WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Законодавче забезпечення мовних прав і обов’язків в Україні - Реферат

Законодавче забезпечення мовних прав і обов’язків в Україні - Реферат

має достатнього інтелекту для її вивчення. Отже, проект Указу В. Ющенка грубо порушує права українців: приневолює до примусової роботи і унеможливлює займання посад в адміністраціях.
"3. Сторони зобов'язуються гарантувати кожній особі, яка належить до національної меншини, право бути негайно поінформованою зрозумілою для неї мовою про підстави її арешту, про характер та причини будь-якого обвинувачення проти неї та право захищати себе цією мовою, у разі необхідності, з використанням безкоштовних послуг перекладача." Запропонуйте працівнику силових структур спілкуватися з вами українською. Шанс мати додатковий клопіт - сповна реальний. Навіть у стінах Верховної Ради.
Стаття 11. "1. Сторони зобов'язуються визнавати за кожною особою, яка належить до національної меншини, право використовувати своє прізвище (по батькові) та ім'я мовою меншини, а також право на їх офіційне визнання, відповідно до умов, передбачених у їх правових системах." Панове, скільки разів вас ставили нижче нацмена, перекручуючи на російський лад ваші прізвище, ім'я та по батькові в офіційних документах та побуті? Безліч.
"2. Сторони зобов'язуються визнавати за кожною особою, яка належить до національної меншини, право публічно виставляти вивіски, написи та іншу інформацію приватного характеру мовою її національної меншини." В Житомирі я подав до газети оголошення про продаж квартири українською, а надрукували російською. Це не вивіска і не напис на стіні, а офіційна газета. І нуль прав для українця.
"3. В місцевостях, де традиційно проживають особи, які належать до національної меншини, або де вони складають значну частину населення, Сторони намагаються, в рамках своїх правових систем, в тому числі, у разі необхідності, угод з іншими державами, і враховуючи їх конкретне становище, використовувати традиційні місцеві назви, назви вулиць та інші топографічні покажчики, призначені для загального користування, також і мовою відповідноїменшини, якщо у цьому є достатня необхідність." Тут теж однозначність: українці "традиційно" в Україні вже не проживають.
Стаття 12. "1. Сторони, у разі необхідності, вживають заходів в галузях освіти та наукових досліджень з метою сприяння вивченню культури, історії, мови та релігії своїх національних меншин та більшості населення." "Сторона" Україна і тут ставить українців нижче національних меншин, бо про "сприяння вивченню ..." можна лише мріяти.
Стаття 13. Увага! "1. В рамках своїх освітніх систем, Сторони визнають за особами, які належать до національних меншин, право створювати свої власні приватні освітні та учбові заклади і керувати ними.
2. Здійснення цього права не накладає ніяких фінансових зобов'язань на Сторони."
Існування в Україні державних шкіл з російською мовою навчання суперечить документу, ратифікованому Україною! Податки українців не можуть витрачатися на утримання шкіл національних меншин. Натомість, скільки українських шкіл у Донецьку? Та й чи є дійсно українськими існуючі українські школи? Вийшовши з "української" школи № 185 міста Києва, російськомовні діти цькують свого однокласника-українця, передражнюючи його рідну мову. Навіщо здалися такі українські школи! Далі - ще цікавіше.
Стаття 14. "1. Сторони зобов'язуються визнати за кожною особою, яка належить до національної меншини, право вивчати мову своєї меншини.
2. У місцевостях, де традиційно проживають особи, які належать до національних меншин, або де вони складають значну частину населення, у разі достатньої необхідності, Сторони намагаються забезпечити, по можливості та в рамках своїх освітніх систем, особам, які належать до цих меншин, належні умови для викладання мови відповідної меншини або для навчання цією мовою. "А чи всі українці мають можливість вчитися українською? Тут теж українців тримають за другий сорт.
Але увага! "3. Пункт 2 цієї статті застосовується без шкоди для вивчення офіційної мови або викладання цією мовою."
Виявляється, якщо російській меншині "какась льогче па-рускі", то вивчення російської мови російською меншиною має припинитися, оскільки така позиція свідчить, що вивчення російської мови завдає шкоди вивченню української мови. Це - позиція міжнародного права.
Розгляд мовних прав через призму Рамкової конвенції "Про захист національних меншин" логічно завершити посиланням на статті 20 та 21, котрі покладають обов'язки на національні меншини: "...будь-яка особа, що належить до національної меншини, поважає національне законодавство та права інших осіб, зокрема тих, що складають більшість населення..." та "Ніщо у цій Рамковій конвенції не може тлумачитись як таке, що передбачає будь-яке право займатися будь-якою діяльністю або здійснювати будь-які дії, що суперечать основним принципам міжнародного права, і зокрема принципам суверенної рівності, територіальної цілісності та політичної незалежності держав".
Безперечно, особи, що належать до національних меншин і поважають права українців, існують. Але й існує 15 відсотків населення, що ненавидять будь-що українське. Наведені приклади дискримінації українців в Україні за етнічною і мовною ознакою є неспростовним і незаперечним доказом перебування України під окупацією. Окупацією, прихованою під зовнішніми ознаками незалежної держави. Окупацією цинічною і жор-стокою. За період "незалежності" гуртом і вроздріб знищено більше 5 мільйонів українців. Створення ненор-мальних умов для життя і праці в Україні посилило вимирання та виїзд за кордон. Уроздріб знищують активістів, оголошуючи вбивства нещасними випадками.
Незалежність здобувається у війні за незалежність, і ознакою здобуття нацією незалежності є втеча окупантів та їх посіпак з окупованої країни. В Україні нічого цього не відбулось. Був безкоштовний сир у мишоловці. Українське ноу-хау - безкровне здобуття незалежності. А 5 мільйонів життів за період так званої незалежності - це не кров? Ця цифра повністю пропорційно зіставима з кількістю знищених українців за 70 років Радянської України. І є всі підстави стверджувати, що зараз ми маємо видозмінений варіант продовження цієї окупації.
Сподіваюсь, що висловленого достатньо для усвідомлення необхідності реальної боротьби за реальну державу українців - Українську Україну. Одним з елементів цієї боротьби має бути поширення інформації про мовні права українців.

 
 

Цікаве

Загрузка...