WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Лариса Григорівна Членова - Реферат

Лариса Григорівна Членова - Реферат


Реферат на тему:
Лариса Григорівна Членова
(20.04.1927, Київ-19.11.2002, Київ)
- заслужений працівник культури, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, завідуюча відділом стародавнього мистецтва Національного художнього музею України, де працювала понад 50 років.
Л. Г. Членова народилася в Києві. 1950 року, після закінчення Московського державного університету ім. М. Ломоносова (відділення мистецтвознавства історичного факультету), вона прийшла на роботу до Київського державного музею українського мистецтва (нині - НХМУ), де працювала спочатку на посадах завідуючої відділами радянського і дореволюційного мистецтва, а з 1971 року - завідуючої відділом стародавнього мистецтва.
Л. Г. Членова - автор численних статей і досліджень з питань історії і розвитку україн-ського мистецтва (зокрема, про творчість українських художників-передвижників), що друкувалися в каталогах, путівниках, альбомах, книгах, періодиці. Автор монографій та монографічних статей до каталогів і альбо-мів про життя і творчість М. Д. Кузнєцова, Ф. Г. Кричевського, О. О. Мурашка, І. С. Їжакевича. Автор ювілейного альбому "Шедеври українського іконопису" (виданий до 100-річчя музею), першої ґрунтовної монографії про життя та творчість О. Мурашка (готова до друку), наукових атрибуцій ікон "Св. Георгій у житії", "Покрова", портрет Григорія Гамалії та багатьох інших.
Л. Г. Членова - учасник багатьох міжнародних та вітчизняних наукових конференцій, організатор численних виставок і музейних експозицій.
Саме перед нею і тиминебагатьма співробітниками, які працювали в музеї у важкі повоєнні роки, стояло складне і відповідальне завдання: формування понівеченої війною колекції. Численні наукові експедиції по Україні, проведені під керівництвом Л. Членової у 1960-70-х роках не тільки збагатили збірку музею найціннішими пам`ятками українського мистецтва ХІ-ХVІІІ ст., але й зберегли їх.
Без перебільшення можна говорити про школу Л. Членової, адже впродовж багатьох років вона читала лекції з історії українського мистецтва в Національному університеті ім. Т. Шевченка, Інституті підвищення кваліфікації працівників культури, для перекладачів "Інтуриста", студентів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури та ін. Для багатьох мистецтвознавців вивчення історії вітчизняного мистецтва починалося з опанування саме її наукових праць. Її знання, досвід, професіоналізм, любов до музейної справи, високі моральні чесноти завжди були і є взірцем для багатьох поколінь науковців музею.
До останнього подиху, мужньо перемагаючи хворобу, Лариса Григорівна працювала над новим виданням - ґрунтовним науковим каталогом українського портрета ХVII-XVIII ст. Мріяла зробити в залах музею велику виставку й показати козацький портрет з усієї України. На жаль, не встигла.
Дуже шкода, коли з життя йдуть талановиті красиві люди. Та, на щастя, залишаються їхні книжки, учні.
Світла пам`ять про Л. Г. Членову завжди буде в наших серцях.

 
 

Цікаве

Загрузка...