WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Вивчення і впровадження перспективних освітніх технологій. Метод проектів - Реферат

Вивчення і впровадження перспективних освітніх технологій. Метод проектів - Реферат

цієї Академії завітав 17-річний хлопець із Македонії, якого звали Аристотель. Двадцять років він засвоював вчення Платона і став геніальним філософом, учителем великого полководця Олександра Македонського. Зі школи Арістотеля вийшов філософ Теофраст, у нього гострив свій розум Стратон.
Так було колись. Отже, щоб були розумні і виховані учні,треба дбати, аби були високоосвічені, духовно багаті вчителі.
Основою для оцінки рівня педагогічної майстерності є методична карта участі педагогів у підвищенні науково-теоретичного рівня та професіоналізму. Методичну карту веде окремо кожен учитель від однієї атестації до наступної.
Атестація відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу. Під час атестації вивчають професійні якості вчителя, його сильні та слабкі сторони, рівень загальної культури, створюють оптимальні умови для вивчення й упровадження передового педагогічного досвіду кращих учителів школи. А підсумком атестації вчителя є його звіт на робочому місці.
Серед різноманітних напрямів нових педагогічних технологій найбільш адекватними поставленим цілям з цієї точки зору є:
- навчально-ознайомча практика;
- науково-пошукова робота;
- колективний захист проекту.
Усі три напрями нових педагогічних технологій відносяться до так названого гуманістичного підходу в психології і освіті, головною відмінною рисою якого є особлива увага до індивідуальності людини, її особистості, чіткої орієнтації на свідомий розвиток самостійного критичного мислення.
Якщо кожен з цих напрямків педагогічних технологій буде інтегровано і знайде своє місце в навчально-виховному процесі, поступово цілком природно витискуючи традиційні методи і форми роботи, то з часом вдасться напрацювати оптимальний підхід до організації навчального процесу в наших умовах, враховуючи специфіку української школи та нашого культурного середовища.
У нашому закладі учні проходили навчально-ознайомчу практику в краєзнавчому та художньому музеях, редакції газети "Кримська світлиця", а практика під гаслом "Дорогами рідного краю" проводиться з першого року існування гімназії. Вона здійснюється в рамках проектної діяльності за підтримки фонду "Відродження".
За цей період учні провели геологічну практику в Коктебелі, де досліджували мінеральний склад гірських порід. Знайомились із життям і творчістю поетів і письменників Максиміліана Волошина та Олександра Гріна, імена яких пов'язані зі східним Кримом, екологічна практика була в с. Мар'їно, в якій на карту були нанесені всі сміттєзвалища; краєзнавчу практику в с.Міжводному Чорноморського району, у якій вивчали заселення українцями Криму і як результат - у селі відкрили клас з українською мовою навчання.
Результати практик оформлюються у такому вигляді. Саме цю роботу брали в американські та австралійські недільні школи для вивчення і на неї дав відгук власний кореспондент щотижневика "Дзеркало тижня" в Криму Микола Семена.
"Матеріал, зібраний учнями школи-гімназії, має велику цінність за своїми фактичними, історичними, культурно-національними даними. Учасники експедиції під час збирання матеріалу виявили значний хист дослідників, літераторів, істориків, журналістів, інтерв'юерів, психологів, істориків. Вони змогли не тільки зібрати унікальні дані з історії того регіону Криму, але й виклали його в захоплюючій літературній формі, змогли співставити його з іншими історичними та літературними фактами, піднялися до теоретичного узагальнення зібраного історичного матеріалу. Тому як зразок для інших робіт вона має велике значення.
Робота тим більш цінна для учнів гімназії майбутніх поколінь, що тут зібрано той матеріал, який разом з людьми, що відійшли або ж скоро відійдуть у небуття, міг бути втраченим назавжди. Але завдяки авторам роботи цього не сталося. Пройдуть роки, але ця робота назавжди зафіксувала історичні факти, які може будуть надихати вчених та літераторів на нові твори, нові узагальнення, нові гіпотези.
Можна рекомендувати тиражувати твір "Дорогами рідного краю" в багатьох примірниках, зберігати в бібліотеці, використовувати під час навчання як теоретичний та практичний посібник для вивчення історії Криму. Є сенс поширити його для бібліотек інших шкіл для того, щоб він служив зразком для учнів та джерелом для вивчення історії рідного краю".
На сьогодні, виходячи з економічних умов, навчально-ознайомча практика трансформувалася у курс "шкільне лісництво", який буде проходити на базі Сімферопольського лісового господарства, під керівництвом його директора Мамедова Західа Імрановича та головного лісничого Погребова Анатолія Михайловича. Курс ділиться на теоретичну та практичну частину.
Мета курсу: виховання майбутніх працівників лісового господарства. На своєму відведеному клаптику землі учні будуть вирощувати дерева від висіву насіння до черенкування та охорони лісу.
Одним із засобів внести проблемність у процес пізнання, поставити учнів у ситуацію активної мислительної пошукової діяльності є науково-дослідницькі роботи, які здійснюються під керівництвом викладачів гімназії та вищих навчальних закладів, її результати відображаються у рефератах, у яких учні викладають власні погляди з досліджуваних проблем. Добре продумана й організована науково-дослідницька робота дасть змогу підвищити пізнавальну активність гімназистів, їхній інтерес до процесу навчання, самостійність. Під час її виконання гімназисти вчаться бути уважними, виділяти головне, важливе, зіставляти, порівнювати, робити власні логічні висновки, давати оцінку вчинкам, стосункам людей, суспільним і культурним явищам та процесам, висловлювати судження, оформляти свої спостереження в мовному плані образно, добираючи потрібні вислови.
З 2001 року учні нашої гімназії активно займаються індивідуальною науково-пошуковою роботою з предметів українська мова та література, українознавство, правознавство, зарубіжна література, іноземна мова, географія, біологія, фізика, хімія та журналістика. Так 6 учнів стали кандидатами у члени МАН "Шукач", а робота Кангієвої Алієв, учениці 11 класу "Українське законодавство про ЗМІ у порівнянні з міжнародно-правовими нормативами" вийшла на III етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, де отримала диплом третього ступеня.
У цьому році 10 робіт гімназистів з рецензіями або відгуками пройшли на міську сесію МАН з української літератури, українознавства, історії, зарубіжної літератури, фізики, німецької мови, правознавства. Наприклад, на роботу учениці 11 класу Шевченко Анастасії "Актуальні питання щодо еволюції української діаспори і її роль в суспільстві на сучасному

 
 

Цікаве

Загрузка...