WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

управлінці освіти, викладачі інститутів удосконалення вчителів і представники міністерств освіти і здоров'я.
Три саскачеванські освітяни провели показові уроки, демонстрували практичне використання пропонованих стратегій і методів викладання, допомагали учасникам готувати і виконувати пробні уроки. Нарешті кожний учитель отримав методичний посібник, набір учнівських зошитів для учнів 4-7 класів пілотної школи і комплект наочних матеріалів для класу.
У цій першій фазі проекту "Школи здоров'я" брало участь понад 1000 учнів 4-7 класів з дев'яти областей України: Київської, Львівської, Харківської, Івано-Франківської, Черкаської, Одеської, Дніпропетровської, Чернівецької і Тернопільської. Проект був схвалений і підтриманий Міністерством освіти України, міськими й обласними управліннями освіти, обласними інститутами післядипломної освіти. Впровадження пілотних програм високо оцінили і вчителі, і учні. Проект перейшов у другу фазу.
Ще в першій фазі Саскачеван відвідали заступник міністра освіти України і представник Міністерства охорони здоров'я, які зустрілися з міністром освіти Саскачевану, що спричинилося до підписання Меморандуму про співпрацю, який підтвердив існуючі стосунки і сприяв новим ініціативам між міністерствами освіти України і Саскачевану.
Друга фаза проекту зосереджувалася на 8-11 класах і працювала за алгоритмом першої. Авторські колективи створили посібники для вчителів 8-11 класів, зошити для учнів та відповідне унаочнення. Також було розроблено "Довідник з розвитку лідерських навичок" і аудіокасета про запобігання СНІДу як додаткові методично-дидактичні засоби. Український авторський колектив здійснив редагування, рецензування і друкування матеріалів в Україні.
Подібним чином відбулася третя фаза, а саме створення вчительського посібника й учнівських зошитів для 1-3 класів. Успіх цього проекту зацікавив ЮНІСЕФ у Києві, і вони профінансували друкування матеріалів для 5 додаткових шкіл у Києві і 7 шкіл в Одесі. Зростання обсягу проекту вимагало вищого рівня участі Саскачеванського міністерства, тож провінційний уряд відділив кошти на призначення тривалого консультанта проекту.
У вересні 1997 р. спільна команда освітян обох сторін провела 6-денний семінар для вчителів та директорів пілотних шкіл 1-3 і 8-11 класів. Як і раніше, кожний учитель отримав відповідні посібники, зошити, наочні матеріали. У грудні семінар було повторено для семи шкіл Одеси. З початку 1998 р. Міністерство освіти України запросило авторські колективи виставити наробки проекту на міжнародній освітянській виставці у Києві.
Експериментальна програма з валеології для учнів 1-11 класів, посібники і зошити були апробовані у двадцять одній пілотній школі десяти областей України. Проведено було 3 семінари за участю більше 200 учителів, директорів шкіл, начальників управлінь освіти, представників університетів і інститутів удосконалення вчителів. (Див. Додаток №1. Список навчально-методичних матеріалів проекту "Школи здоров'я") Канадське товариство міжнародної охорони здоров'я забезпечило фінансування всіх поїздок, проживання та видання посібників. Таким чином, до 1998 р. між нашими країнами були успішно реалізовані різноманітні спільні освітні проекти. Відбувався взаємний обмін досвідом організацій освіти, запроваджувались ефективні форми і методи навчально-виховного процесу. Було спільно розроблено навчально-методичні матеріали: програми, підручники, посібники. Українські й канадські освітяни разом провели семінари для українських учителів, директорів шкіл з питань практичного застосування цих програм та матеріалів. З таким досвідом Міністерство освіти Саскачевану могло брати участь у найбільш амбітному досі спільному проекті з Україною.
Удосконалення співробітництва
Між 1998 - 2002 роками Міністерство освіти Саскачевану працювало в Канадо-українському проекті "Молодь за здоров'я", загальна мета якого була сприяти розробці стабільної політики здоров'я в Україні через допомогу в розробленні та впровадженні стратегії пропаганди здорового способу життя серед молоді. Спеціалісти восьми видів діяльності зробили свій внесок у реалізацію проекту, за це відповідало багато українських і канадських установ.
З боку України партнерами були: міністерства освіти і здоров'я, Державний комітет у справах сім'ї та молоді, Український інститут соціальних досліджень (УІСД), Український науково-дослідний інститут охорони здоров'я дітей і підлітків (УНДІОЗДП), Київська міська державна адміністрація. З Канади - Міністерство охорони здоров'я Канади, провінційний уряд Саскачевану і Міністерство освіти Саскачевану, університети Саскачевану, Торонта і Викторії і місто Торонто. Проект МЗЗ фінансувався Канадською агенцією міжнародного розвитку під керівництвом Канадського товариства міжнародної охорони здоров'я, яке вирішило реалізовувати проект у Києві.
Згідно з планами проекту МЗЗ, Міністерство освіти Саскачевану і Міністерство освіти і науки України відповідали за розробку та впровадження інтегрованих навчальних матеріалів з валеології для учнів 1-11 класів. Саскачеванське міністерство також допомогло УІСД, УНДІОЗДП і університету Саскачевану провести поточне оцінювання навчальних програм та інших ресурсів за допомогою цільових молодіжних груп.
Навчально-методичні матеріали з валеології
Програма розроблялася фахівцями обох сторін. Елементи змісту були структуровані за основними складовими здоров'я: фізичною, психічною, соціальною і духовною. Детально розроблено декілька найбільш актуальних тем, зокрема: питання фізичного розвитку і валеологічно доцільного харчування, психологічних аспектів здоров'я, попередження наркотичної залежності ( тютюн, алкоголь, наркотики), статевого виховання і запобігання хвороб (ВІЛ-інфікування та СНІДу), виховання безпечної статевої поведінки, поняття здорового способу життя.
Ці теми були розкриті в посібниках та інформаційних модулях для учнів 1-4 та 5-11 класів, а також у посібниках для вчителів-валеологів 1-4 , 5-9 і 10-11 класів. Виконані також посібники з валеологічного навчання для керівників освіти і методистів, посібники для батьків учнів 1-4, 5-9 та 10-11 класів.
За період дії проекту створено 3 види програм валеологічного навчання, опубліковано 18 різних навчально-методичних матеріалів загальним обсягом 2323 сторінки та загальним тиражем 42350 примірників (Див. Додаток 2. Список програм і навчально-методичних матеріалів проекту).
Співпраця упродовж багатьох років між нашими міністерствами освіти розвинула обопільну довіру й пошану, які уможливили випробування нових понять, нових форм роботи.
Інноваційні підходи
1. Нова парадигма освіти
Основний принцип навчального процесу у школах Саскачевану - це використання сучасноїпарадигми освіти. Традиційна парадигма навчання зосереджується на змісті, а нова пропонує рівновагу між змістом і процесом, надає перевагу процесу навчання. Нова парадигма зосереджена на учневі, а не на вчителеві, підтримує активне навчання, різні навчальні підходи, застосування різноманітних

 
 

Цікаве

Загрузка...