WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Мова і майбутнє України - Реферат

Мова і майбутнє України - Реферат

атестації працівників органів державної влади міського та районних рівнів враховувати їхній обсяг знань і використання української мови під час виконання службових обов'язків;
- щорічно організовувати роботу курсів українського ділового спілкування при Київській міськдержадміністрації, курсів української мови для представників національно-культурних товариств та жіночих громадських організацій.
Довідково:
З 1997 року при Київській міській державній адміністрації діють безплатні курси ділової української мови, на яких за цей час навчились та отримали посвідчення про опанування основами ділового спілкування державною мовою близько 300 слухачів.
Комплексною програмою передбачено створення до кінця поточного року курсів української мови при районних державних адміністраціях, закладах освіти, культури, медицини, сфери обслуговування, в авто-підприємствах, трамвайно-тролейбусних депо, метрополітені, торговельних закладах.
У програмі визначені завдання щодо регулювання та контролю за мовним режимом у рекламно-інформаційному оформленні столиці.
Особливу увагу програма звертає на дотримання мовного законодавства під час ліцензування, реєстрації та перереєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, недопущення при цьому використання іншомовних запозичень та новоутворень.
Київська міська державна адміністрація розширює роботу щодо підтримки національного книговидання та книгорозповсюдження. Відповідні заходи передбачені і в програмі "Українська мова в українській столиці".
Зокрема, міськдержадміністрація продовжить роботу по виданню словникової літератури у серії "Бібліотека державного службовця" з метою безоплатної передачі тиражів державним установам, організаціям та підприємствам столиці.
Довідково:
За сприяння Київської міської державної адміністрації сьомий рік Українським науково-виробничим центром "Рідна мова" здійснюється підготовка та видання спеціальних словників "Бібліотека державного службовця".
За останній час випущено "Словник-довідник українського літературного слововживання" тиражем 10 000 примірників, а загалом у "Бібліотеці державного службовця" видано 7 словників сукупним накладом 52 000, які безоплатно передано структурним підрозділам Київської міської та районних державних адміністрацій, державним установам та організаціям столиці.
Прийнято розпорядження Київської міськдержадміністрації "Про видання довідника-практикуму офіційного протоколу".
Програмою "Українська мова в українській столиці" передбачено таке:
- істотне розширення у м. Києві книжкових магазинів із відділами для реалізації україномовної літератури та періодики;
- заходи щодо розміщення мережі книжкових кіосків із реалізації україномовної літератури та періодики на прилеглих до Київського метрополітену територіях;
- забезпечення пріоритетності комплектування міських масових бібліотек, районних централізованих бібліотечних систем україномовною художньою, навчальною, довідковою, словниковою літературою та періодичними виданнями;
- виділення коштів для забезпечення передплати україномовної періодики для шкіл м. Києва.
З метою заохочення керівників державних та громадських організацій, працівників освіти, культури, торгівлі, транспорту, широкої громадськості столиці в роботі по реалізації державної мовної політики, створення у місті атмосфери шанобливого ставлення до української мови у Київській міській державній адміністрації продовжити роботу по щорічному вшануванню кращих популяризаторів українського слова - до Шевченківських днів (9 - 10 березня), Дня української писемності та мови (9 листопада), Міжнародного дня рідної мови (21 лютого).
Передбачено також у ході реалізації в м. Києві комплексу заходів гуманітарної сфери наповнювати їх національно-патріотичним, державницьким змістом.
Серед освітньо-виховних заходів - забезпечити використання державної мови у навчальному процесі в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих навчальних державних та комунальних закладах столиці:
- до початку нового навчального року забезпечити школи Києва Українськими підручниками у повному обсязі;
- оголосити міський конкурс на створення кращого регіонального підручника, навчального і методичного посібника;
- розробити і видати навчально-методичні посібники, комп'ютерні програми з української мови, розробити програми циклів телерадіоуроків з української мови та літератури.
У сфері культури м. Києва відповідно до комплексної програми "Українська мова в українській столиці" планується здійснювати перспективне планування на створення україномовних вистав та концертних програм.
Передбачено також розширити практику державних замовлень на першопрочитання творів сучасних українських авторів для театрів міста.
Буде поновлено практику широкого проведення в кінотеатрах м. Києва декад українського кінематографа та фестивалів українського кіно, показу фільмів кіностудій України, зарубіжних кіностудій, створених на основі українського етносу, української класичної та сучасної літератури і драматургії.
Комплексною програмою встановлюється порядок, за яким при організації культурно-мистецьких заходів на міжнародному рівні (Дні міст побратимів, фестивалі, мистецькі конкурси, виставки тощо) формування та проведення мистецьких програм буде здійснюватися державною мовою.
Для навчальних закладів естетичного виховання і надалі видаватимуться нотні збірки української пісні та музики, іншої музично-педагогічної літератури з використанням культурно-мистецької спадщини українського народу. Передбачено також централізоване видання навчальної документації державною мовою для дитячих шкіл естетичного виховання.
Згідно з комплексною програмою "Українська мова в українській столиці" Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем м. Києва продовжить наукові дослідження розвитку етномовних процесів у столиці. Інститут здійснюватиме соціологічний моніторинг динаміки розвитку етномовної ситуації та процесів функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя столиці, за результатами якого визначатимуться пріоритетні напрями реалізації мовної політики в місті.
Спільно з вищими навчальними закладами та громадськими організаціями планується систематично проводити науково-практичні конференції, семінари, "круглі столи", спрямовані на піднесення роліукраїнської мови як державної.
Важливу роль у реалізації державної мовної політики відіграють засоби масової інформації.
Серед заходів програми "Українська мова в українській столиці" передбачено залучення ЗМІ (газети та телерадіоканали) до висвітлення міських та районних заходів щодо виконання чинного мовного законодавства, обговорення актуальних питань сучасного стану функціонування української мови.
Зокрема, на сторінках газети "Столиця" і надалі щомісячно публікуватимуться матеріали під рубрикою "Мова про мови", а на каналі "Голос Києва" щомісячно будуть готуватися радіопередачі "Мови рідної палітра".
З метою надання киянам безплатної мовознавчої допомоги (силами фахівців-філологів, лексикографів) з питань українського правопису та літературного слововживання згідно з Комплексною програмою планується організувати роботу спеціалізованої телефонної служби "Громадська мовознавча приймальна" на базі кафедри української мови одного із столичних вузів.
Робота по реалізації державної мовної політики охоплює усі сфери життєдіяльності столиці, оскільки вона стосується кожного громадянина, кожної організації, установи, підприємства. Успіх цієї справи залежить від налагодженої,

 
 

Цікаве

Загрузка...