WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Культурний центр України в Москві - Реферат

Культурний центр України в Москві - Реферат

Москві є:
1) пропаганда української культури та духовності;
2) науково-організаційна робота;
3) робота з українською діаспорою;
4) інформаційна та редакційно-видавнича робота;
5) розробка різних проектів.
Очолює Центр генеральний директор В.Мельниченко - доктор історичних наук, вчений, письменник, публіцист. Він має двох заступників: Ю.Василенко - постійно знаходиться у творчому пошуку і займається організацією заходів, П.Ткач - керує експлуатаційним відділом.
У Центрі працюють: відділ інформації та діаспори, відділ культури та мистецтв, інформаційно-довідкова бібліотека, магазин "Українська книга", адміністративний та експлуатаційний відділи. Центр покликаний знайомити широку російську громадськість з історією України, її досягненнями в галузі культури, освіти, науки, економіки.
Важливим у роботі Культурного центру є здійснення творчих проектів, зокрема таких, як: "Григорій Сковорода", "Тарас Шевченко", "Михайло Грушевський", "Лесь Курбас", "Діаспора", "Діалог культур", "Презентація", "Прем'єра", "Відомі українці в Росії", "Діти в Культурному центрі". Проведені такі заходи:
- випущено в світ книгу генерального директора Центру В.Мельниченка "Михайло Грушевський: "Я оснувався в Москві, на Арбаті 55", відбулась її презентація;
- відкрито меморіальну кімнату, присвячену перебуванню Т.Шевченка та М.Грушевського в Москві; в ній відбулися перші уроки для московських школярів;
- урочисті вечори та святкові концерти, присвячені річницям від дня народження Тараса Шевченка;
- з 2002 р. відбуваються конкурси на краще читання поетичних творів Тараса Шевченка серед московських студентів та школярів;
- регулярно проводяться виставки творів членів Національної спілки художників України "Мальовнича Україна Тараса Шевченка";
- генеральний директор постійно бере участь у міжнародних наукових конференціях, виступає на них з науковими доповідями;
- презентовано книгу лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, доктора філологічних наук Юрія Барабаша "Тарас Шевченко: імператив України";
- завершено розсилку збірки поетичних творів Тараса Шевченка "Я так люблю...", підготовлену до друку Центром, в усі українські організації та центральні регіональні бібліотеки Росії і т.д.
Посилено роботу Центру з українською діаспорою в Росії. Взаємовідносини з регіональними українськими організаціями стали більш тісними і діловими. Їм надається методична допомога, особливо тим, що створені останнім часом. Усі українські громадські організації, які існують на території Російської Федерації (понад 100), отримують інформацію про заходи, які проходять у Центрі.
9 - 10 квітня 2005 р. в Культурному центрі відбувся IV Конгрес об'єднання українців Росії та III з'їзд Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії". Організаційне та матеріально-технічне забезпечення цього заходу Центр взяв на себе. В Центрі проходять засідання та конференції Українського історичного клубу Москви, який очолює В.Ідзьо, у листопаді місяці відбулась 10, ювілейна, конференція Клубу на тему "Українська діаспора в Росії".
У Москві та Російській Федерації існують земляцтва України: Чернігівське, Севастопольське, Харківське, Полтавське (Санкт-Петербург), Кримське, Донбаське, Луганське, Херсонське, Київське, Дніпропетровське, Запорозьке, Миколаївське. Центр проводить роботу з Радою земляцтв України.
Продовжується інтенсивне комплектування фондів інформаційно-довідкової бібліотеки Культурного центру. Тільки за минулий рік придбано та одержано з обмінних фондів українських бібліотек понад 500 примірників українських та інших видань. За останні 5 років фонди збільшились у 15 разів. З допомогою Державного управління справами Президента України забезпечено передплату української періодики (до 70 найменувань українських газет та журналів). Майже всі тематичні книжкові виставки, що проходять у Центрі, формуються з власних інформаційних ресурсів та фондів.
У серпні 2005 р. магазин "Українська книга" почав працювати в новому приміщенні. Він регулярно займається постачанням української книжкової продукції. Тут постійно діє виставка Державного спеціалізованого видавництва "Либідь" та видавництва Національної академії наук України "Наукова думка". Впроваджено ефективну систему продажу друкованих видань на замовлення фізичних осіб, українських громадських організацій, навчальних закладів тощо.
Дуже плідною в Культурному центрі є науково-дослідна та архівно-пошукова робота. У жовтні та листопаді 2005 р. до видавництва "ОЛМА-ПРЕСС" було передано рукописи двох монографій: "Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті" та "Арбат очима українця". У грудні вийшла в світ збірка статей "Слово про Культурний центр", яка висвітлює діяльність Центру в період з 2001 р. по 2005 р. включно. Нею започатковано нову серію видань "Україна на Старому Арбаті". Проводиться робота по створенню в Центрі на громадських засадах Інституту українських досліджень [3, 63].
Культурний центр започаткував традицію проведення панахид по М.Грушевському в храмі св. Архістратига Михаїла, що поряд з будинком, де жив великий українець. У листопаді вже декілька років у цьому ж храмі відбуваються панахиди по жертвах голодоморів та політичних репресій.
Велике значення має просвітницька робота в широкому розумінні цього слова. Досить успішно діє лекторій КЦУ. До читання лекцій з історії та культури України залучаються вчені з Києва, Львова, Ужгорода, Москви, які зацікавлені українською проблематикою.
У Центрі працюють дворічні курси української мови. Це дуже важливо, бо з кожним роком стає все більше і більше бажаючих. Курси веде доцент, викладач української мови та літератури Московського педагогічного університету О.Єнько.
Заходи Центру набувають більшої спеціалізації, підвищується професійний рівень їх проведення. Дуже важливою є зібрана інформація про стан української освіти в РФ. У жовтні 2005 р. в Культурному центрі вперше відкрилась українська недільна школа, яка надає можливість московським школярам ознайомитися з предметами українознавчого циклу: історією України, українською мовою та літературою, українськими піснями, українознавством. Курс української мови та літератури читає викладач Лінгвістичного університету Л.Королевич, музики - заслужена артистка України О.Кухта, історію України та українознавство - заступник начальника відділу інформації та діаспори Л.Мельник. Організація навчання та розробка методик здійснюються під патронатом Академії педагогічних наук України та Науково-методичного центру при Московському відкритому педагогічному університеті ім. М.Шолохова. Новоутвореній школі надав допомогу по комплектуванню підручників Центр гуманітарної співпраці з українськоюдіаспорою при Ніжинському державному педагогічному університеті, який очолює кандидат філологічних наук, головний редактор часопису "Український дім" С.Пономаревський, - 20 підручників з історії України та української мови. Від Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, очолюваного директором - лауреатом Міжнародної премії ім. Й.Г. Гердера, академіком, професором, доктором філологічних наук - П.Кононенком, Центр отримав програму з

 
 

Цікаве

Загрузка...