WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українські громади в Іспанії (соціальні здобутки четвертої хвилі еміграції) - Реферат

Українські громади в Іспанії (соціальні здобутки четвертої хвилі еміграції) - Реферат

Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Одеська, Сумська, Луганська, Автономна Республіка Крим) - 30%
6) за національним складом:
українці - 75%; росіяни - 15%; вірмени - 3%; татари - 2%; євреї - 1%, інші - 4% [5].
Українців, котрі працюють в Іспанії, можна умовно поділити на кілька груп:
1. Ті, хто приїхав сюди виключно на заробітки, з бажанням покращити економічне становище своєї сім'ї, попрацювавши кілька років, їдуть назад в Україну, де на зароблені гроші намагаються почати власну справу і вже не повертаються до Іспанії. Саме вони творять основу громад, які за останні роки масово виникають в усіх регіонах Іспанії і кількість яких постійно зростає.
2. Українці більш молодого віку, котрі,тривалий час попрацювавши в Іспанії, пов'язують своє майбутнє з цією країною. Вони намагаються "витягнути" до Іспанії членів своєї родини (чоловіка або дружину, дітей). Але, попри стабільні заробітки, більшість із них залишається соціально та юридично незахищеними, що в ментальному зрізі більше зберігає їх етнічну свідомість. Ці люди, хоча й роблять основний акцент на власному збагаченні, все ж намагаються жити в "українському контексті", не ізолюючись від усього українського.
3. Українці, котрі, живучи в Іспанії, створили сім'ю з іспанцями. У цій групі можна розрізнити дві підгрупи:
а) та, яка асимілюється;
б) та, яка "українізує" іспанців [2].
Українська еміграція в Іспанії - це не лише розсіяні в іноетнічному просторі індивіди, які щосили намагаються інтегруватися в абсолютно нове для них середовище, а, передусім, громадські об'єднання різних спрямувань - релігійні, освітні, соціальні. На них покладена висока місія - згуртувати українців і зберегти їх самосвідомість, мову, культуру як найважливіші фактори, що не дозволять українській громаді асимілюватися. Одна з них - Федерація українських асоціацій в Іспанії - ФУАІ, очолювана президентом М.Петруняком. Вона була зареєстрована у відділі громадських організацій Міністерства внутрішніх справ Іспанії 23 травня 2003 р. Її створення є вирішальним етапом у консолідації локальних громад [4]. На даний час до ФУАІ входить сім асоціацій:
1. Асоціація "Україна" (м. Валенсія, керівник Петруняк Михайло Андрійович);
2. Асоціація "Співвітчизники" (м. Овіедо, керівник Плотніков Вадим Миколайович);
3. Асоціація українських робітників та професіоналів в Іспанії "Україна" (м. Уельва, президент Чернецький Микола Зиновійович);
4. Асоціація "Союз іммігрантів" (м. Вільяробледо, президент Борсук Василь Іванович);
5."Асоціація українців "Співвітчизники" (м. Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріа, керівник Ротар Петро);
6. Асоціація "Іспано-український альянс" (м. Фігерес, президент Олена Альварес-Мізенцева);
7."Асоціація українців у провінції Аліканте "Славутич" (м. Аліканте, президент Добровольська Антоніна).
У Федерацію мають намір вступити ще дві асоціації - з міст Мурсія та Кастельйон. Основна її мета - об`єднати всі регіональні асоціації українців для координації їх діяльності. Федерація має виступати виразником усіх проблем української діаспори перед урядами України та Іспанії, а також перед світовими організаціями. Вона має власний статут, який регламентує її діяльність.
ФУАІ належить до громадських культурних організацій. Свідченням тому є безліч культурних об'єднань - ансамблів, творчих колективів, створених на її базі. Їхніми зусиллями проводиться чимало культурних заходів не лише для української діаспори, але й для усієї поліетнічної Іспанії. Серед найперспективніших - музичний гурт під керівництвом В.Мельника "Червона калина", який бере участь у всіх заходах Федерації, виступаючи в Мадриді, Барселоні, Валенсії, Реал-Монтрої. Крім того, низка музичних колективів, створених при ФУАІ, входить до іспанських хорових об'єднань та філармоній. У складі ФУАІ є багато українських художників та інших митців, які презентують свої роботи на іспанських та світових виставках. Фундація переймається також освітнім питанням, створюючи недільні школи, садочки, спеціалізовані гуртки для дітей, де діти-українці мають змогу вивчити свою рідну мову, історію та релігію.
Твердження дослідників діаспори про те, що саме етнічні об'єднання творять діаспору, повністю реалізується на прикладі українців в Іспанії. Емігрант, приїжджаючи до іншої країни, відразу намагається відшукати земляків, які допоможуть матеріально чи знайдуть місце роботи. Але причина пошуків знайомих криється не лише в матеріальних проблемах. Люди шукають, передусім, спорідненості, відчуття рідної землі, мови, культури.
Постійне бажання спілкуватися з представниками рідної землі спрямовує українців Іспанії до утворення нових організацій. Нещодавно в місті Валенсія відкрилося ще одне громадське об'єднання культурного спрямування - перший в Іспанії Український культурний центр. Для діаспори такі заходи є справжнім святом, адже народження нового центру - це можливість репрезентувати себе в світі, увійти в іспанську етнічну спільноту на рівних правах, брати участь не тільки в популяризації рідної культури, а й зробити так, щоб вона стала вагомим внеском в культуру іспанців. Урочисте засідання з цієї нагоди та у зв'язку зі святкуванням Дня незалежності України відбулося в актовій залі всім вже добре відомого Colegio San-Jose, де постійно проводяться всі масові дійства, які організовує Федерація українських організацій Іспанії. Новостворену організацію вітали: Президент Федерації М.Петруняк та отець Василій (Бойко), парох Української греко-католицької церкви в м. Валенсія.
Плани ФУАІ для покращення умов життя українців в Іспанії є далекосяжними і широкомасштабними. Саме з ініціативи Федерації в даний час розглядається питання про можливість відкриття нового консульства України в Малазі, щоб полегшити життя іммігрантів, які живуть і працюють в південно-західному регіоні Іспанії, а також створення спільного Іспано-українського інтеграційного центру (CIEspu), головна мета якого - допомагати українським іммігрантам адаптуватися в Іспанії, інтегруватися в іспанське суспільство.
До Федерації, крім вищеназваних організацій, входять українські товариства, які утворилися в різних регіонах Іспанії: асоціація "Співвітчизники" (центр її нещодавно переїхав з

 
 

Цікаве

Загрузка...