WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Філософсько-психологічний аналіз суспільних процесів та можливих біологічних змін під впливом комп'ютеризації, робототехніки - Реферат

Філософсько-психологічний аналіз суспільних процесів та можливих біологічних змін під впливом комп'ютеризації, робототехніки - Реферат

КУЛЬТУРА, що вбирає в себе творчу діяльність в агро-, мистецько-, утилітарно-технологічних процесах тощо. Військова ж справа, зокрема героїчний аспект, у своєму виявленні як елемент природно-штучного відбору, знищував створене та примушував творити нове, багаторазово повторюючись у часі і не повторюючись (лише певна подібність) у змісті… Тому говорити як про фатальне про те, що новітній етап (т.зв. комп'ютерний) ґенези людства, спричинивши виникнення нової культури, яка в майбутньому стане спроможною збудити "сплячі" гени мозку людини і здійснить вражаючу генетичну перебудову людини, не слід, бо це суцільний процес ґенези і етапи його є змістовними символами, які позначають вдосконалюючі часово-просторові еволюційні зміни. Даоська ідеологема через теомистецькі витворення образів як найвиразніший символ мислення, мислителя, розсудливості, мудрості втілювалася в постатях із можливо й дещо надмірно розвиненою лобовою частиною голови і ще з обов'язковими (виразними горизонтальними - не сітчастими чи штриховими) зморшками.
Тож орієнтальні психофілософські концепції цьому символу надавали найважливішого змісту як рівню інтелектуально-духового розвитку індивідуума, тим самим протиставляючи його "однаковості". А такі умовно часово-просторові еволюційні зміни-відтинки ("вузлики") людство визначає в загальній ґенезі усієї Планети, як, приміром, у пермський, кам'яновугільний, девонський, силурійський, ордовикський, кембрійський, протерозойський, архейський періоди, які мали десятки, а деякі й тисячі мільйонів років (хоча й існують теорії, які заперечують існування всього цього), і, поза сумнівом, вносили істотні зміни і в хімічний, а згодом біохімічний склад Планети, земних істот тощо. Проте всі зміни розчинені в часі, а тому й непомітні…
Науковці говорять: динозаври існували 135-130, а дехто вважає, що й 150 млн. років. А уявімо собі, що могло відбутися в ті 5 або 15 мільйонів років! Тож людство й відбуває свою еволюцію в біологічній трансформації розвитку мозку шляхом "включення" в активну дію нових ("приспаних", "законсервованих" тощо) генів, мозковоактивних крапок та (психоенергетичних) центрів. Тому, як хворобливе (саме його активно вивчав Зігмунд Фройд) викривлення дійсності я розглядаю ідеї західних філософів, які вважають для гомосапієнса провідними постулатами безупинне прагнення панування людини над Природою та панування людини над людиною. Цілком очевидним є з цього, людську генезу розглядати як низку послідовних війн, грабіжництво, нищення одних другими, по-марксистськи загостреність ринкової боротьби на підприємстві та торгівлі.
Отже, людство в такому садомазохістичному захваті довело до знищення себе як біологічного виду, і лише поява нового генотипу людини ("індиго"-людей, вірогідно) може створити цивілізацію гомоінтелігент. Проте з історії відомі вільні громадяни Великого Риму чи Паризької Комуни та "пролетарі" усього світу, які мали єднатися, або ж карбонарії чи західноєвропейські лицарі… З початку минулого сторіччя В.Вернадський, а за ним і П. Т. де Шарден віщували про майбутню сферу розуму - ноосферу. Наразі психологічна діяльність людини, значно ускладнюючись, поглиблюючись, вдосконалюючись завдяки "пробудженим" генам та новим активним центрам мозку сприяє тому, що людство масово не перетворюється у своєму вигляді виразно в позитивний бік, хоча, беззаперечно, слід визнати, що воно рухається у бік покращення - як зовні, так і духово. І якщо, на позирк певних філософів західної ідеології, технологізація суспільства сприяє з'явленню певної автономної оригінальної комунікаційної системи, що має з часом загалом зростати в загальносвітовому образі, незалежно від біолого-психоетнічних відмінностей, то я маю переконання, що цей процес буде унормований сучасною дидактикою, без цього вони ворогуватимуть, як у релігії, за "правдивість" та "первинність".
Щодо цього, ще І. М. Крамський, відомий російський художник, досить влучно висловився, що освіта - визначна справа! Знання - страшна сила… Якщо ви прагнете слугувати суспільству, ви маєте знати й розуміти його в усіх його виявах… Для справжнього митця необхідний колосальний розвиток, якщо він усвідомлює своє призначення - бути достойним свого покликання.
Звичайно, що наразі усі новітні процеси є нагальними, та не враховувати традицію, що є свідомим (а ще більше, підсвідомим) відображенням процесу візуального вираження, приміром, закодованих ще в дотрипільських чи трипільських психоетнічних особливостях певних геополітичних угрупувань. Певні європейські та арабські (точніше, католицькі та ісламістські) держави й давні імперії окремо одна від одної допомагали в середині минулого тисячоліття таємно становленню Московії, а згодом і Російської імперії. І давня традиція отримала від цих дій відображення в символіці: потураючи бажанням перебрати на себе "духовну Візантію", було створено Кремль у Москві з яскравими елементами "нового Риму". Дещо завуальовану ісламістську символіку було створено московською реформацією в Казані тощо. Більше того, згодом її відтворено навіть у "Північній Пальмірі" (Санкт-Петербурзі), що є найпівнічнішою межею візуального виявлення причетності до Ісламу.
На сьогодні, якщо від православ'я з осідком у Москві відійде Українська Православна Церква, то Россія, виявившись країною ісламістського гурту, опиниться найпівнічнішим регіоном сучасного ісламського світу з осідком у Санкт-Петербурзі. А це змінить багато геополітичних акцентів: зовсім по-новому виявить себе тісне співробітництво із Іраном в галузі ядерного "дослідження" та й нова політична доктрина з істотним наголосом на військово-стратегічному комплексі зазвучить значно виразніше, особливо, створивши свій офіційний військово-морський форпост в Сирії - Східному Середземномор'ї. Відповідно - стратегія Північнокавказького регіону в осучасненій застійній ідеологемі вирішиться змістовним порозумінням, а "китайська асиміляційна хвиля" в Сибіру отримає природний спротив: стосунки з азійською імперією - Китайською Народною Республікою - не загостряться, а перетворяться на партнерські, більш "братні", бо і Пакистан, і Афганістан та Індонезія є чільними чинниками неарабського походження ісламського міжнародного гурту народів. Отже, і символіка у своєму більш широкому, ніж комбінація букв "альфа" та "омега" [1], прочитанні через зміну міфологем як традицій.
Слід більш уважно ставитись до символів з минулого, не нехтуючи ними, проте і не витлумачувати їх нинішніми. Із сучасним символізмом як процесом заміни стереотиповості треба поводитись виважено й аналітично.
Література:
1. Словник символів культури України /За загальною редакцією В. П. Коцура, О. І. Потапенка, М. К. Дмитренка, В. В. Куйбіди. - 3-є вид. - К.: Міленіум, 2005. - 352 с.
2. Українська екологічна енциклопедія /За редакцією Романа Дяківа - К.: Міжнарод. економ. фундація, ПП "Інтелектбізнес", 2006. - 808 с.
3. Штейнина Е. Я. Энциклопедия символов. - М.: ООО "Изд-во АСТ"; Харьков: Торсинг, 2003. - 591 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...