WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Аналіз суспільної кризи - Реферат

Аналіз суспільної кризи - Реферат

звучав би так: "Не дозволяй необмеженої нерівності в розподілі приватної власності". /.../ У збройних силах США, наприклад, найбільш оплачуваний генерал заробляє в десять разів більше, ніж найменш оплачуваний рядовий. /.../ В корпораціях цей діапазон значно більший, але /.../ тому, що керівники вищого ешелону можуть самі встановлювати свої власні посадові оклади. /.../ Принциповим є перехід від необмеженої до обмеженої нерівності. Точні обмеження є довільними величинами. /.../ Отже, найпростіший і найочевидніший інститут обмеження нерівності є також і найкращим інститутом, а саме: встановлення максимального та мінімального рівнів доходу" [19, 239 - 268].
Ю.Белік, радник секретаріату російсько-японського комітету з економічного співробітництва, так пише про японський досвід у питанні рівнів доходу: "Японський капіталізм - це капіталізм "з людським обличчям". Основою досягнутих високих результатів є "людський фактор". /…/ Великим досягненням японського суспільства є відсутність різкого поділу на багатих і бідних. Після відрахування податків і внесків зарплата президента великої компанії тільки втричі перевищує зарплату робітника увіці 30 років. Японія - країна, де не так вже багато багачів, але зате мало і людей, що животіють у злиднях" [22].
Що стосується сучасного українського досвіду у питанні рівнів доходу, маємо таке свідчення: "Тем временем, разгорается скандал по поводу размеров пенсии и выходного пособия /.../ экс-министра МВД, генерала Николая Билоконя. /.../ Ему была назначена ежемесячная пенсия по выслуге лет в размере 14336,33 грн., а также выплачено одноразовое пособие в сумме 258409,96 грн." Є підозра, що "пенсия Билоконю назначалась /.../ на основании определенных документов или распоряжений прежнего Кабмина" [23]. Зауважимо, що 14336,33 грн. орієнтовно у 40 разів більше, ніж пенсія звичайного пенсіонера; а 258409,96 грн. - більше, ніж у 800 разів. Заробітна платня народного депутата України становить приблизно 17 тис. грн. [24], що лише у 45 разів більше мінімальної заробітної платні - 375 грн. з 01 липня 2006 р.
Банківська діяльність
Банківські вклади не можуть зростати або зменшуватися у фізичному відповіднику. Прибутки від банківської діяльності мають цілком належати суспільству. Коментар. "Кесареве - кесареві" [25]. Як зазначив Фредерік Содді (Frederck Soddy), "панівною пристрастю сучасності є перетворення багатства на борг з метою отримання від нього постійного майбутнього доходу - перетворення багатства, яке зникає, на борг, який продовжує існувати, борг, який не псується, нічого не коштує для свого утримання і приносить вічні відсотки. /…/ Якщо багатство не може довго зростати за складними відсотками, то й борг не повинен цього робити. /…/ Коли банк позичає гроші, він нічого не втрачає. /.../ Справжній "кредитор" - це вся спільнота, грошові баланси якої з випуском в обіг нових грошей втрачають у купівельній спроможності" [19, 205 - 225]. Тобто, прибутки банків - водночас різновид інфляційного податку на суспільство! Подолання Великої кризи у США на початку 30-х рр. стало можливим лише завдяки націоналізації банків президентом Рузвельтом.
Довідка. Кредитні ставки банків: японських - менше 1 %; європейських та Федеральної резервної системи США - 2,0 - 2,5 %; вітчизняних - 18 - 25 % [26]. Приватні банки України працюють як надпотужні насоси, що перекачують суспільне багатство у свою (приватну) власність. На цілком законних підставах. Але чи є це чесним збагаченням?
Влада і її діяльність. Загальні принципи
Владні інституції відповідальні за благополуччя, за сталий розвиток суспільства і додержання його інтересів. Зміст і тексти всіх міждержавних угод мають бути доведені до загалу. Підготовка міждержавних угод повинна стати абсолютно прозорою.
У своїй діяльності влада має керуватися такою черговістю задоволення потреб у суспільстві - порядком прiоритетiв iнтересiв:
а) найвищими є загальні iнтереси суспiльства: "Громадянське прозоре українське суспільство понад усе!";
б) iнтереси спільноти, громади, колективу;
в) iнтереси сiм'ї як суспільного джерела відтворення українського народу;
г) інтереси окремого громадянина України;
д) iнтереси юридичної особи України;
е) інтереси держави як владної інституції, що обслуговує суспільство та його складові частини;
ж) інтереси інших держав та осіб - юридичних та фізичних.
Загальносуспільними інтересами є: збереження і відтворення чисельностi народу; убезпечення і збереження території; захист [ДОДАНО 11 вересня 2006 р.: культурної, духовної та матеріальної спадщини суспільства] природних невідновлюваних ресурсів; захист фізичного і духовного здоров'я народу; захист територіальної і морально-політичної єдностi; моральний і духовний розвиток українського народу, у тому числі позитивних національних ознак; виховання підростаючих поколінь у напрямах працелюбності, української національної моральності, духовності, інтелекту; повна зайнятість населення тощо.
Примітка. Зазначений порядок пріоритетів не може бути абсолютним: життєві ситуації вимагають і винятків. Він же є цілком демократичним і саме таким, що відповідає нашим уявленням. Разом з тим, побутують думки, що ставлять під сумнів справедливість такого порядку щодо прав людини. З цієї причини пропонуємо звернутися до теорії демократії.
Порівняння концепцій демократії [27, 28, 29]
Тоталітарно-ліберальна Соціал-демократична теорія теорія
Морально автономний індивід Соціальна людина
Суверенітет особистості Суверенітет народу
Суспільство як сума індивідів Солідарне суспільство
Інтерес усіх Загальний інтерес
Плюралізм інтересів Єдність інтересів
Першість права Першість загального блага
Свобода людини Свобода громадянина
Першість прав людини Єдність прав і обов'язків
Представницька демократія і Безпосередня демократія
вибори і вибори
Вільний мандат Імперативний мандат
Поділ влади Поділ функцій
Підпорядкування меншості більшості Підпорядкування меншості
із захистом прав меншості більшості із моральним
урахуванням прав меншості
Події Помаранчевого Майдану (за масовістю і політичною згуртованістю, небаченою на Заході) слід трактувати саме як прихильність українського суспільства до безпосередньої демократії народного суверенітету, тобто солідаристської соціал-демократичної концепції. Вказане істотно відрізняє наше суспільство від суспільств Заходу, особливо від яскраво індивідуалістичного (тоталітарно-ліберального) американського.
Окремі принципи діяльності влади
Землі сільськогосподарського призначення, території

 
 

Цікаве

Загрузка...