WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

природи. В майбутньому вони повинні забезпечити вирішення екологічних проблем. Багато дітей є "земними ангелами", які володіють даром відчувати природу. Саме вони зможуть захистити і врятувати нашу планету в новому тисячолітті. Важливо, щоб ми змогли забезпечити їх "живим навчальним середовищем" удома і в школі.
Ознайомившись з усіма вісьмома визначеними здібностями і визначивши, які з них стосуються ваших учнів, не поспішайте помилково приклеювати на них ярлик із якою-небудь однією яскраво вираженою здібністю. Пам'ятайте, що кожен учень володіє всіма вісьмома здібностями, які поєднуються в ньому єдиним і неповторним чином. Якщо ви помітили тільки одну або дві, то й вони можуть бути дуже важливими в характері учня, вплинути на його успіх у майбутньому. А якщо ви не відзначили ніяких рис у конкретній здібності, це не означає, що у вашого учня немає здібностей у цій галузі,бо, можливо, даний опис здібностей не охопив усю повноту ознак, які характеризують даного учня. Кожна з розглянутих восьми здібностей має величезну різноманітність своїх проявів.
Г. Гарднер завжди підкреслює, що не варто використовувати традиційні тести для того, щоб виявити типи здібностей учнів. Наведені прояви здібностей не є тестами. Вони просто можуть допомогти батькам і вчителям задуматись над багатосторонніми здібностями дітей і учнів.
Формальні тести, в яких вимагається, щоб учень усно відповідав на запитання, заповнював пропуски в певних формах-бланках або виконував інші письмові завдання, спрямовані на те, щоб дати перевагу дітям, які володіють яскраво вираженими лінгвістичними або логіко-математичними здібностями. В той же час вони несправедливо ставлять у невигідне становище тих, хто слабкий у цих питаннях, але сильний в інших галузях знань. Тому формальні тести обмежують наше сприйняття здібностей учнів. Потрібно відмовитись від застосування стандартних тестів для виявлення здібностей у дітей, їх можна розглядати тільки як допоміжний засіб.
Даний опис окремих проявів восьми розумових здібностей учнів пропонує альтернативний підхід до виявлення і розвитку природних здібностей учнів.
III. Навчання учнів з опорою на їх багатосторонні розумові здібності
Розглянемо основні методичні рекомендації стосовно того, як потрібно навчати дітей у школі і сім'ї, опираючись на їх багатосторонні розумові здібності. Дані методичні рекомендації з успіхом можна використовувати при викладанні всіх навчальних предметів. Наводимо лише загальні методичні рекомендації стосовно навчання дітей із опорою на вісім типів розумових здібностей, які викладені вище.
Багато батьків і вчителів вважають за основне пробудити в учнів мотивацію до навчання. Такий підхід правильний, але знання цієї істини не може підказати, як це зробити. Існують багато способів навчання, які базуються на врахуванні багатосторонніх розумових здібностей дітей. У згаданій книзі розглядається методика навчання учнів, що ґрунтується на теорії Г. Гарднера.
Використовуючи опис восьми типів інтелектуальних здібностей, можна визначити індивідуальний профіль здібностей учня, не забуваючи при цьому, що кожна дитина володіє всіма вісьмома типами здібностей, однак розвинуті вони різною мірою. Припускаються помилки ті батьки і вчителі, які визначають у своїх вихованців тільки один тип здібностей і відповідно до нього будують свою навчально-виховну роботу.
Навчання і виховання учнів потрібно будувати із опорою на всі вісім розумових здібностей. Такий підхід є практичною реалізацією ідеї особистісно орієнтованого навчання, яка ґрунтується на врахуванні природних здібностей, індивідуальних особливостей та інтересів учнів, а також впровадження профільного навчання.
Тому теорія багатосторонніх розумових здібностей учнів американського психолога Г. Гарднера, викладена Т. Армстронгом, представляє великий інтерес для педагогів України. Вона з успіхом може використовуватися тими вчителями, які керують підготовкою і захистом атестатних робіт (матур) з українознавства.
1.Навчання з опорою на лінгвістичні здібності
Учні, які володіють переважно цими здібностями, легше навчаються при проговоренні, слуханні та зоровому сприйманні слів. Найкращі способи мотивації, які можна застосувати вдома, - розмови з дітьми, забезпечення їх великою кількістю книг, касет, компакт-дисків, створення умов для писання. Було б добре придбати магнітофон для записування і відтворення усної мови, комп'ютер із принтером для удосконалення навиків писання.
У колі сім'ї організуйте читання книг, літературні вечори, можливо, сімейний інформаційний бюлетень. Відвідуйте з дітьми місця, де цінується мистецтво слова, включаючи бібліотеки, книжкові магазини, редакції газет, журналів і видавництв.
2.Навчання з опорою на логіко-математичні здібності
Учні, які виявляють здібності у цій галузі, вчаться шляхом формування концепцій, пошуку абстрактних моделей і взаємозалежностей. Забезпечте їх конкретними матеріалами, з якими вони можуть експериментувати, давайте їм більше часу для дослідження нових ідей, будьте терплячі, відповідаючи на їхні допитливі запитання. Придбайте їм шахмати, логічні головоломки, набори для досліджень і комп'ютерні програми, в яких основним змістом є логічні роздуми. Такі діти можуть одержувати задоволення від створення колекцій предметів, які вони класифікують і систематизують (марки, монети, іграшки). В колі сім'ї організовуйте ігри з таємничим сюжетом, які вимагають застосування дедуктивної логіки, відвідуйте місця або заходи, які сприяють розвитку наукового мислення, включаючи наукові музеї, виставки електронної апаратури тощо.
3. Навчання з опорою на здібності до просторової уяви
Учні, які вирізнються своїми здібностями в цій галузі, краще навчаються за допомогою наочно-ілюстративних засобів - зорових образів, картин, візуальних метафор, кольорового матеріалу. Мотивація до навчання у них може бути підсилена візуальними засобами інформації - кінофільмами, відеофільмами,слайдами, схемами, картами, таблицями. Надайте цим дітям можливість креслити, малювати, користуватися фотоапаратом, телескопом, біноклем, компасом, конструкторами (наприклад, "Лего"). В колі сім'ї організовуйте ігри з елементами візуалізації, розповідайте цікаві історії, спільно мрійте. Відвідуйте разом місця, що розвивають просторову уяву, звертайте увагу дітей на пам'ятки архітектури, бувайте частіше в планетарії, художніх музеях.
4. Навчання з опорою на кінетичні здібності
Учні, які обдаровані такими здібностями, пізнають світ шляхом доторкання, відчуття, руху. Їм необхідна пізнавальна діяльність, яка наповнена рухами, динамікою, що дає можливість задіяти їх тіло. Найбільш ефективними методами мотивації навчання для таких дітей можуть бути рольові ігри,

 
 

Цікаве

Загрузка...