WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Перша світова війна або "Сила слабких" - Реферат

Перша світова війна або "Сила слабких" - Реферат


Реферат на тему:
Перша світова війна або "Сила слабких"
Об'єктивна перманентна трансформація простору в часі, або, образно кажучи, географії в історії, аж ніяк не терпить подібного вакууму. Іншими словами, що має за законами геополітики відбутися, те трапиться обов'язково. Незалежно від нашого бажання чи небажання і незалежно від волі "сильних світу цього". Знавець геополітичних законів може помилитися лише в часі настання тієї чи іншої події, але не в тому, буде вона чи ні. Так, будь-хто може "геніально" передбачити в Україні, що після осені в нас настане зима, але донині не існує людини, яка б до дня чи години могла б вирахувати за декілька місяців наперед, коли почнуться морози і піде сніг. Однак для прийняття застережних заходів стосовно холодів для розумної людини достатньо знати загальну природну закономірність. Теплі черевики і пальто необхідно купувати заздалегідь, а не тоді, коли настануть морози. Бо ж застудитися, захворіти, отримати ускладнення, а то і померти можна і від одноразового переохолодження організму.
Так і в геополітиці, і особливо в геостратегії. Знання їх закономірностей дає змогу державним діячам бути заздалегідь готовими до будь-яких, здавалося б, навіть раптових змін, якщо вони є глибоко закономірними, а не викликаними стохастичними чинниками. Наприклад, настання зими і похолодання є в Україні закономірним явищем, а ось чи впадете ви під час ожеледиці і зламаєте собі ногу наперед нікому не відомо. Це явище випадкове, яке може бути, але, слава Богу, більшість людей такі події оминають.
У геополітиці, історії і географії донині панує безліч міфів і стереотипів, які ніби спеціально існують для приховання і завуалювання сутності речей. Так, зі школи цивілізована й освічена частина людства назавжди засвоює міф про Першу і Другу світові війни, які насправді такими не були, їх можна назвати хіба що Великими війнами, але аж ніяк не світовими. Таким чином, глобалізація світу на початку XX ст. почалася Першою великомасштабною війною. Каталізатором процесу глобалізації людської цивілізації стала Друга великомасштабна війна. Вона ще більше об'єднала світ в одну систему, у той же час розбивши його на два міжконтинентальних геополітичних блоки. Наприкінці XX ст. відбулася "пропущена" (ще один міф сучасності). Третя великомасштабна війна. Вона закономірно була розтягнута в часі і розмита в просторі, але не в потужності зусиль воюючих сторін і не в зниженому глобалізуючому впливові на світове співтовариство.
Таким чином, світова війна до завершення глобалізації світу і перемоги геополітичної течії мондіалізму в принципі не була можливою. Щоб вона відбулася, необхідно попередньо повністю глобалізувати світ і створити єдиний світовий управлінський, економічний, інформаційний, комунікаційний, фінансовий тощо простір, який і послужить реальним підґрунтям для ведення Першої дійсно світової війни. А для цього треба людству витворити спочатку об'єднуючий, інтеграційний центр у вигляді величезного монстра супердержави, порівняно з якою нинішні США здаватимуться карликом. Можливо, впродовж XXIст. таким надгігантом і стане Китай, який володіє найбільшим геостратегічним потенціалом на нашій планеті.
Тридцятип'ятдесятирічний цикл великомасштабних воєн повинен зберегтися і в XXIст. Основні напрями глобалізації світу в цей період, які я міг би сформулювати як зовнішню інтеграцію простору на фоні внутрішньої диференціації території, неминуче покладуть початок виникненню Першої світової війни у вигляді терористичних актів і надлокальних і навіть точкових воєн. При цьому вперше почнуть використовуватися глобальні мережі для впровадження комп'ютерних вірусів нового покоління, здатних викликати світовий хаос, біологічні віруси, які будуть переноситися світовими комунікаційними засобами, одночасним закладанням у різних "больових" точках і "нервових" вузлах глобалізму ядерних зарядів тощо.
Суто психологічно, а цей аспект у виникненні будь-якого великомасштабного конфлікту має велике значення, Перша світова війна, тобто її прелюд, розпочався нападом США на Ірак. Психологічний, моральний аспект у здійсненні будь-яких заходів для людини і людства в цілому має дуже велике значення. У виникненні Першої світової війни його значення ще більше зростає. Оскільки нападом США і їх союзників на Ірак реально була зруйнована вся схема післявоєнної світобудови, психологічно відкриваються шлюзи поки що не усвідомлених людством доволі швидких геополітичних змін. Вони і будуть проходити у формі Першої світової війни. При цьому агресивна активність, яка донині пов'язувалася з великими економічно і військове могутніми державами, поступово буде переходити в усьому, крім психологічної і моральної переваги, до слабких держав і націй. У XXIвіці перед вестиме не матеріальна економічна і воєнна могутність, а духовно-цивілізаційна потуга певних націй і релігійних спільнот, яку я б назвав "силою слабких". У цьому відношенні іракська війна послужить каталізатором таких процесів у світовому співтоваристві, на які зовсім не розраховували і які не змогли передбачити її організатори.
Лише загальна світова інтеграція і встановлення вселенської залежності, яку всіляко розбудовують ідеологи громадянського суспільства, несе в собі ще не бачені і неусвідомлені загрози для людства у вигляді Першої світової війни. Якраз тероризм слабких, упосліджених, скривджених, принижених і окрадених, його поширення глобальними комунікаційними мережами у найрізноманітніших формах та проявах і стане в XXI ст. реальною Першою світовою війною. Постійно наростатиме загальносвітовий хаос точкових зіткнень і шантажу, з якого поступово визріє черговий новий "порядок". Непотрібними стануть величезні армії, архаїчні негнучкі військові структури. Організації з десяти чоловік, добре фінансованих, з комплексною підготовкою і всебічним найсучаснішим технологічним вишколом, озброєних ідеологічно і забезпечених суперсучасним обладнанням будуть реально вести Першу світову війну шляхом точкового закладання зброї масового знищення, захоплення атомних станцій, ГЕС тощо. Шантажуючи найпотужніші держави, міжнародні організації і світове співтовариство в цілому, вони реально будуть впливати на глобальні процеси.
Новітні технології, комп'ютерні віруси, надточна і надкомпактна зброя тощо ніби спеціально розробляються для ведення Першої світової війни у вигляді терористичних точкових атак на світове співтовариство. Оскільки такі дії переважно

 
 

Цікаве

Загрузка...