WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

матеріалів. Оточення, в якому розвивається учень, є кооперативне, безпечне, спонукає уповноваження учнів. Нова парадигма також зумовлює використання нових технологій активізації навчальної діяльності учнів, активізація виростання інтерактивного навчання. У 5 головних стратегіях навчання існує більше 50-ти окремих і різних методик. Вчитель може використати у навчальному процесі будь-яку. Такі складові нової парадигми освіти покладено в основу всіх посібників, що є важливим внеском саскачеванських освітян.
2. Процес прийняття рішення
У провінції Саскачеван одним з принципів філософії освіти є підготовка дітей до життя у суспільстві. Виходячи з того, що прийняття рішення є частиною щоденного життя кожного учня, кожної людини, у саскачеванських школах використовується алгоритм прийняття рішення, що срямовує навчання і оцінювання учнів від 1-12 класу. Цей підхід був використаний у розробці навчально-методичних матеріалів для вчителів, директорів та методистів.
3. Управління освітою
Нова парадигма в освіті також вимагає децентралізованої форми управління, більшої незалежності на рівні школи, професійно-колегіальних замість ієрархічних структур, створення позитивної атмосфери в школі, співробітництва вчителів, залучення батьків до співпраці. Щоб задовольнити таким потребам, саскачеванська система освіти надає великого значення підвищенню ефективності шкіл та шкільного керівництва. У проекті створено посібники для адміністраторів шкіл, що є новими в освітньому просторі України. В окремих розділах подається інформація про програму валеологічного навчання, організацію такого навчання в школі та програмне й методичне забезпечення. Значний обсяг мають розділи, спрямовані на досягнення керівниками найвищого рівня компетентності щодо проблем розбудови ефективної школи, залучення батьків і громади до активної співпраці.
4. Залучення до співпраці батьків
Система освіти Саскачевану заснована на переконанні, що батьки та громада відіграють важливу роль у процесі навчання й виховання дітей, що партнерство батьків, освітян і громади - ключ до успіху в освіті. Розуміючи необхідність дати батькам базові знання про валеологію, ознайомити із змістом і темами експериментальної програми, залучити до активної співпраці зі школою, були розроблені три посібники для батьків (також вперше в Україні). За сприяння ЮНІСЕФУ в Україні їх було надруковано 34 тисячі.
5. Оцінювання навчальних матеріалів
Результати ефективності впровадження програми оцінювались упродовж реалізації проекту рецензентами, учасниками семінарів, науково-методичною комісією Міністерства освіти України, спеціальними групами експертів (УІСД, УНДІОЗДП, університету Саскачевану), групою канадських і українських фахівців, незалежним канадським експертом. Що було інноваційне - це використання процесу формуючого оцінювання, що запропоноване Міністерством освіти та університетом Саскачевану, який використовував УНДІОЗДП. Цей процес внутрішнього оцінювання за участю організації-виконавця дозволив корегувати навчальні матеріали та методи їх викладання під час одержання результатів оцінювання.
6. Навчально-методичні семінари
Колектив авторів у проекті розробив методику організації та проведення навчально-методичних семінарів для різних цільових груп - учителів, адміністраторів шкіл та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти. Особливо інноваційними були два моменти. Перший: у семінарах для керівників освітою, директорів шкіл у додатку до необхідної інформації про експериментальну програму та навчально-методичний комплекс, спеціалісти із Саскачеванського університету проводили додаткові тренінги щодо основних характеристик й методів діяльності ефективної школи, стратегії, способів залучення батьків до активної співпраці зі школою. Другий момент стосується семінарів для батьків. В експерименті брало участь близько 8000 учнів 1-11 класів, і проект не мав змоги провести семінари для всіх батьків. Натомість були створені шкільні команди пілотних шкіл у складі заступника директора, класного керівника, учителя валеології, шкільного психолога і представника батьківського комітету. З ними були проведені семінари, на яких було розроблено модель організації і впровадження семінарів для батьків у своїх школах. Згодом ці команди провели семінари у своїх школах і батьки отримали батьківські посібники відповідно до віку своїх дітей.
Впровадження програми/навчальних матеріалів у пілотних школах м.Києва
Впровадження експериментальної навчальної програми у пілотних школах було структуровано таким чином:
1. Навчальні тренінги для вчителів, керівників, шкільних команд.
2. Впровадження програми і матеріалів, розрахованих на 17 навчальних годин на кожний клас.
3. Оцінювання досягнень учнів за час навчання.
Всього проведено 10 семінарів, в тому числі 5 семінарів - для вчителів-валеологів, один - для директорів та інспекторів шкіл 18 районних відділів освіти м. Києва, один - для директорів опорних шкіл 25 областей України, один - для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти й два - для шкільних команд. (Див. Додаток 3 - Список навчально-методичних семінарів для цільових груп).
Міністерства освіти обох наших країн були задоволені успіхами реалізації освітньої складової проекту МЗЗ. Це було підставою для рішення Міністерства освіти і науки (МОН) України про впровадження у 1-9 класах нового предмета - "Основи здоров'я" - до навчального плану загальноосвітньої школи з 12-річним терміном навчання. Ми особливо раді, що колегія МОН України рекомендувала до використання програму "Основи здоров'я" для 1 класу 12-річної системи навчання, яка була розроблена на основі нашого досвіду роботи ( Початкова школа, 2001, №7. - С.21-25).
Детальний звіт освітньої діяльності проекту під назвою "Діти - наше майбутнє" був підготовлений Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти Саскачевану.
Майбутнє
У 2002 р. затверджено Національну доктрину розвитку освіти в Україні, яка визначила мету, пріоритети і принципи розвитку освіти в Україні у першій чверті XXI ст. У ній підкреслено такі демократичні принципи, як доступність, співучасть, відвертість. Окремі розділи звертали увагу на питання покращання управління в освіті, на розвиток громадянського суспільства, рівний доступ до якісної освіти, підготовку й професійне вдосконалення педагогічних працівників, на навчання протягом життя та на інші теми. Цим питанням, до певної міри, були присвячені й освітні проекти Міністерства освіти Саскачевану і освітніх установ України, починаючи з 1990р. Завдяки набутому досвіду, міністерства освіти України іСаскачевану змогли підготувати пропозиції щодо подальшої співпраці у спільному проекті з метою практичного застосування компонентів доктрини. На жаль, через відсутність фінансової підтримки проект ще не реалізується.
Є різні Канадсько-українські громадські організації, професійні товариства, а також урядові структури, котрі вже тривалий час здійснювали

 
 

Цікаве

Загрузка...