WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

Теорія багатосторонніх розумових здібностей Говарда Гарднера та її використання в ЗНЗ Українии - Реферат

логічних моделей і послідовностей або використовують інші форми логічних міркувань. У ранньому віці вони досліджують зразки, моделі, категорії і взаємовідносини, активно обробляють інформацію, що поступає з оточуючого середовища, проводять експерименти. Підлітки починають мислити абстрактними категоріями, постійно запитують, дивуються всьому новому. Вони люблять "зависати" біля комп'ютера або займатися в гуртку, намагаючись знайти відповідь на важкі запитання, їмподобається розгадувати головоломки, логічні практикуми, грати в серйозні ігри (наприклад, шахмати). Ці учні мріють стати вченими, інженерами, програмістами, філософами.
Подумайте, які з наведених нахилів ви можете віднести до своїх учнів:
- швидко розв'язує математичні задачі усно;
- із задоволенням використовує комп'ютерні програми;
- ставить запитання, подібні до: "Де закінчується Всесвіт?" або "Чому небо голубе?";
- добре грає в шахмати, шашки або інші логічні ігри;
- логічно мислить при розв'язуванні задач;
- проводить експерименти для того, щоб перевірити незрозумілі питання;
- проводить багато часу за логічними головоломками;
- подобається робити розподіл речей і понять за категоріями;
- має добре розуміння причинно-наслідкового зв'язку;
- любить уроки математики або природничих наук і добре встигає з них.
Логіко-математичні здібності асоціюються з доброю успішністю в навчанні. Інколи дітей з такими блискучими здібностями ровесники називають "зубрилами", але вони можуть бути і лідерами в школі. Існує багато різних способів прояву логіко-математичних здібностей. Окремі учні можуть виявити їх, створивши прекрасний науковий проект у школі, хоча можуть і не справлятися з шкільними тестами. Інші учні можуть відчувати труднощі, коли потрібно виконати роботу в письмовій формі, вони швидше виконують завдання усно. У деяких учнів виникають певні складнощі із обчисленнями, хоча вони відзначаються прекрасною логікою.
3. Здібності до просторової уяви
Учні, у яких добре розвинута просторова уява, мислять картинками і образами. Ці діти знають, що, де і як лежить у квартирі, вони знаходять речі, які не були поставлені на своє місце. Якщо зробити перестановку речей у кімнатах, вони чутливо реагують на внесені зміни. Дуже люблять грати в лабіринти або складати картинки з розрізаних деталей. У вільний час займаються проектуванням речей, конструюванням із блоків "Лего" та інших наборів. У багатьох із них розвивається захоплення технікою, складними пристроями, іноді вони самі щось винаходять. Більшість таких учнів мріють стати архітекторами, художниками, механіками, інженерами чи будівельниками.
Подумайте, які з цих нахилів стосуються ваших учнів:
- добре встигає на заняттях з образотворчого мистецтва;
- розказує про чіткі візуальні образи, коли думає про що-небудь;
- з легкістю читає карти, схеми, діаграми;
- точно відтворює образи людей і різні предмети на папері;
- любить, коли ви показуєте фільми, слайди або фотографії;
- подобається складати картинки з розрізаних елементів;
- багато мріє;
- створює цікаві тривимірні конструкції;
- робить рисунки і замітки на клаптиках паперу та шкільних зошитах;
- коли читає, то більше довідується з ілюстрацій, ніж із описів.
Учні з добре розвинутою просторовою уявою іноді відчувають труднощі в школі, особливо якщо там мало приділяють уваги викладанню мистецтва або візуальних методів подання інформації. Вони можуть підходити до розуміння значення слів так, як до сприймання зображення (цікавого візуального образу). Це має глибокий смисл з точки зору просторової уяви, але таке сприйняття у світі лінгвістичних символів може змінити їх сутність.
Вчителям і батькам не варто забувати про те, що такі діти користуються високорозвинутою просторовою уявою, коли переміщують елементи букв. Потрібно допомогти їм навчитися використовувати картинки, ребуси, візуалізацію, мистецтво для техніки читання.
4. Кінетичні здібності
Учні з добре розвинутими кінетичними здібностями постійно крутяться за партою, часто "вилітають" зі школи на ігровий майданчик. Вони переробляють знання шляхом тілесних відчуттів. Деякі з них наділені спортивними талантами або майстерністю танцюриста, актора, виконавця пантомім. Інші учні, щедро обдаровані прекрасною координацією рухів, можуть гарно друкувати, креслити, ремонтувати речі, шити, створювати руками різні вироби. Діти з добре розвинутими руховими здібностями можуть спілкуватися за допомогою жестів та інших форм "мови тіла".
Вони мріють стати механіками, столярами, акторами, спортсменами або пілотами, їм потрібна можливість вчитися за допомогою рухів або зображення рухів.
Розгляньте, які з нахилів, на вашу думку, стосуються ваших учнів:
- любить займатися спортом;
- сидячи у кріслі, постійно знаходиться в русі;
- займається плаванням, велосипедним спортом, любить турпоходи;
- необхідно доторкнутися до речей, щоб більше довідатися про них;
- любить бігати, скакати, боротися або займатися іншою руховою діяльністю;
- виявляє майстерність у ручній праці, яка зводиться до обробки дерева, різьби по дереву, скульптури, шиття;
- дуже виразно і точно копіює жести, манери і поведінку інших людей;
- любить ліпити з пластиліну, глини, займатися розписом;
- захоплюється розбиранням пристроїв і виробів на частини з наступним їх збиранням.
Учні, які виявляють високий рівень рухової активності, в школі можуть одержати характеристику як неуважні. Але вони відчувають необхідність у русі, доторканні, у руховій діяльності для того, щоб засвоїти знання. Якщо їм доводиться довго сидіти нерухомо за партою, вони сприймають це як ув'язнення. Їм необхідна можливість рухатися протягом навчального процесу (фізична діяльність у процесі навчання). Тому в школах потрібно впроваджувати рухові види діяльності для всіх учнів.
5. Музичні здібності
Учні з добре розвинутими музичними здібностями часто наспівують мелодії під час роботи. Слухаючи музику, вони починають рухатися або підспівувати, можуть грати на музичних інструментах або співати в хорі. Інші музично обдаровані діти можуть проявляти свої здібності шляхом сприймання музики: чутливо реагують на музику, яка звучить з радіо або магнітофона, мають свою власну думку про неї. Вони дуже чутливі до вербальних звуків оточуючого світу (спів птахів, звучання музики тощо).
Подумайте, які з наступних нахилів притаманні вашим учням:
- грає на музичних інструментах удома або в школі;
- запам'ятовує мелодії пісень;
- добре встигає з музики в школі;
- краще сприймає учбовий матеріал, якщо звучить фонова музика;
- колекціонує компакт-диски або аудіокасети;
- наспівує під час роботи

 
 

Цікаве

Загрузка...