WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Соціально-політична інтеграція українців у поліетнічне середовище Канади - Реферат

Соціально-політична інтеграція українців у поліетнічне середовище Канади - Реферат

представниками канадських властей Олеськов постійно намагався з'ясувати позицію уряду Канади щодо умов прибуття українців. Він намагався також вплинути на поліпшення умов їх перевезення через океан, бо транспортні компанії, а особливо їх агенти, допускали численні зловживання. Йому доводилося опікуватися також і фінансовим становищем українських іммігрантів. А ще до їх виїзду з Батьківщини - роз'яснювати їм позицію австро-угорських властей по відношенню до еміграції.
В канадських архівах збереглися документи, які стосуються перебування українців в імміграційних розподільчих центрах, де протягом різного часу доводилося жити переселенцям, чекаючи виїзду на гомстеди [*]. Упорядниками документів були представники канадської адміністрації. Так, в одному із документів за лютий 1900 року писалося про перебування галичан в імміграційному будинку у південній частині Едмонтона. Ця будівля, згідно з документом, складалася "з двох великих кімнат та кухні - навісу позаду будинку. Сам будинок, - продовжував автор звіту, - без значних видатків на ремонт, які перевищують загальну вартість будівлі, не придатний для прийому англомовних сімей" [25].
У документах за травень 1914 року вказувалкому урядеренаселеність та відсутність відповідних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях, котрі використовувалися для розташування новоприбулих в Едмонтоні" [26].
Однозначно стверджувати, що всі поселенці з України перебували у таких умовах на початку свого перебування в Країні Клинового Листка, підстав немає. Цілком закономірно, що коли країна приймає велику кількістьпереселенців, вона не може відразу ж таки забезпечити їм усім належні умови. Імміграційне законодавство поряд з економічними критеріями враховувало й національні ознаки. Право першо- чергового в'їзду до Канади надавалось вихідцям із Британських островів та Сполучених Штатів, як, рівно ж, забезпечення їм належних умов проживання. Отже, заздалегідь закладалась нерівність у ставленні до новоприбулих.
Здається, що офіційні власті Канади спочатку практично не звертали на українців уваги і не покладали на них якихось особливих надій в освоєнні новостворених степових провінцій. Таке їх сприйняття стало наслідком неадекватного стереотипу українця, який сформувався в офіційних колах держави та серед англосаксів, - ні на що, окрім чорної праці, нездатного селянина. З часом цей стереотип, звичайно, зазнав суттєвих змін. Цікаво й те, що деколи міністерство імміграції намагалося поборювати упередження супроти українців, вказуючи, що вони - "добрий поселенський елемент", що українці "чесні в грошових справах" і що за короткий час свого перебування в Канаді "вони зробили великий поступ" [27].
Цікавою, на думку автора, з цього приводу є стаття Д.Лера та Д.Муді [28] про полеміку з питань української імміграції у вінніпезькій періодичній пресі. З 1897 по 1905 роки, як зазначають вони, у трьох вінніпезьких газетах - "Манітоба Фрі Прес", "Вінніпег Триб'юн" та "Вінніпег Телегрем" - було опубліковано 317 статей, в яких приверталась увага до українських поселенців. З них 169 з'явилось на сторінках "Вінніпег Телегрем", 118 - "Манітоба Фрі Прес", 30 - "Вінніпег Триб'юн". У статтях порушувалися питання асиміляційних перспектив поселенців, їхнього сільськогосподарського вміння, рис характеру, здоров'я і т.п. Автори розділили оцінки на позитивні, негативні та нейтральні. В результаті постала наступна картина.
Газета "Вінніпег Телегрем" представляла своїм читачам в основному негативні думки про українців (95,3% публікацій). У "Фрі Прес" переважали позитивні судження стосовно представників української імміграції (60,2% публікацій), в нейтральному плані українці оцінювались в 35,6% статей. Третя газета - "Вінніпег Триб'юн" - також в основному подавала негативні відгуки щодо української імміграції - 56,7%, 36% складали нейтральні публікації, 6,7% - позитивні. Важливо при оцінці даної інформації враховувати той факт, що, наприклад, "Фрі Прес" притримувалась ліберальної орієнтації і певним чином відстоювала інтереси імміграційної політики уряду У.Лор'є. Тому саме там і переважали позитивні погляди стосовно представників українського етносу. І навпаки, "Вінніпег Телегрем" притримувалась консервативних позицій і тому всіляко намагалась зобразити, як писали автори статей, слов'янських переселенців "покидьками суспільства" за їхні "бандитські нахили", котрі змушували австрійський уряд депортувати їх із своєї країни [29].
Тим не менш, завдяки важкій, виснажливій праці, українській громаді вдалося завоювати симпатії як з боку урядових кіл, так і з боку канадського суспільства в цілому чи його окремих етнічних груп. Головним підсумком колонізації західних земель стало перетворення цього регіону в основний центр вирощування пшениці та виробництва іншої сільськогосподарської продукції. Неодноразово українські поселенці здобували призи та премії на різного роду сільськогосподарських виставках.
Влиття основної маси прибулих українців саме у сільськогосподарське виробництво сталося не лише внаслідок природного тяжіння західноукраїнського селянина, що постійно страждав від земельного голоду в себе на батьківщині, до звичного для нього роду занять та ще й на власній ділянці землі. Хоча й цей фактор мав неабияке значення. Не менш важливим фактором, як вже зазначалося вище, було також те, що канадська економіка на той час потребувала робочих рук саме для заселення і освоєння величезних земельних просторів. Уряд системою заходів сприяв розв'язанню цієї проблеми. Про це свідчить офіційний циркуляр імміграційного відомства від 4 червня 1909 року, в якому зазначалося, що дії адміністрації, а також кошти повинні бути спрямовані в першу чергу на забезпечення тих іммігрантів, чиєю життєвою метою є фермерство [30].
Поза сумнівом, українська етнічна група винесла на собі всі труднощі політичної та соціальної інтеграції у нове суспільство, наражаючись постійно на складні проблеми. Наприклад, при співставленні середньої кількості грошей, які привозили з собою до Америки європейські емігранти на початку XX століття, в найгіршому становищі перебували українські поселенці. При середніх 28,95 дол. на одну особу "середній" француз привозив 86,18 дол., чех - 41,6 дол.,

 
 

Цікаве

Загрузка...