WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Феноменологія духу українства в козацтві: пройдешнє, сучасне та прийдешнє (світоглядно-праксеологічний, філософсько-понятійно-категоріальний і соціаль - Реферат

Феноменологія духу українства в козацтві: пройдешнє, сучасне та прийдешнє (світоглядно-праксеологічний, філософсько-понятійно-категоріальний і соціаль - Реферат

Гетьман-Президент вміє слухати і здатний почути і розумом, і серцем, і сумлінням, зрозуміти і діяти... [56, 5-6], [5, 2]. Цим і пояснюємо, чому Президента намагаються блокувати, давати лише вигідну для його оточення інформацію, сіяти правдоподібну дезінформацію.
Потрібно захищати і визволяти . . . Потрібна корекція у кадровій галузі . . . Потрібні самоочищення, очищення . . . , люстрації ! ! !
Ми вже цитували, що у журналі "Гетьман" №3 за червень-липень 2005 року робився висновок: "...ситуація складається така, що Президента і Прем'єр-Міністра потрібно захищати і визволяти від їх оточення ..." [7, 4]. Вчасно не визволили, не захистили та не вберегли... Тож перед виборами, під час виборів мали й після виборів, "...маємо те, що маємо...".
Не виключаємо, що не все знаємо, але висловлювали та повторюємо й нині думку багатьох неофіційних аналітиків про відставку прем'єр-міністра Юлії Володимирівни Тимошенко... Навіть якщо претензій до неї значно більше, ніж висловлено та оприлюднено, і якщо вони були б набагато негативнішими, хай там що "ставити її на місце" потрібно було би в команді, а не поза нею. Принципова корекція в команді працювала б на Україну і на Народного Президента Ющенка. Навіть поза бажаннями Юлії Володимирівни, об'єктивна логіка "паралельності" з її опозиційними тенденціями використовується і буде використовуватись внутрішніми і зовнішніми ворогами України. Для реалізації духовно-психологічної установки на перетворення негативів у позитив національні патріоти в команді Віктора Ющенка і в команді Юлії Тимошенко повинні "паралельність" постійно доводити до " міліметрової " та "мікронної" узгодженості, або, як кажуть у сучасній науці, - до повної когеренції. А це набагато складніше і тяжче, ніж працювати в одній команді. Корисливо-кар'єристське оточення, серед якого проглядаються і внутрішні, і зовнішні воріженьки, потирало й потирає руки від задоволення до скочуваного результату, заважало до і під час виборів, заважає і ще більш активно буде заважати досягненню узгодженості після виборів, якщо національно-патріотичні сили не вживуть передбачливих, ретельно розроблених і щирих заходів за єдиною програмою гарантованих домовленостей.
Радники президента, на думку неофіційних аналітиків, не спрогнозували ситуацію, а нешляхетне, недобросовісне і злочинне "оточення" у черговий раз підставило Президента, українські національно-патріотичні державницькі сили і державу.
В українському козацтві є кваліфіковані фахівці, здатні спрогнозувати і розробити необхідні заходи, але вони або невідомі ні отаманам, ні офіційним колам навколо президентського довкілля, або і Президент, і вони блокуються так, щоб цих фахівців не слухали і не почули, - їх завбачливо нейтралізують, м'яко кажучи, дезінформацією про них, а це не може негативно не впливати на кадрову політику в державі.
Саме у кадровій галузі в селах, містах, районах і областях..., у кабміні, міністерствах, у секретаріаті Президента та в інших структурах - чи не найбільше негараздів, які не просто впливають, а часом і повністю визначають зміни, трансформацію і розвиток в економічній сфері, в духовній та ідейній галузях і в царині моралі. Відставки та корекції у кадровій сфері, " нові " призначення, на превеликий жаль, поки що мають косметичний, поверхневий і для справи непринциповий характер (і в соціальному, і в національному відношенні). Під час передачі гетьманської булави новообраному Гетьману - Народному Президентові було мовлено про необхідність започаткувати в суспільстві очищення та самоочищення, але це не зреалізовано, і процес його оздоровлення не йде. У надії, що процес очищення піде, мовилося: " Хто не доочиститься, того хай широкий загал український, козацький принциповий рух доочистить" [6, 4]. Певна річ, має чиститись і самоочищуватись щиро і широкий загал, і козаки, нарощуючи активність і працюючи не напівправдою, а Правдою. Не аналізуючи всього комплексу мотивів заяви Олександра Зінченка про відставку та поданої ним інформації, переконані (і вибіркові дослідження цю переконаність підтверджують), що, заради правди, до його слів слід би було поставитись довірливіше, уважніше і, задля користі справи і справедливості, - прискіпливіше.
Тема, в яку увійшов наш хід міркувань, настільки складна й відповідальна, що постійно відчувається тиск власного внутрішнього застереження: не підлити б масла у вогонь. З приводу правди і напівправди та духовної, морально-психологічної установки переводити, трансформувати і перетворювати негативи у позитив маємо теж пам'ятати і враховувати, що немає істини абстрактної, істина завжди конкретна (та про конкретність істини - у наступних розділах).
У поясненнях і виправданнях кадрових негативів необхідністю компромісів очевидним є те, що лише до певної міри кількість і глибина компромісів залишає їх компромісами, а вихід за міру єдності кількості та якості перетворює компроміси у нову якість, діаметрально протилежну, і, по суті, - тривіальну зраду.
Злодії, крадії особистого майна громадян, розкрадачі колективного і державного майна, шахраї, хабарники, вимагачі, грабіжники, розбійники, бандити, вбивці - всі ці злочинці мають і повинні сидіти у виправних закладах установ виконання покарань, відповідно до норм чинного законодавства. Добровільне зізнання і щире розкаяння можуть вести не лише до пом'якшення покарання і врахування при винесенні вироків, а й, за певних соціальних умов, до прощення й помилування.
Але є ще й спеціальні та особливі процедури соціального очищення і самоочищення.
На соціально виважений специфічний, ретельно виписаний фахівцями " обряд " очищення шляхом люстрації як соціального лікування і охорони від можливих майбутніх соціальних хвороб та соціальних бід, у які останнім часом постійно потрапляє Україна, " нова " влада знову не пішла. А цього вимагає наша історія, надто і особливо - сьогодення, реальна ситуація, яка склалася в Україні. Люстрації, ідейно-духовного морального очищення слід не боятися, не уникати, а прагнути до них як до дуже ефективного і результативного оздоровлення і самооздоровлення.
Генерал-осавул українського козацтва, цілитель Володимир Іванович Холошня - засновник центру українського козацького характерництва - проводить не зовсім такі, але все ж подібні медично-оздоровчі заходи, один із яких називається " Свіча " . У темній залі, перед багаточисельною аудиторією людей, які оздоровлюються, кожний зі свічкою у руках добровільно сповідається. Всі дуже хвилюються перед проведенням цієї процедури, але, задля звільнення та досягнення свободи, проходять через незвичайне напруження духовних, моральних сил, волі. І таки досягають звільнення, оздоровлення, легкості… І жодного разу ніхто навіть не заїкнувся про почуте - воно немовбито кане у небуття, забувається, але ж наскільки чистішими, добрішими та здоровішими, радіснішими,

 
 

Цікаве

Загрузка...