WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Наука про виховання дітей у трудовій діяльності - Реферат

Наука про виховання дітей у трудовій діяльності - Реферат

готовність до виконання елементів праці, трудових дій, рівень адаптації в дитячому колективі (мікро- і макрооточенні), соціально-психологічна характеристика, індивідуально-психологічні особливості, ставлення до праці, участь у колективному виконанні трудових дій, індивідуальна культурно-виховна траєкторія трудової діяльності дитини, наявність улюблених видів ігрово-трудової діяльності (хобі) у дитини, оцінка трудових здібностей, обдарованості дитини (результати виставок, конкурсів), самостійний прояв трудових вчинків у сім'ї, мікрооточенні, на вулиці, в дошкільному навчальному закладі, додаткова інформація.
Проект 2. Групи старшого дошкільного віку
Проект передбачає подальший розвиток та модернізацію структури трудової діяльності дітей груп старшого дошкільного віку. В експериментальних групах ввести виконавський ігрово-змагальний мінімум з елементами праці.
Проект 3. Центр попереднього прогнозування трудових здібностей дитини
В експериментальних дошкільних навчальнихзакладах створено центри попереднього прогнозування трудових здібностей дітей. Вони мають річну виховну програму з трудової діяльності дітей, де закладено зв'язок із сім'ями щодо організації ігрово-трудової самостійної діяльності дітей.
Проект 4. Краща в ігрово-трудовій діяльності дитина року
Проект передбачає розробку в кожній експериментальній групі положення про конкурс "Краща в ігрово-трудовій діяльності дитина року". Його оцінка здійснюється методистами, науковцями, кращими фахівцями-критиками. Планується проведення як експеримент.
Проект 5. Подяка "За успіхи в організації ігрово-трудової діяльності дітей"
Згідно з цим проектом запроваджена моральна подяка і матеріальна премія (призи, дитячі поробки) для дітей, які стали переможцями конкурсів-оглядів ігрово-трудової діяльності дошкільного навчального закладу району, області. Передбачена моральна подяка та матеріальна винагорода вихователям, які підготували цих дітей.
Проект 6. Створення сприятливих умов для здійснення виховання інтересу до праці у дітей старшого дошкільного віку
Проектом передбачається створення Дитячої громадської асоціації дошкільного навчального закладу №32 м.Чернівці "Справні майстри", до якої ввійдуть діти названої установи, їх батьки та вихователі. Свою роботу вона здійснюватиме у відповідності до статуту та напрямків діяльності. Передбачається проведення щорічної дитячої гри "Світ ігрово-трудових захоплень", метою якої є координація діяльності дитячих захоплень ігрово-трудовою діяльністю кожної дитини як особистості, що спрямовані на соціальну адаптацію в мікрооточенні, визначення, розвиток пізнавальної діяльності, духовний, інтелектуальний і фізичний розвиток із врахуванням рівня здібностей, обдарованості й таланту.
Гра проводиться за планом, який затверджується у серпні кожного року і передбачає, поряд із загальними заходами дошкільного навчального закладу, не менше трьох - чотирьох конкурсів-оглядів ігрово-трудової діяльності.
Наприклад, "Почни з себе" - виховання культури праці, ведення щоденних записів вихователем, батьками щодо виконання трудових дій, поведінки та спілкування в процесі ігрово-трудової діяльності з однолітками та дорослими, вихователями, батьками, включення її елементів в самостійне проведення активного рухового дозвілля.
Конкурс-огляд "Ерудит із видів праці" передбачає розвиток та підвищення інтелектуального рівня засобами ігрово-трудової діяльності, видів праці та професій. "Світ ігрово-трудових захоплень (хобі) дитини" - змістовне та цікаве проведення дозвілля з елементами праці в сім'ї, мікроколективі. Організація самовдосконалення, саморозвитку засобами трудової діяльності, виконання ролі майстра-вихователя з трудової діяльності, батьків як спеціалістів певної професії.
"Перші здобутки в ігрово-трудовій діяльності" - перші сходинки в опануванні трудових дій (діти замальовують свої враження на малюнку), перша участь в конкурсі-огляді ігрово-трудових досягнень через малюнки (вихователь дає характеристику емоційного стану дитини), перша перемога (нарис дають батьки - опосередкований зв'язок), перше визначення в мікрооточенні (відгуки друзів, вихователів, батьків).
Проект 7. Психологічний комфорт у процесі ігрово-трудової
діяльності дітей
Проект передбачає глибокий аналіз та створення в дошкільному навчальному закладі сприятливих санітарно-гігієнічних, естетичних, психологічних умов, особистісного комфорту для кожної дитини в процесі ігрово-трудової діяльності. Створення оптимальних умов для трудової діяльності дітей в сім'ї як помічників матусі, бабусі, татуся. Передбачається провести комплекс заходів щодо забезпечення місць ігрово-трудової діяльності, городньої ділянки, квітників, озеленення території, естетичного оформлення куточків живої природи, відпочинку дітей, батьків.
Результати дослідницько-експериментальної роботи, що будуть отримані на наших педагогічних майданчиках у дошкільних навчальних закладах №32, №38 м.Чернівці; №40 "Козачок" м. Черкаси; №8 "Райдуга", №23 "Гуцулочка" м. Івано-Франківськ, дадуть змогу впевнено стверджувати, що можна без особливих матеріальних витрат забезпечити в дошкільному навчальному закладі достатньо високий рівень виховання інтересу до праці у дітей старшого дошкільного віку, їх адаптацію до соціального устрою школи не в одновимірному визначенні "дитина - вихователь" (одна координатна вісь), а в багатовимірному - "дитина - Дитяча асоціація "Справні майстри" (кілька координатних осей), завдяки чому весь процес виховання інтересу до праці у дітей стане більш керованим.
Література
1. Бех І.Д. Виховання особистості: У 2 кн. - К.: Либідь, 2003. Кн.1: Особистісно орієнтований підхід: теоретико-технологічні засади. - 280 с. Кн.2: Особистісно орієнтований підхід: науково-практичні засади. - 344 с.
2. Бібік Н.М. Формування пізнавальних інтересів молодших школярів. - К.: Віпол, 1987. - 96 с.
3. Ведмеденко Д.В. Виховання у дітей старшого дошкільного віку звички до праці / Матеріали обласної науково-практичної конференції. - Чернігів, 1994. - С.67.
4. 4.Ведмеденко Д.В., Шаплавський М.В. Виховання у дітей дошкільного віку інтересу до трудової діяльності. - Ч., 2003. - 80 с.
5. Кононко О.Л. Плекаємо у дітей життєдайне самоставлення // Дошкільне виховання. - 2002. - №2.
6. Кононко О.Л. Трудовое воспитание детей в семье. - К.: Рад. школа, 1988.
7. Плохій З.П. Природа як пізнавальна цінність // Дошкільне виховання. - 2001. - №16.

 
 

Цікаве

Загрузка...