WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Культурний центр України в Москві - Реферат

Культурний центр України в Москві - Реферат

українознавства.
За короткий час учні школи під керівництвом викладачів підготували новорічно-різдвяне свято для діаспорян, працівників Центру та Посольства України в РФ. Дебют школярів був настільки вдалим, що здавалося діти все життя розмовляли українською мовою. Слухачам важко було повірити в те, що дехто з дітей вперше почув українську мову в недільній школі. Приємно вражені дорослі зі сльозами радості на очах спостерігали за виступом дітей. У програмі звучали вірші, народні українські та авторські пісні, колядки та щедрівки. Нині учні недільної школи готують програму виступу перед учасниками конкурсу на краще читання поезій Тараса Шевченка, який незабаром відбудеться у КЦУ.
Вже стало традицією кожного року у березні місяці, з метою зміцнення культурних зв'язків між народами України і Росії та ознайомлення студентів вузів і школярів загальноосвітніх шкіл Москви з творчістю Великого Кобзаря, проводити в Центрі конкурс на краще читання віршів Т.Г.Шевченка. У цьому році вперше планується провести цей конкурс як всеросійський. Уже подали заявки на участь конкурсанти з Москви, Нижньокамська, Іванова, Пушкіна, Норильська, Уфи, Твері, Санкт-Петербурга, Томська.
Хотілося б, щоб у Росії працювала загальноосвітня середня школа з українським компонентом або українська загальноосвітня школа. Але, на жаль, це тільки мрії.
Розробляється проект "Студентська молодь в КУЦ". Мета його - ознайомлення молоді з видатними людьми України, з українськими звичаями, традиціями, мовою, історичним минулим; проведення тематичних свят, вечорів, "круглих столів", присвячених різним історичним подіям, зуcтрічей з українськими студентами, обмін думками щодо системи навчання, вечорів естрадної музики в Україні та Росії тощо. Залучаємо молодь до безпосередньої участі в цих заходах. Основним напрямком роботи КЦУ з українською діаспорою є інформація, освіта, мистецтво, подані рідною мовою. КЦУ працює над створенням досконалої бази даних та виданням у 2006 р. довідника, в якому буде вміщено узагальнену інформацію про українські організації в РФ та їх освітянську роботу, театральні та творчі колективи (ансамблі, хори), дитячі та юнацькі гуртки.
У Центрі відбуваються дипломатичні прийоми і ділові зуcтрічі, підписуються протокольні документи.
Сьогодні про існування Культурного центру дізнається все більше і більше людей. Хотілося б, щоб їх кількість зростала, щоб нікого з українців Центр не залишив байдужим. Кожен захід у КЦУ розрахований на свою аудиторію. Одні цікавляться презентаціями книг, концертами, лекторіями, інші - художніми виставками, фотовиставками, відеопрограмами. До нас приходять тисячі людей, які хочуть почути рідну українську мову, поспілкуватися нею зі своїми співвітчизниками. Працівники Центру виявляють максимум уваги, тепла і привітності до кожного, хто буває тут.
Користується популярністю Міжнародна хорова капела Культурного центру "Славутич" (керівник - талановитий митець, заслужений артист України та Росії О.Сьомака ), яка чудово виконує українські пісні.
Дуже часто про роботу Центру розповідають теле- та радіоканали, багато газет пишуть про нього в Україні і Росії. Генеральному директору дуже часто доводиться давати інтерв'ю для російських каналів та друкуватись в українських газетах - розповідати про діяльність КЦУ. Кращі моменти роботи Центру фіксує на кіно- й фотоплівку актриса Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка Л.Богдан, її сюжети й замальовки неодноразово демонструвалися на Національному телебаченні, її фотографії постійно друкуються в Україні та Росії [4]. Центр - це артерія, яка єднає Україну з представниками української діаспори. Неодноразово українці, які приїздять до Москви, зупиняються в Центрі, цікавляться його життям та діяльністю. Тут працює "Клуб любителів кіно".
Робота Центру поповнилась ще одним проектом - "Повернення забутих імен". Нещодавно відбулась презентація книги А.Речмедіна "Чарівний лірик із Борзни", де мова йде про маловідомого, але талановитого поета і письменника з Чернігівщини - А.Олійника. Проект продовжує діяти.
Наймасштабніший проект у Центрі - "Діаспора", згідно з яким постійно відбуваються зустрічі керівництва держави з активом української діаспори, українських земляцтв, презентації українських громад. Кількість українських організацій невпинно зростає, що свідчить про прагнення росіян з українським корінням долучитись до культури, мови, традицій своїх предків. Відділ інформації намагається розширити коло спілкування з українцями за кордоном. Ми отримуємо звіти про роботу українських організацій з Мозамбіку (стало відомо, що там живе 400-600 українців), Румунії, Польщі, Литви, Естонії, Білорусії, Сербії, Канади, Іспанії. У зв'язку з цим, у довідково-інформаційній бібліотеці Центру започаткована рубрика "Українці у світі", в якій представлена інформація про ці організації. Робота триває і далі.
Центр видає щоквартальний бюлетень "Панорама культурного життя". Читачі мають змогу детально ознайомитись із заходами, які проходять тут. Кожного місяця виходить план заходів, що вміщує також календар пам'ятних дат. Це дуже зручно для населення. План дає змогу орієнтуватися у їх проведенні.
Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя почав надсилати нам свій освітньо-пізнавальний часопис про Україну та українців діаспори - "Український дім".
За час існування Центру мистецтво України тут представляли народні артисти України: М.Гнатюк, Н.Шестак, В.Буймістер, А.Бабенко, М.Дідик, О.Гурець, С.Добронравова, Л.Забіляста, В.Золотухін, І.Карабіц, Б.Которович, Є.Мірошниченко, Р.Недашківська, М.Скорик, Б.Ступка, Н.Шестакова, Є.Станкович, М.Стеф'юк, В.Яременко, Б.-Ю.Янівський, Л.Юрченко та багато інших; відбулися виставки українських художників: Л.Жоголь, К.Білокур, М.Приймаченко, О.Лопухова, В.Сидоренка, В.Франчука, В.Гуріна та інших.
На сцені Культурного центру грали спектаклі київський "Молодий театр", Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка, Львівський академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької, Житомирський український музично-драматичний театр ім. І.Кочерги, львівський "Театр Б.Озерова", харківський театр "19"; виступали камерні оркестри: "Київська камерата", "Київські солісти", камерний хор "Київ", хор "Хрещатик", київський камерний хор "Кредо", Чернігівський камерний хор ім. Д.Бортнянського, Черкаський народний хор, чоловічі вокальні квартети "Гетьман", "Явір" [2,245].
Робота Культурного центруУкраїни викликає великий інтерес, має значний успіх, завойовує широку популярність, переконливо засвідчує російському суспільству неповторність і багатство української культури.
Література
1. Мельниченко В.Ю. "Україна на Арбаті,9".- Москва: ОЛМА-ПРЕСС, 2003.
2. Мельниченко В.Ю. "Прапор України на Арбаті" .- Москва: ОЛМА-ПРЕСС, 2004.
3. Мельниченко В.Ю. "Слово про Культурний центр". - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005.
4. Прапор України на Арбаті, 9 // Культура і життя. - №21-22. - 19.06.2002.
5. Трощинський В.П., Шевченко А.А. "Українці у світі"// Видавничий дім "Альтернативи". - Київ, 1999. - Т.15.
6. У Москві, на Арбаті ... // Демократична Україна. - 5.10.2001.- №97.

 
 

Цікаве

Загрузка...