WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

або співає у товаристві;
- відстукує ритм, слухаючи музику;
- тонко реагує на оточуючі звуки;
- відчуває музику в усіх її проявах.
На музичний склад розуму не звертають особливої уваги під час навчання в школі. Багато учнів мають музичні здібності і можуть краще вчитися, якби програма була б насичена музикою. Учень, можливо, краще сприймав би історичні події, якщо під час їх вивчення звучали б пісні про них. Виконання пісень допомагає створити гарний настрій у роботі. Деяким дітям потрібно ритмічно погойдуватись або тихенько відстукувати ритм, коли вони навчаються, - це допомагає їм більш чітко організувати свої думки. Діти, які володіють музичнимсприйманням світу, також повинні визнаватись нашою системою освіти.
6. Здібності встановлювати міжособистісні відносини
Учні, які володіють здібностями встановлювати міжособистісні відносини, добре розуміють інших людей. Вони часто стають лідерами в групі ровесників, що живуть по сусідству, або серед однокласників. Ці школярі вміють організовувати колектив, налагоджувати спілкування в ньому або маніпулювати ним у своїх цілях. Вони завжди в курсі подій, які відбуваються в школі і поза школою.
Ці учні часто врегульовують конфлікти між своїми ровесниками, оскільки тонко розуміють почуття і наміри інших людей. Багато з них мріють стати консультантами, підприємцями або організаторами товариств. Вони краще засвоюють знання, коли співпрацюють з іншими людьми.
Визначіть, які з наступних якостей властиві вашим учням:
- має багато друзів;
- багато і часто спілкується в школі та з сусідами;
- проявляє вигадку у випадкових контактах повсякденного життя;
- бере участь у діяльності різних груп після шкільних занять;
- виступає у ролі посередника в сімейних конфліктах;
- любить грати в ігри з великою кількістю учасників;
- володіє даром співпереживання;
- його допомогу в якості "радника" або "судді" цінують ровесники;
- любить повчати інших;
- створює враження природженого лідера.
Учні, які володіють здібностями встановлювати міжособистісні стосунки, можуть досягти успіхів у школі. Вони інтуїтивно передбачають, що хоче від них учитель, що їм потрібно для досягнення академічних успіхів, навіть якщо існують певні проблеми з мовами і математикою.
Інші можуть користуватися популярністю серед ровесників, але відчувати реальні труднощі у спілкуванні з дорослими. Якщо у таких дітей виникають труднощі у спілкуванні з однокласниками, то вони можуть проявити дар лідерства в іншому оточенні, зокрема в клубі або місцевій молодіжній групі.
Деякі люди все життя мають проблеми у міжособистісних відносинах, і це постійно заважає їм пристосуватися до життя в суспільстві.
7. Здібності до оцінювання внутріособистісних можливостей
Учні, які мають здібності до оцінювання внутріособистісних можливостей, знають, чого можуть досягнути в цьому світі. Вони успішно визначають і ставлять мету для себе, а якщо не досягають її, то легко можуть поставити іншу, більш реальну. Наполегливі, вміють вчитися на помилках минулого. Це не обов'язково інтроверти, але можуть відчувати потребу побути на самоті (для роздумів). Багато з них усвідомлюють свої внутрішні пориви, мрії, передбачення, часом ведуть щоденник, можуть мати тривалі захоплення й улюблені заняття, які відомі тільки їм самим і, можливо, кільком близьким друзям. Їм може бути властива внутрішня мудрість або інтуїція, яка стане супутником для деяких з них протягом усього життя.
Прагнення до глибокого самопізнання може віддалити їх від оточуючих і спрямувати на шлях самостійних пошуків незвіданого. Вони можуть захотіти стати письменниками, підприємцями або навіть зайнятись релігійною чи духовною діяльністю.
Погляньте, які з наступних нахилів властиві вашим учням:
- проявляє незалежність і сильну волю;
- реально оцінює свої сильні і слабкі сторони;
- висловлює чітку думку, коли обговорюються дискусійні питання;
- з однаковим задоволенням працює і вчиться сам;
- володіє почуттям упевненості у власних силах;
- має власні переконання і принципи;
- вчиться на своїх помилках;
- вміє точно виражати свої внутрішні відчуття;
- цілеспрямований;
- захоплюється заняттями і проектами, які сприяють самовдосконаленню.
Діти, які володіють здібностями до оцінки внутріособистісних можливостей, можуть добре встигати в школі, особливо коли робота в класі побудована на самостійних проектах та інших формах індивідуального навчання (наприклад, самонавчальні комп'ютерні програми), їх внутрішня впевненість допомагає їм пережити важкі часи. Деякі учні, які володіють сильною здібністю до оцінки внутріособистісних можливостей, можуть вступати в конфлікт з учителями і адміністрацією, намагаючись все робити по-своєму, а не так, як це прийнято в школі. В такому випадку важливо, щоб батьки підтримували дітей в їх самостійних заняттях вдома. Для суспільства потрібні люди зі "своєю власною думкою", які можуть виразити іншу точку зору на речі і явища.
8. Здібності відчувати і розуміти природу
Учні, які володіють здібностями відчувати і розуміти природу, радіють спілкуванню з нею. Вони з набагато більшим задоволенням пішли б на поле, в гори, в ліс, на річку збирати зразки каменів або гербарій, ніж сидіти в шкільних класах або вдома і виконувати письмову домашню роботу. З іншого боку, якщо в шкільній програмі передбачено вивчення флори і фауни або інших живих систем та природних явищ, то їх мотивація до навчання різко зростає. Деякі з них відчувають більшу прихильність до представників тваринного світу, ніж до людських істот. Вони можуть бути ветеринарами, лісниками, екологами або фермерами.
Виясніть, які з наступних якостей властиві вашим учням:
- прихильність до домашніх тварин;
- любить бувати на природі, відвідувати зоопарк або музей природознавства;
- з любов'ю ставиться до природних формацій (гір, лісів, річок, озер, полів);
- любить порядкувати в саду, на городі або просто бути там;
- виявляє зацікавленість екологічними проблемами;
- вірить у те, що тварини мають певні свої права;
- веде записи про поведінку тварин, рослин, про природні явища;
- приносить додому жучків, метеликів, квіти, листки або щось інше, що пов'язане з природою, щоб поділитися радістю спілкування з ними;
- у школі проявляє обізнаність із темами, що стосуються природи.
Здібність тонко відчувати природу була основною можливістю для виживання людини на початкових етапах її розвитку. Це не втратило своєї актуальності. Наше оточуюче середовище поставлене під загрозу від бурхливого технологічного прогресу. Суспільству потрібні люди, які з відповідальністю і любов'ю ставляться до

 
 

Цікаве

Загрузка...