WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Збережімо родинний спадок - Реферат

Збережімо родинний спадок - Реферат


Реферат на тему:
Збережімо родинний спадок
Ми живемо у вічній матеріальній тріаді - просторі, дії, часі. Як зберегти і передати нащадкам усі кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби молодь не цуралася національного спадку, щоб лунав розсип народної мудрості й творчості?
Довічні питання: що робити, як робити? Ми дійшли висновку, що допоможе школі у справі виховання фізично здорової людини, котра зможе жити в гармонії сама із собою, довкіллям, зможе самовизначитися, самореалізуватися, - українська національна школа-родина. Саме школа і саме родина.
Українська національна школа-родина входить до системи національної освіти України, яка реалізується в різноманітних формах.
Школа-родина, обираючи дитину суб'єктом педагогічного дійства, відроджує цінності родини, її відповідальність за виховання дитини і заперечує установлені досі стосунки між школою і батьками та усім середовищем. Уся діяльність нашої школи будується на тісному співробітництві школярів, учителів, батьків, державної адміністрації, друзів школи.
З 1994 року школа співпрацює з Інститутом українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, нині НДІ українознавства МОН України.
Сьогодні наш навчальний заклад - це один із центрів розвою української національної освіти.
1 вересня 1999 року на базі СШ № 102 і дитячого дошкільного закладу було відкрито новий навчально-виховний комплекс типу школа-сад. Дитячий садок, у якому сьогодні виховується більше 50 дітей, органічно ввійшов у шкільну родину. Значення навчально-виховних комплексів у наш час зростає. Саме в них створюються найсприятливіші умови для гуманітаризації освіти. Головна мета навчально-виховного комплексу № 102 - всебічний розвиток дитини як особливості.
Важливою умовою результативності роботи навчального закладу є створення чіткої структури управління.
Усі компоненти працюють на дитячий колектив. І це не випадково, тому що найцінніше в НВК - дитина з її здоров'ям та культурою як буттям.
Відповідно до концепції "Українська національна школа-родина" в нашому осередку розроблені програма родинного університету для батьків, програми з українознавства для початкової школи, готується збірка нестандартних уроків з українознавства та позакласних заходів.
У системі усієї навчально-виховної роботи чільне місце посідає українознавство. Українознавство - це інтегративний курс, який дає можливість глибоко пізнати історію України, її культуру, етнос, природу. Уроки українознавства - це уроки життя, уроки творчості.
Програма з українознавства визначає предмет вивчення, що поєднує такі концентри: Україна - етнос, Україна - природа, екологія, Україна - держава, Україна - культура, Україна - у міжнародних відносинах, Україна - ментальність, доля, історична місія.
Українознавство - основа інтеграції всіх дисциплін, що викладаються в школі. Педагогічний колектив докладає багато зусиль для поширення українознавчих ідей серед навчальних дисциплін.
Методична робота в НВК має наукову спрямованість і є предметом особливої уваги в системі внутрішньошкільного контролю. Саме з цією метою діє координуючий орган методичної роботи - Методична рада.
До її складу входять керівники методичних об'єднань, учителі-методисти, заступники директора.
Методична рада діє за власним планом роботи.
Мета її діяльності - ознайомлення колег з досягненнями педнауки, кращим досвідом учителів, на практиці вдосконалювати й застосовувати здобутки колективу; завдання - викликати інтерес до методичної роботи.
Схема методичної роботи № 2 концентрує всю систему методичної роботи в школі.
Велике значення має педагогічна рада в роботі педколективу. До педради готуємось ретельно. У наказі "Про підготовку до педради" детально даємо схему розподілу завдань між учасниками підготовки педради - адміністрацією, класними керівниками, учнями, батьками.
Розроблено алгоритм підготовки педрад нетрадиційної форми.
Вашій увазі пропонуємо хід педагогічної ради на тему: Пріоритетні принципи реформування школи та шляхи їх реалізації в навчально-виховному комплексі".
Уся навчально-виховна і виховна робота в школі спрямована на реалізацію пріоритетних принципів реформування сучасної школи: демократизацію, гуманізацію, диференціацію, інтеграцію, удосконалення технології навчання, національну спрямованість навчання.
Питання демократизації управління школою знаходить свою практичну реалізацію через розвиток і вдосконалення різних форм самоврядування.
Самоврядування в школі здійснює сенат, який очолює президент.
Є всі комісії і одна з них конфліктна, яка забезпечує реалізацію прав і обов'язків учнів. Дисциплінарні лінійки проводять члени сенату, змагання по класах організовують на засадах демократизації. Це виробляє в учнів почуття господаря школи, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності.
Виховна робота в навчально-виховному комплексі базується на співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу, на кращих традиціях етнопедагогіки, вивченні дитячої психології, сімейної педагогіки.
У НВК відбувається перенесення акценту з навчальної роботи на виховну, що має велике значення насамперед у дошкільному відділенні та початковій школі тому що саме в цьому віці потрібно не тільки, щоб діти набували знання, але важливо прищепити їм бажання вчитися та закласти у них стійкі інтереси до творчої художньої та наукової діяльності. У роботі дошкільного відділення впроваджуються елементи програми "Крок за кроком" Міжнародного фонду Відродження".
Серед форм і методів виховної роботи в навчально-виховному комплексі стали традиційними календарно-обрядові та державні свята, вечори зустрічі, спільні родинні зустрічі тощо.
Одне з чільних місць у виховній роботі займає кабінет-музей декоративно-прикладного мистецтва, відкритий у 1994 р.
З метою культурно-мистецького виховання створені й діють танцювальний та фольклорний, етнографічний, хореографічний гуртки з поглибленням програми елементами української народної обрядовості та національного танцю.
Для глибшого вивчення історії рідного краю плануються і проводяться виїзди в різні місті і села України.
Одним з визначальних принципів у нашій роботі є система родинного виховання, яку ми впроваджуємо у своєму навчальному закладі.
Родина, її цінності є складниками суспільства, яке будується на родинних принципах співжиття, дбайливому ставленні до дитини, на тих добрих началах, що допомагають розкрити творчий потенціал дитини.
Таким чином, школа-родина - це не просто новий тип школи, це новий тип мислення й новий підхід до освіти, коли створюються умови для самореалізації всіх, хто причетний до справи виховання і навчання.
Родинність - визначальний принцип у вивченні нової дисципліни "Українознавство" проф. П.Кононенка, у якій батькам як суб'єктам і об'єктам виховання відводиться чільне місце.
Велике значення приділяємо в роботі з батьками, залучаємо їх до співпраці, адже вони - головні природні вихователі і найперше відповідають за своїх дітей. У роботі з батьками склалася певна структура.
Багатий історією, нині вже навчально-виховний комплекс, прагне відродити народні традиції, звичаї, фольклор, перейняти творчий досвід майстрів селища Краснопілля. Педагоги НВК, педагоги кожного навчально-виховного закладу прагнуть, аби їхні вихованці мали гарні знання. Проте ці знання вони не можуть використати належним чином, якщо ми забудемо про душу. Збагачуючи душу своєї дитини, перекладаючи в неї те, що ми отримали у спадок, виростимо покоління, яке продовжить наш добрий український рід.

 
 

Цікаве

Загрузка...