WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українці мають керуватися лише загальноукраїнським часом - Реферат

Українці мають керуватися лише загальноукраїнським часом - Реферат

надалі не гірше продовжили інші… Мене здивував один "публіцист", який з єтакім заліхватським пафосом кидає: "Неможливо уявити, щоб в Україні символом нації став італієць". Можливо, автор натякає на Растреллі в Петербурзі? Так п. Вікентій Беретті постать не менш значуща для нас, проте врахуймо, що Київ - не Санкт-Петербург на злеті імперської столиці, та й бароко в його українському варіанті -більш характерне нашій духовності. Чи ж бо Діонісій Міклер, який за своє життя створив більше унікальних витворів садово-паркового мистецтва на Україні, ніж хто інший у більшості "розвинених" країн, у Європі загалом. А якщо про інших "пророків", то хіба постать великого Петра Могили - малий символ?! А Архип Куїнджі в живопису, а Драгоманов, Русова, Хвойко, Кримський…
Хочу звернути увагу на обставину, яка "ховається" між федералізацією, унітарністю та моводержавністю. Приміром, Німеччина має 16 федеральних земель єдиномовних, тож і спільноту вони мають -"німці", а от Бельгія не має спільноти "бельгійці" (хіба що для іноземців у зовнішньополітичному вжитку), проте має аж три державні нації: валлони (франкомовні), фламандці (голландомовні) й німецькомовні. З 1970 р. по 1993 р. у Бельгії відбулися 4 ґрунтовні перегляди конституції країни. Цей прецедент створила федеративна держава зі складним адміністративним устроєм. Складним, бо спрямований він на уникнення щонайменших мовно-національних непорозумінь, виникнення яких відразу може спричинити гальмування економічного розвитку держави. Врахуймо, що Бельгія має 30,5 кв.км і населення 10 млн., а Україна - 603,7 кв.км з населенням близько 47 млн. У Бельгії для політичного гумору користуються такою оповідкою: одноманітність плоского рельєфу терена держави достатньо компенсується розмаїттям національного "ландшафту". За цією логікою, Україна має найцікавіший європейський природний та найрізноманітніший соціоприродний (квазіприродний) ландшафти, а тому витворювати штучним шляхом мовну строкатість та "бавитись" нині федеративністю є політичною недолугістю.
У Природі існує ще достатньо багато аспектів генези, які названі людством законами, і хоча вони допоки ще не пізнані - це не свідчить, що аспектів генези не існує. Зокрема, таких факторів, як ефект Кирліані або "пам'ять поля", себто збереження у повітряному просторі довкілля візуального образу людей та речей, рослин тощо. Не слід зазначеного поєднувати з оптичним міражем, це, на думку фізиків, виникає через різницю в насиченості різних шарів повітря (щось на кшталт викривлених дзеркал чи лінз). Ефект, зокрема, дозволяє спостерігати події чи факти, які відбуваються чи існують на далеких відстанях від місця міражу. Найвідомішим міражним видінням є великі природні (зрідка штучні) водойми в пустелі. Нині свідченням очевидності факту "пам'яті поля" є фіксована присутність предмета на знімках, здійснених в ультрафіолетовому діапазоні. Той ефект, який я називаю "пам'ять про ландшафт", є збігом реального ландшафту з візуальним образом, зокрема, традицією! Терени високої стабільності утримання "психообразу" (психоенергетичної стабільності, візуальної та геопсихічної пасіонарності) існують у Світі нарівні із теренами низьких рівнів цих показників, характеристик, типів тощо. Приміром, про весь Великий Терен (Подунав'я, Балкани, Карпати, Українське Межиріччя, Крим, Поазов'я й Малу Азію), який потрібно розглядати як спільну антропоформуючу структуру, як терен-носій високої стабільності, складно говорити, бо це питання ніколи, навіть гіпотетично, не розглядалося. [2, 6]. Про фрагмент українського терену, а саме про Волинь, насмілюся зауважити, що він, певне, несе на собі таку стабільність. Зауваги про якусь особливість цих місць знаємо з подорожніх записів середньовічних арабських мандрівників та й деяких натяків пізніших слов'яномовних літописців, з певних легенд, переказів. Є і роботи антропологів, які свідчать про певну стабільність тілобудови, певно, що й рис характеру людності (психотиповості) регіону. От Греція не є тереном високої стабільності стосовно Геллади, бо ще за часів міграції до неї зі Східного Середземномор'я вона набула досить високої антроповаріабельності. Мені здається, що, приміром, територія о. Таїті мала (чи має) достатньо високу та стабільну геопсихіку й "пам'ять поля", про це свідчить майже незмінна психотиповість місцевого населення, яке утримується попри постійні малі хвилі мігрантів, що довготривалий час заселяють територію маленького острова. Якщо ж уважно спостерігати за виявленням псевдоміражів чи аномальних феноменів, то можна помітити їхню більшу сконцентрованість у межах сучасних чи минулих найбільш виразних психополітичних структур, чи протоцивілізаційних центрів, яким, наприклад, є центр Азов-Кубань-Крим.
Так, Північна Індія у своїй міфології фіксує факти різноманітних очевидних людських перевтілень у тварин, переважно, в сакральних істот. Відомо, що культ богів людино-тварин на рівні з культом мертвих як державну ідеологію утвердив Давній Єгипет. Хоча прозаїчно ці образи людино-тварино-богів є носіями певних психотипових особливостей. Домінування культу богочоловіка існує у свідомості багатьох східносередземноморських суспільств. Надалі - культ героя-чоловіка, естетичне милування оголеним тілом чоловіка, його естетична ідеалізація і повна другорядність жінки (достатня відраза до її тіла), виключення - гетери. Інтелект - вільність чоловічого мислення - Егеїда - перенесено на божественні стосунки, в сонмі яких ще достатньо істотними є культи, ідеологеми й світобачення інших епох, не менш виразних, ніж фіксовано-історичні, хоча і значно віддаленіші, аніж примітивне мовне доіндоєвропейське світоосмислення. Те, що називають "матріархатом", у вигляді ребусів-ієрогліфів, психоідеологічно-ізотеричних натяків у мовно-розпливчастій формі присутнє в існуючих зафіксованих міфологемах - виразних витворах домінування суспільного світоіснування архетипу "богочоловіка" з виразною більшістю або повним превалюванням ідеології архетипу "людина-тварина". Реалістичних свідчень "матріархату" не існує, вони системно і тотально винищені протилежною психосвідомістю існування на Планеті. Стосунки в деяких традиційних, недорозвинених, доетнічних, непрогресуючих племено-зграє-суспільствах не можуть ні про що свідчити. Глибоким аналітикам у співпраці із зоопсихологами варто спільно розглянути стосунки "зграї" гієн, щоб умовно скласти ідеологію поведінки психоструктури з біологожіночим.
Трипілля не було "твердим матріархатом", воно ще утримувало як культ згадку про нього, втілену в артефактах-статуетках (Великої Матері-рожениці чи Діви, або антагоніста - чоловічої

 
 

Цікаве

Загрузка...