WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Острозька академія в історії української освіти та культури - Реферат

Острозька академія в історії української освіти та культури - Реферат

"Мовна політика в галузі освіти в Україні та національна свідомість: історичний аналіз" Ломінської Н.В., методичний посібник "Основи науково-дослідницької та самостійної роботи студентів" Ковальського М.П., "Методологія та методика соціологічних досліджень" Вербця В.В., "Нариси місцевого самоврядування України" Грищука М.В., "Морально-етичне виховання в історії американської школи" Жуковського В.М. Щорічно виходять збірники наукових праць викладачів та студентів університету "Наукові записки", серед яких серії "Педагогіка та психологія", "Економіка" та "Філологія" затверджені ВАК України.
Плідною є видавнича діяльність Острозького осередку УІТ. Тут започатковано перевидання монографічних дослідженьвидатних українських істориків, праці яких у радянський період перебували в закритих фондах бібліотек та архівів і були заборонені. Зокрема здійснено видання збірника наукових статей "Осягнення історії" (Острог-Нью-Йорк, 1999), книг "Олександр Оглоблин: дослідження та матеріали (до століття від народження історика)" (Нью-Йорк-Острог-Київ-Торонто, 2000) й О.Мезько-Оглоблин "Люди старої України та інші праці" (Острог, 2000), О.Оглоблин "Гетьман Іван Мазепа та його доба" (Острог-Київ-Париж-Торонто, 2001).
Не відставати від своїх старших колег у науковому житті намагаються і студенти Острозької академії. Вони організували студентське наукове товариство "Академік", головними напрямками роботи якого є: дослідження наукових проблем, що входять до кола зацікавлень його членів, виступи на наукових конференціях, участь у конкурсах студентських наукових робіт, публікація матеріалів досліджень, співпраця з науковими та навчальними установами. Як підсумок студентської наукової роботи публікуються збірники студентських розвідок "Студентські наукові записки", значна кількість статей у наукових та науково-популярних виданнях, періодиці. Студенти беруть активну участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних наукових програмах, конференціях, семінарах, конкурсах наукових робіт. На факультетах університету діють також Наукове товариство студентів та аспірантів гуманітарного факультету ім. Олександра Оглоблина, клуб "Економіст", "English Speaking Club", благодійний фонд "Правничі ініціативи", політичний дискусійний клуб "ПОЛІС" тощо.
Той, хто хоч раз побував в Острозькій академії, обов'язково відчує особливу духовну ауру. Тут ревно шанують ренесансну історичну спадщину першого вищого закладу освіти України, плекають культурні й мистецькі цінності (головний вхід). Серед найцінніших експонатів Центру вивчення спадщини Острозької академії - збірка стародруків та рукописів ХVІ - ХVІІ ст., зокрема, шедевр українського книгодрукування початку ХУІІ ст. - "Апостол" Михайла Сльозки, рукописний "Апостол", переписаний в одному з волинських монастирів з надрукованого Іваном Федоровим у 1574 р. у Львові, філософський фоліант "Anales Ecclestiastici". На кошти, передані Дарією Ярусевич, придбано унікальний документ - грамоту 1594 року, підписану власною рукою засновника академії князя Василя-Костянтина Острозького. Біля підпису князя - слід від печатки червоним воском - ще одне свідчення надзвичайного авторитету князів Острозьких.
У конгрегаційній залі експонується колекція волинського іконопису ХVІІІ - XIX ст. Цікавою і драматичною є доля ікони "Христос і Св. Стефан", яка походить із замку князів Сангушків. Спочатку на іконі було зображено Ісуса Христа, який правою рукою благословляє, а в лівій тримає земну кулю. Але 1918 року більше п'ятдесяти більшовицьких куль пробили старовинне полотно, після чого за образом Ісуса проявилося зображення святого Стефана в одязі диякона, який закривав правою рукою вуста свого вчителя. Багато хто вважає, що св. Стефан прикрив Слово Боже від нападу варварів-більшовиків, адже жодна куля не влучила в це місце.
Стало традицією те, що випускники університету на згадку про себе дарують університету твори сакрального мистецтва - віднайдені у приватних колекціях ікони: "Преображення Господнє" (друга половина ХVІІІ ст..), "Богоматір Ченстоховська" (середина ХVІІІ ст..), "Мадонна з немовлям" (друга половина ХVІІІ ст.), "Покрова Богородиці." (друга половина ХVІІ ст..)
Велика увага в університеті приділяється духовному та естетичному вихованню студентів. Сьогодні важко уявити Острозьку академію без Культурно-мистецького центру, який об'єднує народний аматорський театр, народний аматорський камерний хор, ансамбль скрипалів, хореографічну студію, студентський театр естрадних мініатюр, групу художньо-прикладного мистецтва, вокальні дуети, дитячу мистецьку студію тощо.
Національний університет "Острозька академія" налагодив тісні Міжнародні зв'язки з представниками української діаспори, з закордонними освітніми та науковими закладами, ученими США, Канади, Польщі, Німеччини, Швеції, Великобританії, Туреччини, Швейцарії тощо. Інформація про Національний університет "Острозька академія" навічно занесена до протоколів сенату штату Іллінойс (США). З Національним університетом "Острозька академія" підтримують постійні контакти Українське Історичне Товариство (США), Товариство української мови ім. Т.Шевченка (США), Канадська фундація українських студій (Канада), Світова федерація українських жіночих організацій (Канада - США), Наукове товариство ім. Т.Шевченка (Канада), Українська Вільна Академія Наук (США), Союз українок Америки (США), Фундація розвитку села (Польща), Фундація соціально-економічних ініціатив (Польща) та інші організації.
Національний університет "Острозька академія" представляє Україну в міжнародних обмінних програмах. Реалізація двостороннього молодіжного проекту "Канада-Україна" дає можливість студентам університету перебувати протягом декількох місяців у Канаді, опановувати досвід країни в економічній, соціальній, управлінській, освітній та інших сферах, знайомитись з людьми різних національностей, що проживають у Канаді та особливостями їх культури, вдосконалювати знання англійської й французької мов. "Канада-Польща-Україна" - тристоронній обмінний
проект, який триває 7 місяців. В основі цих двох проектів - волонтерська праця. Учасники проживають відповідно у канадських та польських сім'ях. "Неткорп" - міжнародна програма, яка надає можливість студентам покращити свої професійні навички в галузі інформаційних технологій. Названі обмінні програми координує організація "Канада-Світ-Молодь", що існує вже понад 27 років й має налагоджені контакти більше ніж з 50 країнами.
Реалізація Канадсько-української парламентської програми має на меті ознайомити студентів університету з досвідом канадського законодавчого органу, надаючи можливість учасникам працювати референтами депутатів парламенту.
Матеріально-технічна база університету та рівень освітніх послуг відзначено в Парижі XXVII

 
 

Цікаве

Загрузка...