спілкуватися з живою природою.
Теорія багатосторонніх розумових здібностей учнів з успіхом використовується батьками і вчителями у багатьох загальноосвітніх школах США на різних ступенях навчання. Для того, щоб допомогти батькам і вчителям реалізувати власні ідеї, організовувати різні види навчальної діяльності з опорою на вісім граней розумових здібностей, Т. Армстронг пропонує використовувати схему мозкової атаки, яка наочно ілюструє теорію Г. Гарднера.
У центрі чистого аркуша намалюйте коло і вісім стрілок, які відходять від нього у різних напрямах до восьми кіл ( Рис. 1). Напишіть у кожному колі назву відповідної розумової здібності. Після цього потрібно дати відповідь на вісім запитань, які відповідають вісьмом типам здібностей учнів.
Рис. 1 "Квітка розумових здібностей учнів" (див. PDF).
1. Як я можу переконати учня виражати свої думки, почуття і
відчуття за допомогою емоційно забарвлених фраз?
2. Як я можу використати числа, обчислення, логіку, класифікації або критичне мислення?
3. Як я можу використати візуальні засоби, наочність,
мистецтво або метафори?
4. Як я можу спонукати учня працювати всім тілом, залучити його
до практичних занять?
5. Як я можу ввести музику або звуки природи, дати суттєві
моменти знань у ритмі або музиці?
6. Як я можу пробудити в учня бажання спільної праці з іншими учнями або з групою товаришів?
7. Як я можу викликати в учня особисті почуття або спогади,
дати йому можливість вибору?
8. Як я можу познайомити учня з живими істотами, природними
явищами або екосистемами?
Розглядаючи різні види діяльності учнів, необхідно аналізувати їх з точки зору теорії багатосторонніх розумових здібностей. Чимало видів діяльності передбачають використання учнями одночасно декількох розумових здібностей, які описані Г. Гарднером.
Залучаючи учнів до різних видів творчої діяльності, ми даємо можливість виявити і розвинути їх природні здібності, вибрати профіль майбутньої професійної праці, який повинен відповідати покликанню людини.
Першим кроком у цьому напрямі може бути розроблена Філією "Гуцульщина" НДІУ методика підготовки і захисту атестатних робіт (матур) з українознавства та інших навчальних предметів учнями 10-11-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах Гуцульського регіону України.
Література
1. Армстронг Т. Индивидуальный подход: Пер. с англ. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2001.- 288 с.
2. Драйден Г., Вос Д. Революція в навчанні: Пер. з англ. - Львів: Літопис, 2005. - 542 с.
3. Кононенко П.П. Українознавство - наука любові, етики, життєтворчості: Збірник наукових праць. - Львів: Сполом, 2006. - 458 с.
4. Зеленчук І. М. Індивідуальні творчі роботи учнів. - Верховина: Гуцульщина, 2002. - 48 с.
5. Зеленчук І. М. Атестатні творчі проекти (матури) з українознавства в ЗНЗ Гуцульщини // Українознавство. - 2004. - Ч. 3-4. - С. 179-180.

 
 

Цікаве

Загрузка...