WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Феноменологія духу українства в козацтві: пройдешнє, сучасне та прийдешнє (світоглядно-праксеологічний, філософсько-понятійно-категоріальний і соціаль - Реферат

Феноменологія духу українства в козацтві: пройдешнє, сучасне та прийдешнє (світоглядно-праксеологічний, філософсько-понятійно-категоріальний і соціаль - Реферат

Нарешті, вдалися до віроломного обману, оголосили амністію, а після того, незважаючи на оголошену амністію, понад 100 тисяч повстанців, які склали зброю, були розстріляні. І то не єдиний факт масового злочину проти людства і людяності. Генерал СБУ Олександр Олександрович Скипальський особисто бачив документи, засвідчує факти і наголошує: " Нині ці кати (енкаведисти - В.М., Я.М.) мають пільги, ордени і найбільше протестують проти визнання УПА і Української держави загалом. Як тільки відкриємо документи і притягнемо до відповідальності, тоді вони самі попросять примирення" [41, 3].
Робоча група істориків-науковців зробила для урядової комісії висновок: " Велетенська наддержава не могла зупинити підпільно-партизанську активність у західних областях УРСР до середини 1950-х ". Окремі боївки діяли до 1956 р. включно.
УПА як підпільна військово-політична формація склалася не лише з українцівЗахідної України, а поширилася на всю Велику Україну, діяла не тільки в Західній Україні, а й у Центральній, Північній, Східній, Південній, діяла в Донбасі, доходила аж до Кубані. Командувачі УПА - полк. Дмитро Клячківський (псевдо - Клим Савур) і ген. Роман Шухевич (псевдо - Тарас Чупринка), генерал-хорунжий Василь Кук (псевдо - Коваль) - розуміли і дбали про єдність і цілісність усієї України. За кілька днів до загибелі, піклуючись про діяльність націоналістичного підпілля на Сході, Роман Шухевич пише інструктивні листи, відряджає за Дніпро зв'язкових і дає завдання " опанувати Сходом, бо лише єдина Україна має майбутнє " [40], [34, 3]. Всьому світові відомий (і славно відомий!) Холодний Яр, який знову зродив повстанське крило українського визвольного руху - " УПА-Південь " під командуванням тоді ще полковника Василя Кука. 93-річний головнокомандувач УПА генерал-хорунжий Василь Кук ще живий (дай Боже йому здоров'я і ще довгих літ життя!), він є свідком тих подій. ОУН-УПА розгорнулася у Всеукраїнський рух, в ньому воювали за свободу, правду і справедливість представники і формування різних національностей.
Комуно-соціалістична, імперська ідеологія колишнього СРСР і нинішні україноненависники-україножери замовчують, применшують і заперечують розмах, ширину і глибину антигітлерівської, антифашистської діяльності ОУН-УПА. А сьогодні у засекреченому в свій час комуно-соціалістичними, імперськими ідеологами і політиками архіві виявлені документи, які незаперечно засвідчують документально, що ОУН-УПА боролася за Українську державу проти німецьких фашистів не тільки на рідній українській землі, а й навіть на території гітлерівської Німеччини. Відомо, що СРСР не мав у Німеччині широкомасштабного комуно-соціалістичного антигітлерівського підпілля, а ОУН-УПА підпільно, але широкомасштабно керувала українським націоналістичним підпіллям і діяла в Берліні, Бремені, Гамбурзі, Дрездені, Потсдамі, Мюнхені тощо.
Повсюдно, де діяла ОУН-УПА, її козаки і козачки у боротьбі за Україну, український народ, за своїх побратимів, скажемо без перебільшення, проявляли найбільшу за всю історію людства жертовність і найвищий героїзм.
Фактологія (як наука про факти, описання фактів, документальність) дає такі сутнісні і, разом з тим, типологічні факти дійсних подій історичної реальності, такий фактичний матеріал про УПА , опора на який здатна виховувати і формувати високодуховних, високоморальних національних патріотів, а світовій громадськості бачити, розуміти і осягати феноменологію високого, людяного і жертовного духу українства, його глибоку козацьку сутність.
Колишня комуно-соціалістична імперія подбала, щоб український народ і світова громадськість не знали, а якщо це неможливо, якомога менше знали правду про український героїчний визвольний рух. Українофоби в Україні і поза Україною невпинно (і поки що, на жаль, не безрезультатно) піклуються про це й сьогодні, безборонно використовуючи усю повноту "прихватизованих" ними засобів масової інформації, оббріхують українських патріотів, бо хочуть без спротиву втягнути Україну в "новий" Союз... , безперешкодно накинути нову петлю на шию українському народові, каламутять чисті джерельні води справді чистого (!) українського героїзму та реально сіють цілковите безладдя, необмежений хаос у всіх інших українських справах і в розбурханій каламуті вільно виловлюють золоту рибку українського народу. Ці відволікаючі маневри українофобських корумпованих кланів стають усе більш очевиднішими і для широкого загалу.
Якщо український народ буде знати всю історичну правду про український визвольний рух, воякам ОУН-УПА в усіх кінцях України, в усіх містах, містечках і селах будуть стояти пам'ятники, а нинішнім "комуністам", "прогресивним" "соціалістам", іншим свідомим і несвідомим імперським агентам, всій п'ятій колоні в Україні не буде місця, а обмануті ними будуть змагатися за свої права і свободи, за своє моральне і фізичне здоров'я, духовний і матеріальний добробут не під комуно-соціалістично-імперськими прапорами... І таки будуть мати те реальне та довгоочікуване моральне і фізичне здоров'я, духовний і матеріальний добробут.
У кого залишаються ще сумніви чи якісь неясності з приводу ОУН-УПА, розвіяти їх можуть (і багато чого вияснити) архівні документи, які раніше підло приховувались КПРС і капеересівськими КДБ, НКВС, МДБ... Неспростовні свідчення, незаперечні доводи і переконливі аргументи правди про ОУН-УПА подає доктор історичних наук, професор Національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук у своїй п'ятитомній збірці, збірці науково-документальній - "Український здвиг" [40]. Володимир Сергійчук - історик правдивий, науково-об'єктивний і принциповий, ретельний і доскіпливий.
І знову про цілісність, повноту і силу правди . . .
Знання правди, українознавча наукова істина несуть у собі і з собою можливість, могутній потенціал люстрації, очищення і самоочищення, що є необхідною передумовою правдивих, праведно-справедливих дій. Саме тому фактологія та аналіз конкретних подій, про які мовилося в цій публікації, є актуальними і в більш широкому сенсі. Ми аналізуємо їх не тільки тому, що до цього аналізу нас змусили українофобські дії п'ятої колони, а й тому, що вони є тією ланкою у ланцюгу, потягнувши за який, тільки й можливо принципово вирішувати інші життєзабезпечуючі проблеми на рівні екзистенціально-гамлетівського: бути чи не бути. Дає те очищення і таке очищення, яке уможливлює очищення і самоочищення чи й не у всіх інших сферах, дає той заряд, який заряджає на реальне підняття з колін усієї України, всіх її регіонів для гідного життя всіх громадян, незалежно від їх етнічного походження і віросповідання, розширює повноту реалізації людського роду в індивіді.
Про розкриття обплутаних партійною системою тогочасної ідеології душ "затятих комсомольців-активістів", розкриття правдивими розповідями студентів-однокурсників про УПА, про те, як силою правди і

 
 

Цікаве

Загрузка...