WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Перша світова війна або "Сила слабких" - Реферат

Перша світова війна або "Сила слабких" - Реферат

"слабких" і бідних держав та націй викличуть адекватну і неадекватну реакцію з боку "сильних" держав у вигляді вже не точкових, а широкомасштабних "килимових" воєн проти світового тероризму. Перша світова війна вмикатиме свою другу, так звану мирну складову, тобто масові міграції населення. Відомо, що природне зростання населення якраз найбільше в найслабкіших і найбідніших державах світу. У XXIст. тероризм якраз і стане реальним механізмом нового переселення народів. Воно ж у свою чергу стане технологією мирного завоювання євроатлантичної цивілізаціїісламською, індуїстською, китайською, латиноамериканською і африканською цивілізаціями.
Таким чином, другою складовою частиною Першої світової війни стане "мирний" міграційний наступ населення "слабких" країн і націй. Для цього глобалізація якраз і створює всепланетну комунікаційну мережу, яка продовжує диверсифікуватися надзвичайно швидкими темпами.
У XXIст. сотні мільйонів громадян "слабких" держав і народів будуть спеціально за допомогою індивідуального, групового і державного тероризму витіснятися з власної національної території в бік Європи І..США. Психологічно вони вже до цього готові, їм потрібен лише певний поштовх, могутній імпульс Першої світової війни. Ці люди не будуть озброєні, їх ні за що буде, та й ніяк, знищувати чи депортувати. Крім того, світовому переселенню народів будуть сприяти також притаманні XXIст. екологічні і соціально-економічні проблеми, глобальне потепління клімату і, звичайно ж, локальні війни "сильних" проти "слабких" та терористичні війни "слабких" проти "сильних".
Яке ж місце, роль і місія в цьому процесі і цій війні належить Україні? Що їй належить тут об'єктивно, а що нав'язане суб'єктивно? Ці запитання і правильна відповідь на них дуже важливі і життєво необхідні для нас. Усвідомлення свого "я" в геостратегічних процесах є розумінням не лише того, що і як необхідно робити і з ким дружити, а кого остерігатися. Цей акт і процес фактично є нашим правильним чи помилковим вибором союзників у цьому глобальному протистоянні у Першій світовій війні, а, отже, і геостратегічної перемоги чи поразки у XXIст.
Для мене очевидно, що хочемо ми цього, чи ні, в основному не хочемо, але в нас просто іншого вибору немає, Україна на початку нашого століття приречена і вимушена стати союзником США. Інакше у нас просто відсутні шанси на виживання у геополітичній ситуації Першої світової війни на початковій стадії її ведення. Чисто тактично США будуть використовувати дуже незначний у часі період власного світового гегемонізму задля його продовження, а потім і для власного виживання. Основні нафтові родовища світу прямо чи опосередковано в першій половині XXIст. потраплять під контроль США. Ціна на нафту різко знизиться, що лише на руку Америці, Ізраїлю, Японії, Україні, Китаю, Індії, Бразилії, європейським країнам. Ці держави, особливо США, почнуть швидко розвиватися. Росія, ВНП якої нині складає лише 5 % від відповідного показника Америки, внаслідок зниження цін на енергоносії буде остаточно спочатку економічно, а потім і політичне знищена. В неї вже не буде грошей (понад 15 млрд. дол. щорічно) на ведення війни на Північному Кавказі й утримання у своїй сфері нафтових продуцентів у Закавказзі і Центральній Азії. Почнеться розподіл Росії, який ще в 40-ві роки XX ст. геніально передбачив наш провідний геополітик Юрій Липа.
Очевидно, що у світлі небаченого геостратегічного піднесення Китаю, США не вдастся захопити все і взяти під власний контроль усю нашу планету. Тому вони так і поспішають. Що країна нині захопить, те і буде її. Через 10 - 20 років США доведеться ділитися уже не лише з Китаєм, але й з ЄС, Японією, Індією, Бразилією, а можливо, і з деякими іншими державами. Країни Центральної Азії, Закавказзя, багатий на нафту Північний Кавказ та країни Південно-Західної Азії перейдуть під прямий чи опосередкований контроль США. Китаю, як відкупне, дістанеться Сибір і Далекий Схід Росії, Японія одержить Камчатку, Сахалін і Курильські острови.
Перша світова війна у вигляді перманентного перерозподілу світу у XXIст. врешті-решт вирішить і долю України. Америка вимушена буде віддати нашу державу з її величезними запасами нафти і газу на шельфі Чорного моря до Європейського Союзу. Це щоб підкупити європейців, не ускладнювати геополітичну ситуацію у світі і не перетворювати ЄС на вимушеного активного гравця на геостратегічній шахівниці. Отримавши такі енергетичні ресурси, Європа не буде шукати собі союзників деінде і залишиться у сфері впливу США.
Україна в наші дні, як і США, Японія, ЄС, Китай тощо належить до країн-експортерів нафти. Тому наші інтереси, при всьому несприйнятті війни, виявилися об'єктивно протилежними інтересам Іраку, Росії, Саудівської Аравії чи іншими країна-імпортерів нафти. Щоб там не говорили, але нам вигідно, щоб США, захопивши Ірак, знизили світові ціни на нафту. Це дасть нашій економіці потужний імпульс розвитку. Росії й іншим нафтовидобувним країнам вигідним є підвищення цін на нафту, а отже, наші інтереси з цією країною незалежно від чиєїсь там волі є протилежними.
Цю геополітичну ситуацію серед нинішніх українських політиків схоже розуміє лише один В. Ющенко. Тому він і здійснює геостратегічно правильну, адекватну як нинішньому, так особливо майбутньому політику. Нинішня ж "наша" влада всупереч очевидній для будь-якого професійного геополітика світовій тенденції з маніакальною впертістю ставить на геостратегічно приречену Росію. Перефразовуючи Тараса Шевченка, русофілам можна сказати: Росія впала і вас задавила.
У свій час відомий геополітик-практик Анатолій Лупиніс свій, напевно найвідоміший вірш з глибоким геостратегічним змістом закінчив наступними словами: "життя триває, точиться війна". Не знаю, чи мав він на увазі Першу світову війну, але вона вже дійсно точиться. Геополітичний час у нас на очах неймовірно прискорює свій рух. Скоро ми з вами станемо свідками тектонічних змін світобудови. Ми ще не усвідомили цього, але вони вже відбуваються на наших очах. Україні ж доля в черговий раз виділила роль регіональної геостратегічної шахівниці, по якій невблаганний і нездоланний Вершитель соває шахові фігури за власним планом гри. Хто цей план зрозуміє й адекватно відреагує, буде "на коні". Ті ж, які протиставлятимуть себе промислу божому, будуть зметені з цієї шахівниці і назавжди зійдуть з політичної арени. Хіба що доля дасть їм час підняти на прощання келих "на коня".

 
 

Цікаве

Загрузка...