WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Стрижнем утримання життя земного світу є духовність - Реферат

Стрижнем утримання життя земного світу є духовність - Реферат

світогляду, моральними цінностями. Якість життя - це відповідність між умовами життя та людськими потребами й можливостями. Це компас соціального благополуччя, який показує, якою мірою людина відчуває себе повноцінною та щасливою. Якість життя характеризують кілька показників. Тривалість життя (що оцінюється за цифрами смертності), репродукція роду (оцінюється за співвідношенням між народжуваністю та смертністю), задоволеність життям (кінцевий ступінь невдоволеності - самогубства), духовне благополуччя (оцінюється за дотримуванням моральних заповідей).
Науковими дослідженнями доведено, що вдоволеність життям залежить на 40% від матеріальних умов і на 60% - від психологічних чинників. Саме тому підвищення рівня життя не обов'язково супроводжується підвищенням якості життя. Якість може навіть знижуватися, якщо зростання добробуту призводить до деформації свідомості, коли запити людини набирають спотворених форм чи зростають випереджальними темпами. Якщо суспільство буде спроможним переосмислити ситуацію, знизить планку вимог чи змінить пріоритети, тоді навіть погіршення умов життя зможе супроводжуватися поліпшенням якості життя. Від початку 90-х рр. здоров'я населення різко погіршувалося. Рівень смертності підвищився порівняно з серединою 80-х. Кількість людей, що померли "додатково", перевищувала очікувану. Цей процес визначено як надсмертність, бо жодних пояснень з позицій медико-демографічних закономірностей він не мав. Почалася депопуляція, тобто вимирання населення. Дослідження показали, що головні причини надсмертності та падіння народжуваності не зводяться до медичних чинників.
Система охорони здоров'я зберегла достатню стабільність. Економічний стан не сягнув того рівня, коли бідність стає прямою причиною зростання смертності. Економічні чинники виявилися "винними" у погіршанні здоров'я не більш, ніж на 20%. Заможні вмирали так само часто, як і бідні, а бездітність у них була вищою. Щодо стресу від економічних змін, то аналогічна депресія 30-х рр. у США і Західній Європі не призвела до суттєвих демографічних порушень, а "у СРСР під час Великої Вітчизняної війни за умов вищих стресових навантажень смертність серед громадянського населення навіть зменшилася.
Різке погіршення здоров'я населення виникло через певний чинник, який поширився на великому ареалі. Він виявився не матеріальним, а інформаційним. Порушення загальнолюдських канонів відбувається часто.
Ми обманюємо, порушуємо подружню вірність, створюємо собі кумирів, не шануємо батьків, впадаємо у відчай... Ми розлучаємося і покидаємо дітей напризволяще, зловживаємо алкоголем і наркотиками, покінчуємо життя не Божою, а власною волею... і, не відповідаючи загальнолюдським нормам моральності, забувши народні традиції, хочемо бути щасливими та здоровими".
І все ж таки поліпшити як особисте, так і громадське здоров'я, знизити смертність, зробити позитивним приріст населення є справою реальною навіть за умов соціально-економічних проблем у суспільстві. "Рецепт" простий - гуманізація суспільства через духовність кожної родини і кожної людини.
Духовною опорою сім'ї, її берегинею завжди була жінка. То ж варто згадати споконвічні принципи моральності, які сповідувала українська жінка, дружина й мати! Кожній із нас - просто жити, втілюючи ці норми у життя. А згодом пересвідчитися, що і сама, і сім'я, і навколишній світ стають світлішими та здоровшими. Спосіб нібито простий, але апробований усією історією духовного поступу людини: краще живуть там, де дотримуються духовних орієнтирів.
Наш сучасний побут, на відміну від побуту давніх народів, оточений рекламою негативного змісту, негативними картинами збочень, агресією. Подібного змісту фільми та передачі передивляються діти по телебаченню. Будинки, громадські місця, приватні помешкання втратили національний колорит у своєму оздобленні, втратили те, що створювало ауру духовності.
Ми втратили вміння і можливість насолоджуватися національною та духовною музикою. Ми втратили те розуміння духовності, яким володіли і яке більш за все цінували наші предки. Вони передавали код духовності ритуально з покоління в покоління тисячоліттями.
Вплив духовності на матеріальну структуру доведений науковими дослідженнями за допомогою електронного мікроскопа.
Японським вченим Масару Емотобули проведені дослідження кристалів води. На практиці було доведено, що енергія людини, її думки, слова, а також музика впливають на молекулярну структуру води, тієї самої води, яка складає 70% нашого тіла і покриває таку ж кількість поверхні Землі.
Цікаво, що вороги завжди розуміли величезне значення культури й духовності, тому першим їхнім кроком на завойованій території було знищення духовності й культури поневоленого народу. Особливо великого удару тисячолітня духовність України зазнала під час комуністичної доби, репресій, голодомору. Це і постійний замах на мову й освіту, знищення кобзарів, зібраних з усієї України в Харків, і знищення інтелігенції, руйнування церков, прадавніх звичаїв, на яких трималось життя суспільства. Знищувалася основа існування народу - тисячолітня традиційна повага до жінки, до матері, до сім'ї.
У житті людей запанував культ насильства, морального бруду. В більшості люди перестали співати, вишивати, оточувати свій побут красивими ритуальними речами оберегового змісту.
Помічено, що планово засобами масової інформації, рекламними виданнями, що оточують людину в процесі її життя, йде процес дебілізації особистості, пропаганда збочень, культивація агресії та насильства. У побуті поступово зникає краса і її обереговий смисл, що супроводжував наш народ тисячоліттями.
Столиця України - Київ за останні 15 років при масовій розбудові не спромоглась прикрасити нові станції метро та будинки традиційним українськиморнаментом, колорит якого повернув би місту неповторність, а разом - повагу як своїх, так й іноземних туристів, сприяв би шанобливому ставленню молоді до своїх давніх духовних коренів, самоповазі та самоствердженню.
У школах України відсутнє вивчення основ культури та духовності українського народу, відмінені уроки українознавства. Це породжує непорозуміння і конфлікти в суспільстві, сприяє політичній внутрішній дестабілізації України, зниженню загального рівня духовності молоді, а це впливає на фізичний та розумовий її стан, породжує тривогу та невпевненість, особливо у містах, де діти зростають серед бетону та асфальту, відрізані від природи, космічних потоків. Тому зростає кількість неврівноважених, психічно хворих дітей. Усвідомлення цього тривожного факту помічено активістами жіночого руху.
Ми, жінки - матері, яким не байдуже майбутнє нашої країни та наших дітей, вже 5-й раз звертаємося до Адміністрації Президента, до Міністра освіти України з проханням повернути уроки українознавства в школи України, припинити показ фільмів та телепередач з елементами насильства, агресії, порнографії.
5-й раз протягом року отримуємо абсолютно необґрунтовану відмову.
Тож закликаємо всіх небайдужих підтримати наші звернення про усвідомлення важливості відновлення знищеної духовності, повернення в наші школи виховання молоді на основах патріотизму та гуманності, повернення дітям втрачених знань про Україну.
Література
1. Потебня А.Н. О значении некоторых обрядов и поверий. - М., 1865.
2. Гуменна Д. Благослови,мати! - К.: Академія, 1995.
3. Хитрук В. Космос Древньої України. - К., 1992.
4. Чайченко О.О. Укри-арії. - К.: Варта, 2003.
5. Кольцов Л.Рассвет и закат шумерской цивилизации. //Открытия и гипотезы. - М., 2006.

 
 

Цікаве

Загрузка...