WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Комп’ютерна система тестування знань з української мови за програмою open TEST 2.0 - Реферат

Комп’ютерна система тестування знань з української мови за програмою open TEST 2.0 - Реферат

для запобігання різноманітних механізмів перевантаження сервера ("mail-bombs''), максимальний об'єм регулюється в настроюваннях системи;
- бінарні дані у форматі Open TEST 2.0 XML-Package зберігаються в окремих файлах для коректного кеширування їх на боці браузерів і проксі-серверів.
Для зручності проведення тестування в Open TEST 2.0 створено самостійний модуль "Управління тестуванням", який забезпечує зручне централізоване управління всіма сеансами тестування та їхніми параметрами (кількість спроб, час на сеанс тестування, кількість питань у сеансі), а також типом запуску тесту. В системі підтримуються два типи запуску тесту - за паролем і викладачем з модуля "Управління тестуванням" у режимі реального часу. Студент самостійно обирає свою категорію користувачів, групу, категорію тестів, необхідний тест і натискає на виноску "Очікувати запуск тесту викладачем". Після цього на моніторі викладача відображується прізвище студента, ім'я тесту, який студент хоче пройти, й ІР-адреса комп'ютера, з якого студент увійшов у модуль "Тестування". Проаналізувавши цю інформацію, викладач приймає рішення про початок тестування і може одним кліком запустити процес тестування на машині студента. За такої технології немає необхідності оператору пересуватися залою і вводити всім студентам пароль на тест.
Оскільки система Open TEST 2.0 призначена для тестування великої кількості користувачів, то для управління користувачами системи розроблений багатофункційний модуль "Управління користувачами". Основною ідеєю, яка закладена при реалізації даного модуля, є найбільш ефективне і зручне управління достатньо великим потоком користувачів, для чого передбачені наступні можливості:
- імпорт/експорт користувачів, груп, категорій груп із/в XML- формат;
- імпорт і класифікація користувачів із CSV-формату для автоматизованого поновлення списку студентів із баз даних учбових закладів;
- профайли користувачів (особисті дані, фото);
- гнучке й ефективне управління правами доступу, а саме: можливість надати категорії користувачів, групі або окремому користувачу право на читання, зміни, запис, виконання;
- групова політика безпеки:
- загальні обов'язкові параметри доступу до тестів і користувачів;
- мінімальні вимоги до паролів для зручної і швидкої роботи з тестами;
- межі припустимих параметрів тестування;
- обмеження для діапазонів ІР-адрес, з яких можна проводити тестування (для контролю використання тесту сторонніми особами).
У системі Open TEST 2.0 розроблений набагато ширший і оптимізований модуль для перегляду результатів тестування і різноманітної статистичної інформації - модуль "Результати тестування". Він дозволяє зручно і швидко знайомитися з результатами різних тестувань, відразу знаходити необхідну інформацію, експортувати дані в CVS-файла для наступної їх обробки в зовнішніх статистичних додатках. Статистика тестувань надана в зручному для розуміння вигляді, а також дає можливість відображати друковані версії сеансів тестувань, підготовки бланкових тестувань і т. д. Також значно допрацьований візуальний аналіз частотного розподілення результатів тестування за шкалою оцінювання, який дозволяє виводити кілька графіків різних тестів і груп на одній шкалі. Це дає можливість проводити кореляційний аналіз декількох тестів для однієї групи, що значно розширює межі застосування цієї функції для авторів тестів. HTML-код всіх модулів системи Open TEST 2.0 оптимізований для коректної роботи в усіх сучасних браузерах (IE, Mozilla, Opera, Safari). Система Open TEST 2.0 є цілком мультимовною, всі дані передаються в браузер в універсальному кодуванні UTF-8, що дозволяє підтримувати навіть такі мови, як китайська, арабська, відображати різні спеціальні символи і т.д.
Під час проектування модулів системи Open TEST 2.0 основну увагу було приділено високій ергономічності системи, а також орієнтації на роботу з великим потоком користувачів. Система дозволяє проводити тестування одночасно більше 1000 користувачів. Продуктивність системи забезпечується високооптимізованим кодом і всесвітньо визнаними засобами побудови web-додатків. Вона функціонує на основі зв'язування: web-сервер Apache + PHP + MySQL. Це широко розповсюджені технології, на яких побудовано більше половини всіх провідних ресурсів у мережі Internet. Всі вони є платформно незалежні, що дозволяє інсталювати систему Open TEST 2.0 практично на будь-який комп'ютер.
Система тестування знань Open TEST 2.0 дозволяє проводити тестування з найвищими вимогами до ймовірності результатів. У наш час вона знаходиться в дослідній експлуатації ХНУРЕ. Результати проведених тестувань (одночасно використовувалось до 230 комп'ютерів у 25 машинних залах) показали ефективність роботи системи і зручно розробленого інтерфейсу. При цьому особливо потрібно виділити режими централізованого моніторингу тестування в усіх машинних залах з єдиного центру управління та експорт результатів тестувань у зовнішню систему управління навчальним процесом ВНЗ. Перехід до нового візуального інтерфейсу Open TEST 2.0 не викликав особливих труднощів у користувачів системи Open TEST.
Вивчення мови у вищому навчальному закладі є найприроднішим шляхом удосконалення мови взагалі. Сучасний процес навчання вимагає викладати мову в практичному, прагматичному аспекті. Тому метою є формування необхідної комунікативної спроможності майбутніх фахівців, набуття навичок, практичного оволодіння мовою в різних видах діяльності. Розвинена особистість, кваліфікований фахівець повинен володіти навичками усного та писемного спілкування. Сучасні програми з вивчення мови мають передбачати поглиблення та розширення знань студентів про лексико-фразеологічну, фонетичну, граматичну і стилістичну системи державної мови в обсязі, що забезпечує сприйняття і розуміння професійної інформації, дає можливість здійснити реальне професійне спілкування.
Якісне засвоєння курсу "Українська мова" передбачає створення продуманої, впорядкованої системи завдань, що використовуються як для тренування та самоперевірки, так і для підсумкового контролю. Слід, проте, зазначити, що тестових завдань недостатньо для повноцінного засвоєння та перевірки знань з мовного курсу.
Література
1. Дюмін О.З. До проблеми тестування знань із курсу "Українська мова" // Образование и виртуальность - 2006: Сборник научных трудов Х Международной конференцииУкраинской ассоциации дистанционного образования / Под общ. ред. В.А. Гребенюка, Д. Киншука, В.В. Семенца. - Харьков-Ялта: УАДО, 2006.- С.428-435.
2. Шкиль А.С., Чумаченко С.В., Напрасник С.В. Компьютерная система тестирования знаний в дистанционном обучении // АСУ и приборы автоматики. -2003.- № 122.- С. 85-95.
3. Напрасник С.В., Таранов В.Б., Шкиль А.С. Технологии подготовки тестовых заданий и проведения тестирования в системе Open TEST. Образование и виртуальность - 2004: Сборник научных трудов VІІІ Международной конференции УАДО. - Харьков: ХНУРЭ, 2004. - С. 359-365.
4. Коваленко Л., Глазова О., Ломакович С. Зовнішнє оцінювання з української мови. Інформаційні матеріали. - К.: УЦОЯО, 2006. - 40 с.
5. Українська мова. Тести 5-12 класи: Посібник / За ред. Н.В. Гуйванюк. - К.: Видавничий центр "Академія", 2006. - 376 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...