WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Філософсько-психологічний аналіз суспільних процесів та можливих біологічних змін під впливом комп'ютеризації, робототехніки - Реферат

Філософсько-психологічний аналіз суспільних процесів та можливих біологічних змін під впливом комп'ютеризації, робототехніки - Реферат

проте,принаймні за останні 200-400 тис. років чи 10-20 тис. років, навіть за найближчі 6-10 літ дуже мало чого змінилося у способі життя людиноподібних мавп серед природного довкілля, а їхні популяції, зменшені чисельно й обмежені територіально до загрозливих рівнів, вже без допомоги людини вижити не зможуть - програють конкурсний природний відбір. Деякі групи мавп навчились мити фрукти перед їжею у воді, іще деяким процесам, приміром, одна особина відкриває банки з пивом, інша - палить, ще деякі малюють, декого навчили застосовувати при зносинах штучні статеві запобіжники тощо, але ж - і не більше! Ані кроку вперед. Тому слід вважати, що тести, поставлені вченими для піддослідних мавп, не адекватні поставленим цілям, хоча, слід визнати, що вони дуже цікаві і повчальні.
Для архетипу "землероб" (у своїх роботах я визначаю його як "людина - рослина") божественним втіленням було зерно. Не визначально, чи це однозернянка, пшоно, рис, сорго, кукурудза. Зерно було тією часточкою, яка несла в собі таїну Життя, яку було закладено в неї Вищою волею. Тому саме йому й служила унікальною для того часу дією - працею (в китайському світорозумінні - кон-фу) людина, а божественне попередження відбувалося в невербально-вербальному (підсвідомому) образі Великої Матері, яку й витворювали із глини у вигляді абстрактної Жінки із виразно відтвореною значною здатністю до народжування (більшість давньоукраїнських поселень розташовано там, де є глина), а мальовані символи засвідчували усілякі можливості з "обслуговування" цього ЗАРОДКА ЖИТТЯ. Влучно висловився український науковець Р. Фурдуй: "Найнадійніший спосіб зберегти найскладнішу технологію - перетворити її на ритуал".
Творення - божественна дія, ідеалістичний процес; творчість - процес, що винятково належить людству і, зокрема, є тим, що відрізняє його від будь-яких інших істот, бо вся діяльність людини є процесом осмисленого творення. Нині деякі західні філософи наголошують, що досить відчутне сучасне звільнення від продуктивної праці надає людині ширші можливості досягти цінностей, які "створюються в часовому процесі шляхом перетворення нинішнього стану в бажаний". На це зауважу, що саме цей процес "проектування майбутнього часу" загалом і є творчістю, завдяки якій людина як особистість і людство як суспільство еволюціонує мозком, що спричинювало й спричинюватиме в загальній ґенезі людства певні локальні біологічні трансформації, які, психічно утвердившись, поширюються на все людство, зокрема на те, що є лише нині відкритим навіть із великим запізненням, приміром, як у випадку із традиційними суспільствами Амазонії, басейну Конго, островів Тихого океану чи Вогняної землі.
Однозначно визначити, які процеси ґенези людства є цінніснішими, цебто вартіснішими, ми не можемо, аналогічно тому, як і які гени є корисніші? Та це й не потрібно робити, бо іноді твердять, що процес творення часових цінностей є вагомішим та досконалішим аніж, приміром, процес творення т.зв. матеріальних цінностей, а де ж тоді поставити найдавнішого троглодита, який відшукав природного фарбника, вмочив у нього долоню і приклав її до стіни своєї печери. Задля чого він здійснив цей акт символізму? Чи відшукав, чи навмисне створив менш яскраву, тьмянішу фарбу й обвів свого символа ("долоню з пальцями"), здійснивши сучасною мовою "об'ємність" зображення… Тож чи слід вважати цю дуже складну, як на печерні часи, дію процесом творення матеріальних цінностей, чи цей акт вважати шляхом перетворення його нинішнього стану в бажаний, певне, майбутній час? Кожен процес творення матеріальних цінностей є у попередніх поколінь творчим пошуком - моделюванням майбутнього часу, в якому живуть спадкоємці "проектанта часу".
Звертаючи погляд у минуле, замислюєшся, коли саме проектант часу із сумирного мрійника, з такого собі традиційного первинного суспільства тихих "шанувальників Природи", почав активно протиставляти свої дії природним, обґрунтовуючи це як природний процес творення в процесі часу, як прогрес мислетворення? Найновіші досягнення палеоантропології свідчать, що це розпочалося саме з моменту виразного розвитку лобової частини людської голови.
Реконструкції відомого совєтського вченого М.М. Герасимова свідчать, що відкрите чоло активно почало з'являтися на теренах сучасного Надчорномор'я, цебто нинішньої України, тому й символи кримських печер або Кам'яної Могили, чи меандрів - орнаменти (т.зв. Мезенської археологічної культури) - є не лише такими аби-собі артефактами, а це філософські нариси чи есе тогочасного проектування часу у виконанні людей з потужно розвиненою лобовою частиною голови, яка безпосередньо впливала на інтелект активною дією мозкових крапок, центрів та звивин, що були за нею. У першу чергу, це робило пальці жвавішими, чутливішими та більш рухливими, ніж, приміром, у західноєвропейського неандертальця (хоча і він спромігся до витворивання достатньо мистецьких речей, приміром, розписаних обручок); по-друге - значно розширювало можливості голосового апарату, що сприяло активній мовносвідомій комунікації; третє - приготування їжі, зокрема зовсім нової ідеології харчування: неабищо і неабияк. Стосовно останнього, зазначу, що в значно пізніші часи, т. зв. скіфи-скотарі й войовники, як свідчать записи, що дійшли до нас, готували вариво з м'яса в кишках чи в тваринних шлунках на розпеченому камінні, а високочолі скіфомовні землероби та ратаї - лише в глиняному посуді та ще й естетично оздобленому! Приготування їжі в посуді значно розширює асортимент страв, тим самим збагачуючи харчування й перетворюючи його з напихання шлунка у творчий процес, який має елементи оздоровлення, лікування й мудрості із красою разом. Існування ж у скитів (скіфів)-кочовиків мідних казанів, як і у кельтів, має під собою більш виразну духовно-містичну основу, ніж харчову.
Нині ми спостерігаємо дещо аналогічну ситуацію: з'явлення інформаційно-комп'ютерних технологій спричинило докорінно відмінні від минулих засоби комунікації, збагативши їх технологічно й поширивши їх на всі сфери існування людини. Робототехніка, як моделювання майбутнього часу, ледве не докорінно змінює поведінкову ідеологію суспільства. Й.Масуда, один із сучасних західних філософів, переконаний, що комп'ютери п'ятого покоління, які здатні робити певні дедуктивні умовиводи, слід вважати системою для класифікації висновків, переводу їх у проблемно-розв'язальні та цілеорієнтовані висновки, а подальший їхній розвиток - з'явлення комп'ютерів шостого покоління - біокомп'ютерів.
Мікроелектроніка - тиха еволюційно, без шумових ефектів (т. зв. революцій) - подія на кшталт "неолітичного струсу", а особливо оптичні й цифрові комунікаційні системи та системи електронного обміну з накопиченими базами даних. Яку ж вагу в сучасному суспільстві має рівень інформаційності супутникового зв'язку? Нинішня ситуація складається таким чином, що всі досягнення виробництва та споживання т.зв. матеріальних благ поступово стають безпосередньо присутніми в утворенні мережі особистісної інформаційності, іми

 
 

Цікаве

Загрузка...