WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

Освітні зв’язки Канади (Саскачеван) з Україною - Реферат

з різних громадських організацій, професійних товариств та урядових структур вже тривалий час встановлюють і підтримують освітні контакти з Україною. Ці організації, товариства та урядові структури представляють собою різні райони Канади та різні провінції.
Встановлення освітніх зв'язків
Саскачеван однією з перших канадських провінцій згодилася реалізувати освітні зв'язки з Україною. Ми звертаємо увагу на співробітництво в освітній і науковій сферах між Міністерством освіти провінції Саскачеван Канади та Україною, на освітні проекти і програми, в яких також брали участь Саскачеванський університет та Саскачеванське товариство вчителів української мови.
У 1977 р. Саскачеванський університет став першим північноамериканським університетом, який підписав угоду про обмін освітян з Чернівецьким університетом в Україні.
Програма передбачала річний обмін професорів і студентів, підсилювала академічні, культурні й мовні зв'язки і взагалі підвищувала у громаді рівень зацікавленості Україною. Офіційне побратимство міста Саскатун з містом Чернівці представляє собою один з результатів цієї ініціативи. Тому що в Канаді немає одного всеканадського міністерства освіти, і кожна з 10 провінцій і 3 територій Канади відповідає за освіту у своїй сфері. Ініціатором влаштування освітніх зв'язків з Міністерством освіти України були окремі провінційні міністерства освіти. Такі старання були вже у 1980-х роках.
В результаті у 1990 р., у відповідь на запрошення Міністерства народної освіти України, представники міністерств освіти провінцій Саскачеван і Манітоба відвідали українські школи, освітні заклади для кращого ознайомлення з системою освіти. Того самого року, завдяки візиту до Саскачевану посадових осіб Міністерства освіти України, було підписано обопільну угоду для співпраці в освіті між Міністерствами освіти України і Саскачевану, що є першою угодою між провінційним міністерством освіти Канади і Міністерством освіти України. Вона передбачала співпрацю з широкого кола питань, обмін делегаціями учнів, вчителів, фахівцями, також співробітництво між школами, педагогічними інститутами, управлінням, обмін та спільний розвиток шкільних програм та підручників.
Наші системи освіти є відмінними, різноманітними. Логічним першим кроком до будь-якої співпраці є взаємне ознайомлення з цими відмінностями у наших системах освіти, а також пошук спільного. Тоді можна пропонувати загальні освітні проекти, корисні для обох країн.
Перші кроки
Такі міркування мотивували перший значний почин. Ним стала Конференція вчителів України та Канади 10-23 серпня, 1991 р. Вона була організована і субсидована Міністерством освіти України та Центром міжнародних зв'язків з українськими вчителями (Львів) спільно з Міністерством освіти Саскачевану та Саскачеванським товариством вчителів української мови.
Метою її було сприяти прямим контактам між українськими та канадськими освітянами для обопільної професійної, мовної та культурної користі. Доповідачі з обох сторін провадили щоденні семінари, лекції, робочі засідання на теми, як, наприклад: структура освіти, управління освітою, психологія навчання, підготовка вчителів, розробка учбових програм та ресурсів, статус української мови в школах та інші.
Програма конференції повторювалася в Києві, Івано-Франківську, Чернівцях і Львові, тож канадські учасники (в числі 40) змогли зустрітися і познайомитися з сотнями українських вчителів.
Міністр освіти Саскачевану брав участь у відкритті конференції у Києві і згодом підписав додаткові угоди про співпрацю в освіті з Міністерством вищої освіти, а також з обласними управліннями освіти Львівської і Чернівецької областей.
Другим і найбільш тривалим почином в результаті угод був обмін учнями загальноосвітніх навчальних закладів української двомовної програми Саскатуна і Чернівців. Починаючи з 1992 р., кожного другого року учні відвідували один одного, жили у родинах своїх партнерів, спільно відвідували шкільні заняття, поповнювали знання мови, знайомилися з історією, культурою, національними традиціями і побутовим життям обох країн. Обмін триває ще й сьогодні. За нього відповідають Міністерство освіти Саскачевану спільно із Чернівецьким обласним управлінням освіти і шкільною радою католицьких шкіл Саскатуна. Такий академічно-культурний обмін виявився важливою складовою частиною вищезгаданої стратегії зміцнення зв'язків з Україною, бо наші учні усвідомлювали, що знання української мови має реальне, практичне застосування.
Важливим наслідком здійснення міжнародних угод між нашими освітніми закладами було підвищення статусу українських програм у Саскачевані. Офіційні стосунки дали змогу працівникам Міністерства освіти працювати над різними освітніми проектами з Україною. Наприклад, у 1993 р., на запрошення Торонтського інституту професійного розвитку вчителів та Львівського обласного інституту удосконалення вчителів, представник міністерства читав курс на літніх курсах у Львові, працівники міністерства виступали на міжнародних конференціях у Києві, Ялті, провадили семінари для вчителів української мови в Одесі, Сімферополі, Ялті. На прохання управлінь освіти м. Львова та Івано - Франківської області міністерство робило спроби зорганізувати обмін учнів. Також представники міністерства обговорювали на зустрічах з управлінцями освіти Одеси, Чернівців, Львова можливість проведення другої конференції освітян України і Канади.
В результаті 9-25 липня відбулася Українсько-канадська педагогічна конференція в Одесі, Херсоні й Миколаєві, яка за своєю метою і тематикою була подібною до попередньої конференції 1991 р. Одночасно працювало в Одесі п'ять авторських курсів підвищення кваліфікації вчителів (викладачами їх були канадські професори, працівники міністерства та шкільних рад) на теми: адміністрування освітою, психологія навчання та методи викладання англійської, французької та української мов. У ній брало участь приблизно 600 українських та 50 канадських освітян.
Конференцію організувало Міністерство освіти Саскачевану і Саскачеванське товариство українських вчителів спільно з Міністерством освіти України, Міжнародним центром освіти, науки і культури Львова та інститутами вдосконалення вчителів Одеси, Херсона й Миколаєва. Конференція мотивувала різні ініціативи в освіті, про дві з них - мова далі.
На прохання освітніх установ у Дрогобичі, Одесі та Івано-Франківську допомогти з викладанням англійської мови, у 1995 р. міністерство підготувало і влаштувало вчителів англійської мови у середніх школах Дрогобича, Івано-Франківська і Одеси на 5-місячний термін.
У кінці 1995 р. канадська Програма канадсько-українського партнерства звернулась до Саскачевану з проханням допомогти підготувати пробні навчально-методичні матеріали для викладання "здоров'я". Працівники міністерства створили команду вчителів та спеціалістів по програмі "Як бути здоровими",координували підготовку і друкування вчительського посібника, учнівського зошита, спланували 12-денний семінар та сприяли відправленню двох

 
 

Цікаве

Загрузка...