WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Комп’ютерна система тестування знань з української мови за програмою open TEST 2.0 - Реферат

Комп’ютерна система тестування знань з української мови за програмою open TEST 2.0 - Реферат

застосування можуть бути різноманітні підсумкові тестування, заліки, екзамени, кваліфікаційні тести і будь-які інші види контролю знань студентів, у яких головну роль відіграє максимально об'єктивна оцінка знань. Система Open TEST 2.0 створена не для навчальних цілей. Ви не зможете проводити навчання користувачів шляхом відображення виносок на теоретичні матеріали для недостатньо вивчених тем, показу правильних відповідей і підказок. Для цього існує велика кількість різноманітних систем тестування для самоконтролю і самонавчання. Також ваші користувачі не зможуть проходити тестування коли завгодно і як завгодно, як це дозволяють робити вмонтовані модулі контролю в системах дистанційного навчання, тому що воно повністю знищує гарантію імовірності результатів тестування. Навіть якщо на віддаленому комп'ютері буде встановлений біометричний пристрій авторизації, який 100 % гарантує, що в систему увійшов саме той користувач, за якого він себе видає, існує велика ймовірність того, що на питання тесту буде відповідати вже зовсім інша людина, яка знаходиться поряд.
Але якщо вам необхідно провести тестування з найвищими вимогами до вірогідності результатів, яке могло б замінити вступний іспит до ВНЗ, олімпіаду або державний екзамен, то Open TEST 2.0 з легкістю впорається з цим завданням.
Особливістю комп'ютерної системи тестування Open TEST 2.0 є низькі вимоги до апаратних програмних ресурсів, що дозволяє проводити тестування навіть у погано забезпечених класах. Open TEST 2.0 створена для повноцінної роботи в таких умовах:
o частину комп'ютерного парку складають старі малопотужні комп'ютери (400 МГц, 64 Мб ОЗУ);
- комп'ютерний парк працює під управлінням різних операційних систем (MS Windows 95 - MS Windows 2003 Server, Linux, MacOS, UNIX);
- на комп'ютерах клієнтів вмонтовані різні інтернет-браузери (MSIE, Mozilla Firefox, Mozilla DeepPark, Mozilla Netscape, Safari, Opera та інші);
- низька пропускна здатність мережі сервером і комп'ютерами клієнтів.
Оскільки під час контрольних тестувань кінцева оцінка відіграє важливу роль, об'єктивність її виставлення повинна бути максимальною, а всі можливі варіанти фальсифікації результатів - виключені. Для цього в системі Open TEST 2.0 розроблені унікальні програмні методи забезпечення безпеки при комп'ютерному тестуванні:
- захист від зламу паролів до всіх модулів системи методом перебору (тимчасове блокування акаунта, блокування ІР-адреси);
- унікальний алгоритм динамічної зміни хеш-ідентифікатора клієнта, який не дозволяє одночасну роботу під одним акаунтом із декількох комп'ютерів і запобігти яких-небудь несанкціонованих спроб використання даних на проміжних ланках мережі;
- використання захищеного протоколу передачі даних SSL;
- ведення докладного структурованого логу подій;
- інтерфейс для проведення гнучкого аналізу логу подій за вказаними критеріями;
- щоденний автоматичний аналіз логів із формуванням звіту з безпеки.
Шифрування паролів клієнтом засобами JavaScript не дозволяє перехопити чийсь пароль під час роботи з системою Open TEST 2.0 навіть при відмові від використання протоколу SSL.
Модульна структура Open TEST 2.0 забезпечує легкість розширення функціонування без потреби внеску змін в існуючі модулі.
Основні модулі Open TEST 2.0:
- модуль "Тестування";
- модуль "Управління користувачами";
- модуль "Управління тестами";
- модуль "Управління тестуванням";
- модуль "Результати тестування";
- модуль "Адміністрування".
Модуль "Тестування" - це основний модуль системи, де відбувається аутентифікація користувача, видання тесту під час тестування і прийом відповідей на тест. Важливими особивостями модуля "Тестування" в системі Open TEST 2.0 є:
- нелінійне проходження тесту з можливістю недискретного переходу;
- продовження тесту після збою з'єднання з сервером;
- таймер залишку часу на тест;
- таймер залишку часу на вибір відповіді для математичного запитання;
- виведення загальних правил тестування перед кожним тестом;
- виведення перед тестуванням інформаційного повідомлення, яке прикріплене до тесту;
- номер поточного питання із загальної кількості;
- помітка "повернутися до запитання".
Модуль "Управління тестами" - одна з передових технологічних розробок системи Open TEST 2.0. Він максимально оптимізований для зручної роботи з тестами, інтерфейс модуля максимально спрощений для комфортної та швидкої роботи, при цьому кількість функціональних можливостей модуля, порівняно з системою Open TEST 2.0, не зменшилась.
Одним із нововведень у модулі "Управління тестами" є повнофункціональний WYSIWYG-редактор, котрий використовується для введення і редагування текстів питань і відповідей. За своїми функціональними можливостями редактор порівнюється з такими додатками, як MSWord (MSOffice) і TextEditor (OpenOffice), але повністю побудований на технологіях HTML і JavaScript і працює в усіх сучасних браузерах (MSIE 5.5>, Mozilla FireFox 1.0.6>). Також редактор дозволяє просто і зручно додавати в тестові завдання різноманітні мультимедіа-об'єкти (Flash-анімації, відео, аудіо, зображення).
Також слід зазначити ряд інших функціональних можливостей модуля "Управління тестами":
- попередній перегляд тестів, тем, питань;
- гнучке управління правами доступу до тестів:
- як правило, все, що не дозволено, - заборонено;
- можливість присвоювати права доступу цілим категоріям або групам користувачів, що спрощує процес адміністрування та розмежування прав доступу користувачів системи;
- управління правами доступу до тестів на рівні категорій;
- при створенні тесту право власника автоматично присвоюється користувачу, який склав тест;
- можливість сумісного використання одного тесту декількома викладачами, статистика й результати тестування при цьому будуть розмежовані для кожного викладача;
- версія для друку, в якій дозволяється відкрити й зберегти тест, тему або питання у файлі формату HTML у вигляді, оптимізованому для друку;
- контекстно-залежне меню, яке показує відображення можливих операцій тільки для активного об'єкта (категорія тестів, тест, тема, питання, варіант відповіді).
Однією з важливих функціональних можливостей модуля "Управління тестами" системи Open TEST 2.0 є експорт та імпорт тестових матеріалів у XML-форматі:
- Open TEST 2.0 XML-Package (стандартний формат збереження тестів Open TEST 2);
- Open TEST 1 XML (імпорт тестів із старих баз даних системи Open TEST 1).
Як сказано вище, система Open TEST 2.0 дозволяє імпортувати всі матеріали із системи Open TEST, які були напрацьовані раніше, що дуже суттєво длявпевненого переходу на нову платформу. Також Open TEST 2.0 дає можливість працювати з тестовими завданнями інших світових систем дистанційного навчання за допомогою підтримки стандарту IMS-QTI XML-Package. Ця можливість є найбільш передовою і перспективною у всіх сучасних системах дистанційного навчання і тестування, але не входить у базову версію Open TEST 2.
Деякі функціональні особливості підсистеми імпорту/експорту тестових матеріалів:
- система дозволяє імпортувати запаковані (zip) файли з тестовою інформацією;
- перед розпаковкою система перевіряє внутрішній об'єм архіву

 
 

Цікаве

Загрузка...