WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Виховання як цілісна система - Реферат

Виховання як цілісна система - Реферат

основі одну із сторін правильного рівностороннього "виховного трикутника", наголосимо на ролі родини (родинне виховання). Родинні цінності є складниками суспільства, яке будується на принципах співсуспільства, яке, у свою чергу, будується на принципах співжиття, дбайливого ставлення до дитини, на тих добрих началах, що допомагають розкрити її творчий потенціал.
Наша сучасна педагогіка має повернутися до природних традиційних джерел виховання - родинної педагогіки.
Родина була, є і залишається надзвичайно глибоким джерелом людського життя. У сім'ї дитина пізнає навколишній світ, тут у неї формується характер, світогляд, естетичні смаки, морально-етичні ідеали.
"Серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць посідає сім'я, родина. Саме родина є тим могутнім соціальним феноменом, який найчастіше об'єднує в родинне гніздо на основі шлюбних і кровних взаємозв'язків. Тож недарма кажуть: коли міцна сім'я, то й сильна держава. Від фізичного та морального здоров'я сім'ї, охорони материнства і дитинства, піклування про сиріт, удів, калік, старих залежить духовне благополуччя народу. І горе тій нації, нікчемними є ті державні правителі, які дозволяють собі занапастити сім'ю".
Родина має бути основою держави, це найважливіша спільнота, без якої не можуть існувати народи, це найуніверсальніша академія, де не лише загартовується тіло, а й формується духовний ідеал.
Про важливість родинно-сімейного виховання свідчить той факт, що Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй оголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї, визначила спільну для всіх країн тему: "Усі ми - одна родина" і постановила, що 15 травня щорічно буде відзначатися Міжнародний день родини. Це є свідченням стурбованості міжнародного співтовариства станом родини в усьому світі.
У родині плекаються всі складники здорового громадянства. Мабуть, ніколи досі вона не мала таких важливих завдань, як сьогодні, бо чи було ще коли-небудь суспільство так стурбоване моральним, фізичним, економічним станом молодого покоління, як на грані тисячоліть.
Родина - це і рід, покоління людей зі спільними інтересами, спільною діяльністю, у яких панує пошана одного до іншого і взаємодопомога.
Найсильніший вплив на формування душі і характеру дитини має мати, яка, завдяки своїй любові, може робити дива. Дитині також потрібна батькова увага і порада. Вагому роль відіграють у родині дідусі, бабусі, брати, сестри, інші родичі. "Дитина - дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота батька і матері" - писав Василь Олександрович Сухомлинський. Ці його слова - в основі просвітницької діяльності педагогічного колективу, тематичних нарад з батьками ліцеїстів.
Родина - це перша школа найбільшого і найважливішого скарбу людини - рідної мови. Здорове родинне середовище запобігає денаціоналізації, протистоїть відчуженню. Правильне родинне виховання - запорука розвитку українського народу, основа формування фізичного і морального здоров'я дитини.
Родинне виховання - перша природна і постійно діюча ланка національного виховання. Без докорінного поліпшення родинного виховання не можна домогтися значних змін у подальшому суспільному вихованні підростаючих поколінь. У родині закладається духовний стрижень особистості, основи її моралі, самобутність національного світовідчуття і світорозуміння.
Усі наведені вище характерологічні ознаки родини - основа родинного виховання в ліцеї.
Ліцей-родина очима батьків
"Проблема духовності і культури в дітей та дорослих - це зараз найгостріша проблема сучасності не тільки в Україні, а й в усьому світі. Мені здається, що становлення духовної культури в дітей починається з любові до батьків, друзів, учителів, до ліцею, до рідної землі. Навчаючись у ліцеї, наші діти стають з кожним днем мудрішими, а мудрість - це не тільки інтелект і розум, а природна людяність і доброта. І тому ліцейні зустрічі з цікавими людьми, ліцейні презентації, походи до театру, на виставки дають можливість нашим дітям бачити світ через матеріальну і духовну культуру народу. Ліцей - це перш за все педагоги. Тому я вважаю, що вчителі та адміністрація свої обов'язки щодо наших дітей виконують бездоганно, виховуючи їх у дусі краси любові та поваги.
Спасибі Вам від усіх батьків третього курсу.
З сумом говорю про те, що нашим дітям залишилось навчатися в ліцеї півроку. Я впевнена, що в дорослому житті, у яке скоро підуть наші діти, тієї любові, доброти, поваги, яку вони отримували весь час у ліцеї, в такій мірі вони мати не будуть. І ще раз дякую Вам за те, що Ви сієте розумне, вічне, добре в душі наших дітей.
Спасибі Вам"
Башловка О.А., член батьківської ради 34 групи, січень 2000 року
"Кожна мати хоче бачити у своїй дитині високодуховну особистість. Яке буде майбутнє держави - залежить від нас самих: від нас, батьків як вихователів, і від вас, учнів, як тих, хто будуватиме нашу державу. Тільки наш ліцей виховує особистість майбутнього.
Чи не єдиний це заклад, у якому реалізується тісний зв'язок "ліцей - сім'я - родина". Дякую всім. Порівнюю ліцей з Божим храмом"
Матвійчук Т.Г., член батьківської ради 34 групи, травень 2000 року
Ліцей-родина очима кураторів та викладачів ліцею
"Родина - це один із шедеврів природи…
Це глибина і висота…
Трагедія і комедія…
Біле і чорне…
Земля і небо…
Пекло і рай…
Це не статика, а постійний рух!"
Л.Г.Василенко, куратор 21 філологічної групи
"Родина - це криниця, яка або живить, або знищує: усе залежить від якості води"
С.М.Микитенко, куратор 14 групи
"Родина - первісний і найдавніший заклад, який пережив цілі епохи, класові будови і зміни їхні в людському суспільстві, тому що сім'я не самоціль, це джерело, що живить усі почуття, усі галузі життя людини. Джерело - це постійний рух, тому сім'я - це величезна, титанічна робота, школа життя, школа органічної єдності і вірності сім'ї, Батьківщині на ґрунті любові та добра. Це основа, це те живильне підґрунтя, на основі якого будуються і працюють усі новітні педагогічні технології"
Т.Ф.Демків, куратор 32 історико-філософської групи
"Родина - цежиття. А життя - це є боротьба та праця; праця - завжди на когось, а боротьба з самим собою"
Сазоненко Г.С., директор ліцею
"Родина -це Любов, яка довго терпить і яка ніколи не проходить"
А.А.Ткач, куратор 31 філологічної групи
"Жарт про родинне виховання: до одруження в мене було шість теорій про виховання дітей, а тепер у мене шестеро дітей і жодної теорії"
В.П.Коноплич, куратор 33 економічної групи
"Родина - це універсальний спосіб об'єднання людей, який не потребує обґрунтування і є найефективнішим"
Я.М.Гольденберг, заступник директора з науково-методичної роботи, викладач історії України
"Родина - це система власних цінностей, які мають пріоритетний вплив на формування особистостей"
Л.І.Гребенюк, куратор 23 історико-філософської групи
"Родина - це згусток життєдайності і краси, здоров'я і інтелекту, моральності і духовності.
Родина - це сузір'я в ліцейній галактиці, де кожна зірочка випромінює світло, ніжність, чистоту, творче натхнення"
Н.І.Ястребцова, куратор 33 економічної групи
Український гуманітарний ліцей першим підтримав запропоновану Інститутом українознавства педагогічну концепцію оновлення національної освіти на засадах української етнопедагогіки та взяв участь у дослідженні "школа-родина". Саме на відродженні національних освітніх традицій навчальний заклад вибудовує стратегію розвитку, в основі якої концепція розбудови національної школи, створеної під керівництвом проф. П.Кононенка: "Система національної освіти", "Українознавство", "Школа нової генерації - українська національна

 
 

Цікаве

Загрузка...