WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Введення у сучасний освітній процес найновіших мовно-етногенетичних прочитань давніх вітчизняних і зарубіжних писемних джерел – актуальне й невідкладн - Реферат

Введення у сучасний освітній процес найновіших мовно-етногенетичних прочитань давніх вітчизняних і зарубіжних писемних джерел – актуальне й невідкладн - Реферат

країну й народ від ворога, справедливо правити державою, дгарма-обов'язок селянина - обробіток землі, тваринництво, торгівля. На першій стадії життя (всіх стадій 4) дгарма-обов'язок людини - освіта, на другій - одруження, чесний заробіток, утримання сім'ї, неухильне відбування обрядів і ритуалів. Життя давньої громади, общини, суспільства регламентували приписи, викладені в шастрах. Ці приписи сукупно й творили морально-етичні засади суспільства - арту-дгарму-віру-обов'язок-закон.
Арту-дгарму-закон-лад і уособлював бик, тур. Як на опорах тримається міст, так і впорядкований, організований, налагоджений світ тримається на бикові-дгармі. Вищий вияв дгарми - держава, вона - оплот і гарант дгарми, яку сповідує, оберігає і захищає. Санскр. дгарма й укр. держава - споріднені слова, в обох - спільна основа dhar - "держати, тримати". Бик на царських стягах і гербах країн засвідчує відданість праведності-дгармі, справедливому правуванню, боротьбі зі злом. За давніми уявленнями, край чи країна, де шанувався бик-тур, вважалися праведними. Назва Край-Країна Тура-Бика була рівнозначною назві Край-Країна Ладу-Порядку-Закону-Справедливості-Праведності, людність її вважалася чеснотливою і набожною. Саме за таку характеристику для Давньої України промовляють факти. Боскіфи-сколоти й таври-руси не тільки жили в Скіфії чи Тавриді-Русі-Україні, назви яких і означають "Край-Країна Тура-Бика", але й знали веди, шастри та арту-дгарму. За суттю ці три взаємопов'язані поняття - індоєвропейські, хоча за назвами й індійські. Але вони й слов'янські, тож і українські.
І це не мусить дивувати, бо на теренах України виявлено численні сліди давньоіндійської мови. Отже, тут жив і відповідний етнос - індо-арійський, ареал проживання якого - від Північного Кавказу до Закарпаття. Досі давньоіндійська мова в її архаїчній формі була відома за текстами, створеними в Індії, і за реліктовими залишками мови індоаріїв на Близькому Сході, в державі Мітанні (ІІ тис. до н.е.). Третій, західний, ареал цієї мови охоплює Україну. Геродот іще в V cт. до н.е. на півдні історичної України, біля Керченської протоки, знає країну сіндів-індів - Сіндику, а в низів'ях Дніпра пізнішим античним авторам відома Сіндська Скіфія. Індоарійські племена писемно засвідчені тут із початку І тис. до н.е., вони входили до Боспорського царства, ранньодержавного утворення на півдні України зі столицею в Пантикапеї (нині Керч). Держава ця проіснувала ціле тисячоліття (V ст. до н.е. - IV ст. н.е.) і справила величезний і різноманітний вплив на довколишні народи й ареали. Наступницею і спадкоємицею Боспорської держави, на монетах якої бачимо тризуб, стала Києворуська держава.
Таври-руси знали шастри, отже, дгарму й веди, тому вони праведні. Таври-руси й поляни-руси - одне й те саме плем'я, і якщо таври знали шастри, дгарму й веди, то їх знали й поляни. І це підтверджує наше літописання, де поляни-руси мають виразний ореол праведності. Вся історія Трипілля проходить під знаком Тура-Бика, а це означає - трипільці знали закон, праведність, арту-дгарму-лад.
Знали шастри, дгарму та веди й скіфи-сколоти, за "Велесовою книгою" - теж кравенці-українці. Священні книги-шастри утверджують віковічність і непорушність поділу суспільства на 4 стани - жерців, воїнів, землеробів і залежних общинників. А такий поділ скіфи знали ще до Херсонеської присяги, що засвідчує Геродот у V ст. до н.е., коли передає скіфську легенду про 4 магічні дари, які впали з неба й далися до рук наймолодшому з трьох братів - Колаксаєві, котрий і став першим скіфським царем, родоначальником скіфської царської династії. Чотири небесні дари - золоті чаша, сокира, плуг і ярмо. Символіка їх прозора навіть для пересічного сучасного індійця, хоча в нас учені мужі й досі ламають довкола цього списи: чаша символізує жерців, сокира - воїнів, плуг - землеробів, ярмо - залежних общинників. Тож скіфи-сколоти знали чотиристановий суспільний поділ, а це, за священними шастрами, неодмінна ознака праведності, закону, дгарми-арти-ладу. Такий поділ знали предки українців - навіть у їхніх сучасних прізвищах відбиті всі чотири терміни на означення цих станів, як і в індійців та іранців. Та воно й зрозуміло: адже таври-руси-поляни й скіфи-сколоти - кравенці-українці, про що недвозначно й мовить "Велес-книга".
Отож веди, шастри й дгарму-арту-лад-віру-закон-обов'язок коровичі-кравенці-українці знали щонайменше три тисячоліття тому. Але три тисячоліття тому ці поняття лише зафіксовані писемно. Натоді вони вже були вироблені, усталені й навіть мали легендарний характер, як у випадку зі скіфською легендою про чотири магічні дари, що впали з неба. Ці дари мають божественний характер, як і веди, що вважаються почутими з небес, тобто сходять до сивої давнини. Самі ж веди, шастри й арта-дгарма творилися задовго до цих перших писемних згадок. Бо перш ніж їх зафіксували, був тривалий період їх зародження, розвитку, становлення й утвердження. А це процес не одного тисячоліття.
Отож лише одне слово - тривіди. А які глибинні пласти нашої історії воно піднімає, які обшири духу наших предків відкриває, які високі ідеали засвідчує! Українці безпосередньо причетні до того огрому світоглядно-філософських, релігійних, морально-етичних, суспільно-політичних уявлень, які містять веди й шастри. І чим скоріше ми це усвідомимо й донесемо до учня та студента, тим благотворніше це буде для них і для всіх нас, для української історії й української освіти, для виховання справжнього українського патріота. Патріота, який відчуватиме гордість за свій давній народ, свою давню мову, свою давню державність. Який відчуватиме гордість і відповідальність. Відповідальність за теперішню і за майбутню Україну.

 
 

Цікаве

Загрузка...