WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

вчителів до Києва для проведення семінару.
Педфакультет Саскачеванського університету
Сім професорів педфакультету, які брали участь у конференції, зацікавилися освітніми питаннями в Україні і звернулися до міністерства з проханням допомогти їм влаштувати офіційні зв'язки із закладами, які відповідають за підготовку вчителів. У 1995 р. міністерство організувало і взяло участь у візиті трьох саскачеванських професорів до Дрогобицького педагогічного університету, Прикарпатського університету та Одеського педагогічного університету, з якими педфакультет підписав угоди про співробітництво в освіті. Того ж року педфакультет запросив до канадської системи освіти представників цих установ на п'ятитижневу програму орієнтації. Міністерство допомогло виконати програму, в результаті якої установи узгодили конкретні пропозиції щодо спільних проектів в управлінні освітою, підготовки вчителів та психології навчання. У наступному році три професори педфакультету відвідали Одеський і Івано-Франківський університети і в кожному читали 10-денні курси адміністрування освітою. Згодом представники цих установ відвідали Саскачеванський університет та завершили шеститижневу післядипломну програму "Урядування освітою" та "Психологія навчання".
Того ж року міністерство допомогло педфакультету створити з Івано-Франківським університетом програму для саскачеванських студентів четвертого курсу педфакультету, яка дала студентам нагоду відпрацювати свою 8-тижневу практику в українських школах Івано-Франківської області.
У 1997р. міністерство організувало візит професора психології педфакультету до Харківського університету з метою вивчення програми моніторингу здоров'я школярів. Були підписані угоди про співробітництво між педфакультетом, Харківським університетом і Українським науково-дослідним інститутом охорони здоров'я дітей і підлітків.
Спільне програмування
До кінця 1995 р. стало зрозумілим освітянам Саскачевану і нашим партнерам в Україні, що зміцнення ефективності майбутніх спільних проектів вимагатиме фокусування цілеспрямованої роботи на вирішенні певних проблем, продовження терміну виконання завдання, налагодження тіснішої співпраці між освітянами та установами. Дві наступні події сприяли тому.
У 1995 р. прем'єр Саскачевану Достойний Роман Романів, перший прем'єр канадської провінції українського походження, підписав Меморандум Співпраці з першим заступником прем'єр-міністра України. Угода висловлювала підтримку різних ініціатив обох сторін в секторах освіти, енергетики, сільського господарства, охорони здоров'я, культури, розвитку підприємництва і демократії включно. Він також підписав Меморандум намірів з Чернівецькою обласною державною адміністрацією, підтримуючи подібні ініціативи.
1) Саскачеван-Чернівецька область. Проект програми (Порівняльні навчальні розділи)
Цей проект - прямий результат підписаних угод. Його метою було створити тематичні навчальні розділи для програм англійської мови у Чернівецькій області та для програм української мови у Саскачевані. Два окремі навчально-методичні комплекси були розроблені. Порадник для вчителів та Посібник для учня використовували тематичний спосіб передачі інформації про Чернівецьку область, про провінцію Саскачеван, про Канаду й Україну на теми: географія, погода, клімат, історія, сільське господарство, освіта, мистецтво і культура. Окремі розділи також містили аудіокасети, граматичні заняття і різні ресурси.
Хід роботи у проекті продемонстрував старання обох сторін знайти більш ефективний алгоритм співпраці. У першій фазі автор шкільних програм з Чернівецької області відвідав Саскачеван на 6-місячний термін, ознайомився із системою освіти і спільно з консультантами Міністерства освіти створив експериментальні навчально-методичні матеріали для учнів і вчителів. У другій фазі консультант із Саскачеванського міністерства спільно з українськими авторами провели 2-тижневий семінар з учителями англійської мови Чернівецької області, які мали випробовувати програму, використовуючи сучасні методи викладання другої мови, а також найновіші стратегії навчання. В 1997-1998 роках програма випробовувалася в 13 середніх школах Чернівецької області, а також в українських програмах у Саскачевані.
Проект був схвалений Чернівецьким обласним управлінням освіти і субсидований Міністерством освіти Саскачевану. Пробна програма пройшла експертизу і була опублікована в електронній формі у 2003 р. Було визнано ефективність проекту, підкреслено роль тісної співпраці між освітянами та установами обох сторін.
Друга подія, що сприяла зміцненню ефективності співробітництва Саскачевану й України, - це участь у Канадсько-українській програмі "Партнери в охороні здоров'я", де проект "Школи здоров'я" був адміністрований Канадським товариством міжнародної охорони здоров'я. У 1996 р. це товариство звернулося до Міністерства освіти Саскачевану з проханням сприяти Міністерствам освіти і здоров'я України і Саскачеванському товариству вчителів української мови у реалізації цього проекту.
2) Школи здоров'я
Метою проекту було створити і випробувати експериментальну навчальну програму з валеології для учнів 1-11 класів загальноосвітньої середної школи, забезпечивши її методичними посібниками для вчителів і посібниками-зошитами для учнів. Хоч у той час в Україні валеологія не була обов'язковим предметом, вже існували документи, як, наприклад, "Концепція неперервної валеологічної освіти в Україні" з методологічними основами валеологічної науки.
Через практичні потреби проект ділився на три фази. Зверталася увага на різні вікові групи. Виходячи із загальноприйнятих положень про характер здоров'я, перша фаза проекту була спрямована на 4-7 класи і опрацьовувала наступні теми: Харчування, Гігієна, Попередження тютюнопаління, Запобігання ВІЛ/СНІДу.
Оскільки в нас, канадців, було палке бажання пропонувати свої матеріали, ресурси, учбові стратегії і методи, спільний досвід попередніх проектів свідчив про необхідність ознайомлення з Саскачеванською системою освіти наших партнерів проекту. Лише тоді можна було б прийняти зважене рішення про придатність наших матеріалів і методів в Україні. Український авторський колектив у складі трьох освітян-медиків працював спільно із саскачеванськими вчителями, консультантами міністерства у травні-червні 1996 р. Спочатку українці відвідували школи, спостерігали навчання, зустрічалися з вчителями, авторами шкільних програм, професорами педфакультету, обговорювали різні освітянські теми. Згодом обидва авторські колективи приготували методичний посібник для вчителів 4-7 класів включно з тематичними планами і конспектами занять, зразками уроків, рекомендованими стратегіями і методами викладання та оцінювання. Далі було створено учнівські посібники-зошити для учнів 4-7 класів і такожнаочний та роздатковий матеріали. Все друкувалося у Саскачевані і було доставлено до Києва, де у вересні 1966р. відбувся 5-денний семінар для пілотних шкіл. У семінарі брали участь учителі, директори шкіл, обласні

 
 

Цікаве

Загрузка...